Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

ZROZENÍ MANTER MYŠLENEK

 

TAJEMSTVÍ ASTRÁLNÍHO SVĚTA

 

Ve staré Indii sloužila pravá ruka k příjmu potravy, jedlo se rukama. Levá ruka, která se jídla nebo úst nesměla dotknout, sloužila k obsluze míst určených k vylučování potravy. Vzhledem k tomu, že mluvíme o zemi, kde vzniklo osvícení, jóga a tantra, nelze toto dělení odbýt výhradně hygienou ve stylu pravá pro dotek rtů, levá pro dotek anusu a moč vylučujících orgánů, tedy oblast 1. čakry Múladháry. Ústa sloužící k příjmu potravy a výdeji slov jógově obsluhuje pravá ruka, zatímco levá ruka jógově obsluhuje anus sloužící k výdeji potravy a příjmu slov.

 

Slova se rodí právě v Múladháře, a proto Mantry Myšlenek v 1. čakře kořenící nejsilněji ovlivňují lidskou mysl a astrální tělo a astrální svět, který není tak dobře viditelný jako svět pevných, plynných a kapalných látek, ale přesto astrální svět tento hmotný svět řídí a ovládá. Jeho hybatelem jsou touhy, chtíče, vášně, pocity, strachy, emoce, avšak v základu je toto vše ovládáno skrze linii kundalini – myšlenka/slovo jako pojem – vůle – hmotně existující projev slova/myšlenky.

 

V civilizaci, kde veškeré myšlení obstarává mozek a která teprve nedávno začala hovořit o tzv. druhém mozku (v břiše), jenž se podílí na našem „myšlení“, je těžko představitelné, že by myšlenky mohly pocházet z oblasti 1. čakry, tedy ze zóny mezi genitáliemi a anusem.

 

V lidové slovesnosti existují rčení tuto možnost připouštějící:

„Ten se z toho po…ral.“

„Přemýšlíš rozkrokem.“

„Srdce mu spadlo do kalhot,“ jsou některé z nich.

 

Tantricky jde o to, že při stvoření světa energie, Světlo Stvoření z nehmotných a smyslově nevnímatelných substancí kondenzovalo a kondenzovalo a energie 1. čakry je nejzazší mezí materializace této duchovní energie v nás.

 

Odtud vede jen výstup zpět, anebo rozsévání této zhmotnělé energie Světla Stvoření do hmotného světa. Existují nejrůznější pojmy tuto energii v 1. čakře vystihující, tattva Prithivi (element Země), kundalini, hadí síla, živá energie sexu. Tantrici a jogíni tuto energii studují a transformují vědomě, zatímco ostatní jsou odkázáni na její spontánní projevy, ale i oni často připouštějí, že vše v hmotném světě, nakonec byť třeba skrytě, souvisí se sexem a sexuální energií. Psychologické testy prokázaly, že dokonce moc nebo peníze lidi vzrušují tak, že mohou mít erekci.

 

Jak s touto energií nakládat, na to není jednoznačná odpověď. Zatímco fenomenální boxer těžké váhy dva až tři měsíce před zápasem celiboval, tedy neměl žádný sex, naopak legendární lyžař Alberto Tomba se ráno před závodem vždy pomiloval. Oba však věděli, že když svůj zvyk, jak nakládat  se sexuální energií, změní, bude jejich sportovní výkon slabší.

 

Z energie 1. čakry také přicházejí semínka našich myšlenek/slov, která, než postoupí do hmatatelné podoby, jsou formována programy – Mantrami Myšlenek tak, aby navazovala na naši minulost, karmu a kontinuitu ega. Prostě, abyste zase reagovali tak, jak normálně reagujete, myšlením i cítěním.

 

Zatímco 21 karet Velké arkány, tzv. Samádhi arkány, nejvyšší sady Tarotu Stromu života, se zabývá právě tím, co se děje s kundalini energií, než 1. čakra „přijme slovo“, pak 21 karet Karmické Arkány, střední sady tarotu, se zabývá tím, co se děje s tímto semínkem slova poté, co začne Mantrami Myšlenek kořenících v jednotlivých čakrách být opracováváno do slova/myšlenky/smyslového podnětu. A 21 karet Velké arkány s názvem Astrální Arkána se specializuje na to, co tento smyslový podnět/myšlenka/slovo s námi udělá následně, jak se promění v čin nebo reakci.

 

 

Úryvek je z knihy ASTRÁLNÍ ARKÁNA TAROT, kapitola Zrození Manter Myšlenek aneb Naropa a devět bran.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top