STAVĚJ JEN NA TOM, CO JSI TY „Poraď si sám. Řešení všech výzev a…
JAK SE DOMA CÍTÍŠ?
KOUZLO PROSTORU
Abychom se dlouhodobě cítili dobře, musíme do prostoru kolem nás dostat vše, co je zastoupeno v přírodě. Ať už v barvách, materiálech či tvarech.
„Kdykoliv jsem delší dobu na poušti, ocitám se v kráse žlutomodré – písek a obloha. Ve vysokých horách nás obepne bíločerná a šedá – sníh s kameny a šedá obloha se šedou skálou.
Když se pak vracíte domů a uvidíte zelené stromy, barevné květiny a červené plody uvědomíte si, že našim očím (zraku, který spojuje 3. čakru s vnějším světem) chyběly barvy.“
Podívejte, co ve vašem pokoji, bytě nebo obydlí chybí?
Působí spíše jako poušť, velehory nebo rozkvetlá louka?
Nebo je funkcionalisticky chladný, jak krásná jeskyně se zlatou a stříbrnou žilou?
Je důležité vnímat, že nejde o to měnit nebo hodnotit svůj vkus – ten máme každý jiný a je součástí naší autenticity.
Tak třeba pop-artová legenda Andy Warhol rozhodně nikoho nepřekvapil, když po návštěvě Moskvy, Londýna či Paříže neoslavoval architektonické skvosty, nýbrž v souladu se svým vkusem oslavil červenožluté prostředí amerických restaurací:
„Na Londýně je nejkrásnější restaurace McDonald, v Paříži na mě umělecky nejvíce zapůsobila restaurace McDonald, v Moskvě nic krásného není, protože tam McDonald nemají.“ Andy Warhol
Z vlastní zkušenosti vím, že v roce 1996 bylo cestování po severní Indii stále ještě hodně exotické a náročné, ale jakmile lidé usedli do McDonaldu, vše z nich spadlo. Pro cestovatele ze Západu se stal první McDonald v Indii oázou domova. A to šli jen na kafe. Prostě známý design, interiér, materiály, barvy a tvary na ně dýchly a oni se cítili jako doma. Andy Warhol tvořil a bydlel v továrně, ve slavné Silver Factory.
Čtenáři z New Yorku a okolí by mohli podle návodu této lekce zjistit, jak toto bydliště (a případně další Warholovy domovy) fengshuisticky ovlivňovaly jeho tvorbu, osobnost a život. Tak jak jsem to učinil v Praze se 14 místy, ve kterých žil slavný spisovatel Franz Kafka.
Na umělcích lze snadno mapovat jejich konkrétní minulost, tedy to, jak se ve kterém roce života cítili a co stvořili. Pak už jen stačí zjistit, kde zrovna žili – a byt nebo dům navštívit a fengšuisticky zpracovat.
Zatímco ostatní lidé měří čas života tím, s kým žili, kde pracovali, kdy je povýšili, kdy si koupili auto… tak umělci lemují svůj život milníky svých děl.
A na závěr ještě jeden tip pro vás.
Člověk otiskuje sebe, své emoce, myšlenky, konkrétní činy do místa. Proto se v chrámu cítíme posvátně, v hospodě zábavně a výřečně, v aréně agresivně a v knihovně intelektuálně.
Naše energie prostě následuje otisk (energii) lidí, kteří zde byli před námi.
Jestliže depresivní osoba ve sžíravém žalu prožije v pokoji třicet let důchodu, pak paměť místa je nebezpečně silná a pokud zde žijete, je nutno místo nejen fengšuisticky, ale rovněž léčitelsko – energeticky pročistit a následně pročišťovat pravidelně.
Jedním z nejmocnějších očistných prostředků je šafránová zlatá voda. Rozptyluje negativní vibrace, podporuje harmonii a mír v domě a očišťuje jej od hádek a nepřízně osudu.
Ukázky z knihy Tantrické transformace, kapitola Artantra – feng shuej velkého těla.
0 komentářů k zobrazení