Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

STAŇTE SE MISTRY V PUTOVÁNÍ PO CESTĚ VAŠEHO ŽIVOTA

KUDY VEDE?

 

Nejsmutnější životy žijí Fanatici a Skeptici. Život je třetí největší cesta lidského života. Tou první jsme přišli z neznáma před narozením a tou druhou odejdeme do hor beznaděje. Kde je vůle, tam je i cesta. Skrz hory beznaděje. Existuje i vůle i po smrti? Je pravda, že se nám po smrti vyplní víra našeho života? Hinduista se převtělí. Křesťan spasí. Fanatik upeče v pekle a Skeptik se rozpadne na atom …

 

Naše cesty nikam nevedou. O smyslu života pochybuji. A zase jsem spal a budil se pod nálepkou taťka. Vedle se budila máma. Miliardy taťků a mám beze jména. Těch osm rolí, které jsou na výběr. Babka, Dědek, Taťka, Mamka, Synek a Dcerka. Přítel a Nepřítel a pak smrt. Peklo nebo rozklad hmoty. Ne, ne, ne.

 

Opravdové putování jsou dva jediné kroky, a to z informací hlavy, podle kterých žijeme cizí ukradené chvilky, do přítomnosti srdce a plexu solaru. Na cestu ke štěstí, plnosti, snad i k lepšímu Bohu. Stanete se mistry v putování po cestě vašeho života. Jak? Vzpomeň si na melodii svého nitra. Zní ve tvém podbřišku ta Hudba mozek vypínající, tančíš, až se tvé srdce ocitne v pláni květin. Podbřišek se promění v krásné jezero. Sleduj svůj dech, melodii, tanči. To jsi blízko sobě, žádný Emocionální tobogán čardáše okolního světa, který tě má zadržet před odjezdem na tvou Velkou pouť. Proto nečekej a jeď nebo leť.

 

A pozor:

 

Člověk je v rukách osudu. A jen krátký čas, lidský život, vlastně krátký úsek lidského života, kdy nežijeme podle rozkazu učitelů, církví a vlád a rodiny, máme svobodu osud ovlivnit. Vlastně jen si můžeme vybrat jednu z nabízených cest osudu a zda poplujeme na vlně nebo pod ní.

Tento krátký čas svobody nám kradou loupežníci a démoni. Někteří nás vydírají city a závazky, jiní nám čas (který strávíme prací a proměníme na peníze) tahají z kapes pod neóny slibů.

 

Ale kde je Cesta?

 

Úryvek pochází z časopisu POETRIE 905 Ideální pocit

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top