Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

ZMĚNA SE DĚLÁ S KNOW-HOW

MÍT VZOR

 

Člověk, který je obklopen správnými lidmi, rychle roste. A úplně nejlepší  je – mít vzor. Ne nadarmo většina dětí dosahuje stejného vzdělání, jako mají rodiče (jejich vzor). Do tohoto bodu to šlo snadno. Dál to nejde. Avšak v dobrých vzdělávacích systémech je větší šance, že dítě dojde ve vzdělání dál, než jejich rodiče. Například v USA je tato šance 10x větší než, ve střední Evropě.

 

O samotě lze vyrůst také, ale je to mnohem těžší. Potřebujete k tomu oko gurua! Nebojujeme totiž jen se svým osudem, ale i s bažinami osudu lidí, ve kterých jsme uvízli – díky tzv. vásánám. Nestačí si jen říci: „Zlepším sebe a svůj život.“  To je totiž stejné, jako: „Zhubnu“, „Přestanu pít“, „Od zítřka nekouřím“, které si na Silvestra říkají přátelé Metráček, Alkoholik a 60 denně…

 

 

Bez cíle nedojdete. A cíl by měl být lehký, ale jasný, na jasnou dobu.  

 

 

Ego je zlepšovač –  pokud ví limit, jakého jste dosáhli poslední časový cyklus, je pro něj snadné se zlepšit. Chce to možnost sledovat průběžně, zda se „svému minulému zlepšení“ blížíš nebo vzdaluješ. A toto funguje na cokoliv…

 

 

Žiješ-li opravdu blbě, snaha a další snažení ti nepomůže. Ani činy podložené vůlí. Naopak to bude stále horší a ty budeš unavenější, prázdnější. Podvědomí, psychika, aura, sousedi, anděl strážný, svalová paměť… přátelé si zafixují víc a víc, že jsi životní lůzr, čím více a čím častěji se budeš snažit o opak. To už je lepší na osud rezignovat, nedělat nic a tvářit se, že ti tvá situace naprosto vyhovuje, že jsi nikdy nechtěl nic jiného než toto. Tímto přístupem si zajistíš, že se to špatné nebude prohlubovat. Tedy vrývat se do všech těch už zmíněných „pamětí“.

 

 

Změna se dělá s know-how, s receptem, návodem a za dohledu někoho, kdo to umí – učitele, vzoru, instruktora. Nebo s instruktážním DVD – zde je ale nutné se nahrávat na video a vidět se, pilovat to správně. Jen tak lze nahradit oko kontrolního instruktora, bez něhož to nejde. Co nevidíme, to si můžeme domyslet, vymyslet. Co neslyšíme… znáte to, jak ten, co zpívá, si myslí, jaký je čistý zpěvák a ten, co tančí bez zrcadla, si v zápalu myslí, že je hvězda.

 

 

Umět to dělat dobře ovšem nestačí. Ke šťastnému životu vede složitá kombinace naší minulosti. Rozhoduje to, co je v paměti tvé a tvého okolí, to, jak se chováme na veřejnosti, to, co děláme během svého všedního týdne – navenek i uvnitř – a také okolí, které navštěvujeme i to, kam nejčastěji chodíme. Budoucnost už je tady, už nastala. Jen ty musíš zjistit, kterou část svého Dnes necháš přežít do Zítra.

 

 

A kterým částem svého života začneš pomalinku uvolňovat místo v archivu „dětské nemoci“… tím, že jim přestaneš dávat čas, peníze, pozornost.  A vše řečené dáš jinam!  Nejlepší cestou, jak se vyrovnat s předpovědí a osudem, je budoucnost si sám vytvořit. 

  

 

Pokud sám nevíš, co je to dobré, co je ta budoucnost, která už je tady, vyhledej odborníka zaměřeného například na feng shuej, astrologii,  tarot nebo astromódu, dle tvého gusta.

 

 

 

Celý text naleznete v Poetrii Laskání hvězd.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top