Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

DOBRÁ KARMA

MOŽNOST VOLBY

 

Víra filozofa, tantrika a mystika J.E voly spočívala v tom, že vše v universu je součástí života jednotlivce a vše kolem existuje jen díky vůli člověka. Svou životní filozofii a bláznovství demonstroval tím, že se během válečného bombardování procházel ulicemi města s vírou, že má-li člověk silnou vůli schopnou magického skutku, sebevětší běsnění ve světě kolem mu nemůže ublížit. No, vyšlo mu to mnohokrát. Ostatní lidé mu oponovali – bez ohledu na to, jak je člověk silný, bohatý a mocný, vždycky se objeví situace, ve které prohraje a proto jedinou možností, je spojení všech dobrých lidí v dobrém společenství, jelikož si v takových kritických situacích mohou navzájem pomoci.

 

 

 

A jak to bylo dál? Bez škrábnutí přežil i kobercové nálety, při nichž se lidé třásli v krytech a budovy padaly jako domino, zatímco on se v klidu, soustředěn na svou vůli, vlastně na „magický skutek“, procházel běsnícími ulicemi. Až při jednom z posledních náletů Rusů na Vídeň dostal střepinou do páteře a jen zázrakem přežil. Filozof a tantrik se však nevzdal své myšlenky, že v tom zásadním a podstatném si každý musí pomoci sám, ani své víry v nemožnost pomoci druhým v čemkoliv, co skutečně ovlivňuje smysl života a karmické události.

 

 

Říkáte si: „Proč tomu filozofovi síla jeho vůle nepomohla? Měl snad špatnou karmu?“

 

 

„Ivan mi před lety odpověděl, když jsem se ho ptal na totéž, tímto příkladem.“

Každý miliardář má několik aut. Drahý sporťák, super offroad džíp, náklaďák, malé auto kvůli parkování do města, byznys auto typu limuzína nebo Mercedes, Audi, Alfa Romeo a v neposlední řadě rodinné auto na výlety s dětmi. Obyčejní lidé si většinou koupí jedno auto s univerzálními vlastnostmi a až zestárne, koupí si novou verzi podobného auta pro všechno.

 

 

Speciální, v karmě pokročilá duše, je jako miliardář vlastnící tento přepychový vozový park. Ovšem s tím rozdílem, že pro jedno vtělení si může vybrat jen jedno ze svých speciálních aut. Ocitne-li se pak během života tělo – sporťák mimo kvalitní silnici, je to průser, protože džíp může mít nejdříve v příštím životě. Ale co když se v tomto dalším životě tělo – džíp ocitne v situaci, v níž potřebuje sporťák?   Zase máme průser bez ohledu na skvělou karmu člověka, který si mohl vybrat vůz, v němž pojede příští vtělení ve hmotě, zcela svobodně.

 

 

Mít dobrou karmu neznamená totéž, jako mít dobrý život?

 

 

Ale kdeže. Dobrá karma znamená právo mít možnost volby prožít svůj čas ve hmotě ve smyslu života naší individuality. Čím horší karma, tím méně svobody. Toť vše. Dobrý či špatný život jsou pojmy měšťáků, jejichž předci závistivě sledovali žranice a pohovky aristokracie a vydedukovali si, že dobře se má ten, kdo žere a povaluje se, aniž by si všimli, že toto byl pouhý zlomek života aristokratů určený k regeneraci těla. No a výsledkem je, že teď, v době neuvěřitelných možností lidé utrácejí čas a peníze za možnost být parodií aristokrata a považují to za dobrý život.   

 

 

                                       Úryvek je z knihy Stigmata karmy, kapitola Milenci, strana 233.

 

 

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top