Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

JAK SE DOMA CÍTÍŠ?

KOUZLO PROSTORU

 

Abychom se dlouhodobě cítili dobře, musíme do prostoru kolem nás dostat vše, co je zastoupeno v přírodě. Ať už v barvách, materiálech či tvarech.

 

„Kdykoliv jsem delší dobu na poušti, ocitám se v kráse žlutomodré – písek a obloha. Ve vysokých horách nás obepne bíločerná a šedá – sníh s kameny a šedá obloha se šedou skálou.

 

Když se pak vracíte domů a uvidíte zelené stromy, barevné květiny a červené plody uvědomíte si, že našim očím (zraku, který spojuje 3. čakru s vnějším světem) chyběly barvy.“

 

Podívejte, co ve vašem pokoji, bytě nebo obydlí chybí?

 

Působí spíše jako poušť, velehory nebo rozkvetlá louka?

 

Nebo je funkcionalisticky chladný, jak krásná jeskyně se zlatou a stříbrnou žilou?

 

 

Je důležité vnímat, že nejde o to měnit nebo hodnotit svůj vkus – ten máme každý jiný a je součástí naší autenticity.

 

Tak třeba pop-artová legenda Andy Warhol rozhodně nikoho nepřekvapil, když po návštěvě Moskvy, Londýna či Paříže neoslavoval architektonické skvosty, nýbrž v souladu se svým vkusem oslavil červenožluté prostředí amerických restaurací:

 

„Na Londýně je nejkrásnější restaurace McDonald, v Paříži na mě umělecky nejvíce zapůsobila restaurace McDonald, v Moskvě nic krásného není, protože tam McDonald nemají.“                               Andy Warhol

 

 

Z vlastní zkušenosti vím, že v roce 1996 bylo cestování po severní Indii stále ještě hodně exotické a náročné, ale jakmile lidé usedli do McDonaldu, vše z nich spadlo. Pro cestovatele ze Západu se stal první McDonald v Indii oázou domova. A to šli jen na kafe. Prostě známý design, interiér, materiály, barvy a tvary na ně dýchly a oni se cítili jako doma. Andy Warhol tvořil a bydlel v továrně, ve slavné Silver Factory.

 

Čtenáři z New Yorku a okolí by mohli podle návodu této lekce zjistit, jak toto bydliště (a případně další Warholovy domovy) fengshuisticky ovlivňovaly jeho tvorbu, osobnost a život. Tak jak jsem to učinil v Praze se 14 místy, ve kterých žil slavný spisovatel Franz Kafka.

 

Na umělcích lze snadno mapovat jejich konkrétní minulost, tedy to, jak se ve kterém roce života cítili a co stvořili. Pak už jen stačí zjistit, kde zrovna žili – a byt nebo dům navštívit a fengšuisticky zpracovat.

 

Zatímco ostatní lidé měří čas života tím, s kým žili, kde pracovali, kdy je povýšili, kdy si koupili auto… tak umělci lemují svůj život milníky svých děl.

 

A na závěr ještě jeden tip pro vás.

 

Člověk otiskuje sebe, své emoce, myšlenky, konkrétní činy do místa. Proto se v chrámu cítíme posvátně, v hospodě zábavně a výřečně, v aréně agresivně a v knihovně intelektuálně.

 

Naše energie prostě následuje otisk (energii) lidí, kteří zde byli před námi.

 

Jestliže depresivní osoba ve sžíravém žalu prožije v pokoji třicet let důchodu, pak paměť místa je nebezpečně silná a pokud zde žijete, je nutno místo nejen fengšuisticky, ale rovněž léčitelsko – energeticky pročistit a následně pročišťovat pravidelně.

 

 

Jedním z nejmocnějších očistných prostředků je šafránová zlatá voda. Rozptyluje negativní vibrace, podporuje harmonii a mír v domě a očišťuje jej od hádek a nepřízně osudu.

 

 

Ukázky z knihy Tantrické transformace, kapitola Artantra – feng shuej velkého těla.

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top