Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

SEN

JAZYK PODVĚDOMÍ

 

 

„Měl jsem sen o vinné révě tří ratolestí, které měly pupeny, květ a hrozny a ty jsem vytlačoval do Faraonova poháru… a pak jsem ten pohár podal Faraonovi do rukou.“

 

 

„A čeho se bojíš, tři ratolesti znamenají tři dny, po kterých tě Faraon povýší a udělá tě svým hostinským.“

 

 

Jak Josef předpověděl, tak se i stalo. Otázkou je, zda je vůbec možné takto přesně vykládat sny? A uvěří tomu lidé i dnes, v době, kdy i astrologie se pokládá spíše za psychologický nástroj než nauku o čtení osudu?

 

 

Zdá-li se nám o smrti, znamená to smrt? Sníme-li o sexu, znamená to sex, padáme-li ve snu do propasti, předpovídá nám to smrt pádem? Pravděpodobně ne, ba naopak se traduje, že kdo zemře ve snu, bude dlouho žít a ten, kdo má sexuální sny, je už dlouho neukojen a taky neukojen zůstane. Sny jsou přece jazykem podvědomí, a to hovoří vždy naopak. Řekne-li si vaše Bardo Beta (rozum – vědomí) zhubnu, udělá podvědomí cokoliv pro to, aby se stal opak. A vězte, že podvědomí má ve vaší bytosti převahu. Lidé, jejichž podvědomí ví o jejich blížící se smrti, sexu, nebudou upozorněni ve snu.

 

 

Proč?

 

 

Protože podvědomí ve snech ventiluje přetlak toho, co se dlouho nestalo a nestane. Věc však komplikují egem ovladatelné snové obrazy z fáze NOREM spánku, kde si ego vysnívá to, co nedokázalo naplnit v reálu. Tyto opiové sny, kromě úlevy egu, nemají žádnou hodnotu ani pro podvědomí, ani pro věštění. Pokud ovšem stejný pocit frustrace z nenaplnění našich přání a představ v životě ve fázi spánku REM projeví podvědomí, má sen obrovskou hodnotu i pro podvědomí i pro vás. Často se to ve snu projeví vaším pronásledováním a vy podle toho, kdo vás honil ve snu, můžete najít toho, kdo ničí vaši životní pohodu. Pozor! Nemusí to být vždy druhá osoba, ale nějaká složka ve vás, která vás ve dne v noci diktátorsky „bičuje“ – což je často program uložený v dětství nějakým „pedagogem“.

 

 

 

Není od věci se skrze bdělé snění nechat v honičce chytit nebo si s pronásledovatelem vyměnit role, kdy vy začnete honit ho. Pokud vás ve snu honil obrovský pomeranč, zkuste se na něj po probuzení soustředit. Nechte mysl plynout. Možná od pomeranče sami přeskočíte k dědovi, který vám pomeranče pomáhal loupat. Nebyl právě on tím „PEDAGOGEM“? Od dědečka přejdete ke slepicím na jeho dvorku (Nesmrděly vám? Nemáte strach z tělesných pachů?) a od slepic přeskočí mysl třeba k cholesterolu (Nejste posedlí zdravou výživou? Neumřel vám někdo na infarkt?) …

 

 

 

Podrobnou techniku volně plynoucích asociací vypracoval a používal Freud, zatímco jeho zlobivý žák Jung se snažil držet asociace souvislostí na uzdě. Znamená to, že začne-li se honícím pomerančem, pak žádný cholesterol a slepice, ale třeba pomerančová kůra, kterou babička na Vánoce sušila na kamnech… Největší rozdíl mezi cvičením vědomým Barda Beta od necvičeného je právě v umění udržet mysl u jednoho tématu. Zatímco mysl, která se vzbouřila a ovládla život jedince, skáče volnými asociacemi od tématu k tématu, dokáže koncentrací osedlaná mysl jít v cestě jedné myšlenky do hloubky souvislostí. Právě jednobodovost mysli dává silné pocity smyslu, štěstí, lásky, síly. Lidé se splašenou myslí vyhledávají vše, co jim dokáže mysl aspoň na chvíli myšlenkou rebélií zastavit… sex, alkohol, seskok padákem.

                                                                                                         

 

 

  Úryvek z Poetrie Osvobození duše.

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top