Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

ŽIVOT BEZ STAROSTÍ

STŘÍPKY ZPOZA MŘÍŽÍ

Máme tu Australana Carla. Evidentně skvělý chlapík, což potvrzují všichni, kdo ho znají déle. Ale jednoho dne mu ruplo v kouli, což je tady celkem běžné. Carl ale „skočil“ z nuly na sto a z  ničeho nic škrtil starého černocha. Skončil v izolaci, což v jeho případě byl nejen trest, ale taky požehnání, protože kluci z Afriky, kteří tu spolu s kluky z Koreje a Taiwanu patří k nejsilnějším, chystali pro Carla revanš.

Naprosto oprávněný, ale naprosto přemrštěný. V izolaci se Carlův stav zhoršoval. Když mu přibyl spolubydlící Rob z Luisiany (který jakožto člen KKK svými rasistickými hláškami vyprovokoval irského nováčka humanitního smýšlení ke rvačce), mohl brzy zjistit, že Carl má ve své hlavě více osob. Jejich počet nedokázal z „dialogů“, které Carl ve dne v noci vedl sám se sebou, spočítat. Ale jeho odhad byl někde mezi třemi až dvaceti. Plus podivný chlap, který z času na čas vyplaval do Carlova vědomí, aby jeho tělo zavěsil na mříž a za nepřetržitého lomcování ho nechal zběsile nekonečně řvát: “Fuck! Fuck! Fuuuuck!“. Což jsme často v noci slyšeli všichni.

Carlův subjektivní život několika osob v jedné hlavě se lidově nazývá schíza a velmi „obrazně“ byl zachycen ve filmu Beautiful Mind s Russellem Crowem. Základní problém je, že osoba své subjektivní obrazy, včetně osob, považuje za skutečné objekty.

 

CO NA TO METAFYZIKA?

V metafyzických naukách se naopak skutečné objekty našeho světa považují za neskutečné „představy“, za subjektivní obsah našeho vědomí. Je kámen, na který se díváte , objektem mimo vaší mysl? A nebo subjektem uvnitř vaší mysli?“    

Yogačarový mnich odpověděl: “Buddhismus vnímá vše jako zpředmětnění mysli, proto kámen musí být uvnitř mé mysli.“

Zenový mnich Hogen namítnul: “V tom případě tvá hlava musí být velmi těžká.“

Carl a všichni, jež nosí v hlavě těžké starosti vnějšího světa, by mnichu Hogenovi přitakali. “Ano, má hlava je těžká…“

 

EXISTUJE VŠAK JEDNODUCHÁ ROVNICE

Starosti, které nemáme v hlavě, nás netíží! Byť tyto starosti, ve srovnání s těmi našimi, mohou být daleko většími balvany.

Například splátka hypotéky pro člověka, který ji platí, je prostě větší kámen, než hladomor ve vzdálené zemi. „Sejde z očí, sejde z mysli,“ říká staré přísloví. A částečně má pravdu.

V tantře máme opačný postup na likvidaci balvanů zatěžujících naši hlavu. Technika se jmenuje „Bhava“ rituál.

(Vše o rituálu Bhava se dočtete na str. 18 knihy Metafyzické mříže.)

 

A JAK DÁL?

Můžete dosáhnout sandhi (bhava) a osvícení. Případně můžete takto skrze Astrofocus (s vaším portrétem) měnit vlivy horoskopu.

Také můžete dokázat měnit své starosti a negativní emoce. A možná roztavíte mříže vašeho vězení a utečete na svobodu…

 

Knihu Metafyzické mříže si můžete objednat zde: METAFYZICKÉ MŘÍŽE

1 komentář k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top