Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

ZÁKLADEM VŠEHO JE… NAČASOVÁNÍ

NASEDÁNÍ NA VLNY ŽIVOTA

 

Hned po příletu na Bali si Óm Nadsamec otestoval Kellyho surfařské dovednosti. Vášnivý snowboarďák si věřil. Očekával, že mu to půjde. Když kráčel s prknem do vody, naparoval se jako páv a očima důležitě svlékal ženské kolem. Hele, nějakej klaun… žďuchla Švédka do kámošky z Kanady po prvním Kellyho pokusu postavit se na prkno. Vypadal, jako kdyby se převrátil na židličce. Ani další hodina nevedla k žádnému zlepšení. Z vody vylezla časovaná bomba.

 

 

Do prdele! Do prdele! Na snowboardu mám nohy připevněné k prknu, ale tahle kravina… mrštil Kelly surfem do písku. Nesnášel, když v něčem nevynikal, zvlášť v přítomnosti sexy divaček. To Óm Nadsamce nepřekvapilo. Věděl, že to k sukubickým zaháčkovancům patří. Bývají to komplikované osobnosti, a právě proto vyčuhují z davu. Nerozčiluj se, chodit ses taky nenaučil první den… povídá hrdliččím hlasem vzteky supícímu Kellymu.

 

 

„Neboj, zkušenosti ze snowboardu se ti budou hodit, ale napřed je musíme transformovat. Škoda, že jsi nejezdil na „sk8u“, skejťáci se na surf adaptují nejrychleji. Ale pokud si osvojíš radu samurajského kóanu, budeš se zlepšovat rychle…“

 

 

…domluvil Óm Nadsamec, zvedl Kellym pohozený long board a už sjížděl první vlnu. Vypadal na boardu, jako by sám nic nedělal a vlna všechno dělala za něj. V místech, kde Kelly obrušoval mořské dno, se prošel na špičku boardu. V místě, kde se Kelly obvykle vynořoval, se za jízdy postavil na hlavu. Neuběhlo ani deset minut a Óm Nadsamec se vrací. Sbal si věci, pojedeme do vnitrozemí. No, tak to je nápad hodný Mistra! Úplně na hovno. Na čem se tam asi budu učit surfovat? No, třeba na tom hovně, pousmál se Óm Nadsamec. Cestou Kelly, který nesnášel, když ho někdo nebo něco rušilo z činnosti, do které byl zažraný, trucoval.

 

 

Základem tantry, života i surfování je načasování.

 

 

Energie šancí a příležitostí, ale samozřejmě také energie neštěstí putuje prostorem tak, jako světelné paprsky či vlny v oceánu – a to tak, aby se v určitém místě a v určitém okamžiku proměnily v kinetickou energii. Což v životě znamená událost, ve vztahu lásku či rozchod a v oceánu break, tedy vlnu ve tvaru C. Tato vlna nese surfera uvnitř tak, aby jej při své proměně v písmenu O uzamkla v chrámu surftantry zvaném tube. Lidé, kteří umí na vlny života nasedat, jsou známí jako štístka, která umí být ve správnou chvíli na správném místě.  Ostatní, co jsou zde příliš brzy, jsou známí jako ti, co mají úspěch vydřený.

 

 

 

Je to tím, že jsou trochu mimo načasování osudu a musí proměňovat vlnu, příležitost v kinetickou či karmickou energii ve chvíli, kdy je stále ještě zakuklená ve tvaru písmene A, což znamená hodně práce za málo muziky. A pak jsou tu ještě smolaři – ti nasedají na vlnu pozdě, tedy ve chvíli, kdy se mění z písmene C v písmeno O. Stále ještě nestojí pevně na surfu svého osudu, což předznamenává pád a ztrátu kontroly nad událostmi. No a opakem smolařů jsou alibisti. Ti se snaží chytat vlnu ve chvíli, kdy nemá žádnou kinetickou či karmickou energii a má tvar ležaté závorky. Tito lidé jsou buď naprostí ignoranti života anebo, což je častější, se skutečnému životu vyhýbají a předstíráním surfování na hladině rybníka namlouvají druhým i sobě, že průměrnost, nudu jejich života jim vnutila doba, okolí, osud.

 

 

 

Takové lidi nesnáším!… říká Kelly. Po hodince jízdy autem do královského města Ubud se ambiciózní snowboardista uklidnil a konečně promluvil: Sorry for I lost my cool… omluvil se na půl rtu, ale Óm Nadsamec omluvu zahodil. Vztek je silná, velmi kvalitní energie a za energii se nestydíme! Jsme na ni hrdí, jen ji musíš být schopen transformovat tak, aby tě nesla. Alibisty nemá rád nikdo, dokonce ani ti, co jich využívají, což jsou zaměstnavatelé, senátoři atd. I oni sami, tedy alibisti, se za svůj nesurfing životem nesnášejí, ale nemají sílu s tím něco udělat.

 

 

Přitom by stačilo, aby energii, která je drží na neperspektivním spotu, použili k pádlování a přesunuli se tak na místo, kde je kinetická energie vln lehce povznese na vyšší úroveň bytí. Proč to neudělají? Zní to snadně… vyzvídá Kelly.

 

Odpověď i pokračování příběhu najdete v knize Casanova sútra, kapitola Tantrické kladivo, strana 184-185.

 

      

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top