skip to Main Content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

ŽIVOT BEZ STAROSTÍ

ŽIVOT BEZ STAROSTÍ

STŘÍPKY ZPOZA MŘÍŽÍ

Máme tu Australana Carla. Evidentně skvělý chlapík, což potvrzují všichni, kdo ho znají déle. Ale jednoho dne mu ruplo v kouli, což je tady celkem běžné. Carl ale „skočil“ z nuly na sto a z  ničeho nic škrtil starého černocha. Skončil v izolaci, což v jeho případě byl nejen trest, ale taky požehnání, protože kluci z Afriky, kteří tu spolu s kluky z Koreje a Taiwanu patří k nejsilnějším, chystali pro Carla revanš.

Naprosto oprávněný, ale naprosto přemrštěný. V izolaci se Carlův stav zhoršoval. Když mu přibyl spolubydlící Rob z Luisiany (který jakožto člen KKK svými rasistickými hláškami vyprovokoval irského nováčka humanitního smýšlení ke rvačce), mohl brzy zjistit, že Carl má ve své hlavě více osob. Jejich počet nedokázal z „dialogů“, které Carl ve dne v noci vedl sám se sebou, spočítat. Ale jeho odhad byl někde mezi třemi až dvaceti. Plus podivný chlap, který z času na čas vyplaval do Carlova vědomí, aby jeho tělo zavěsil na mříž a za nepřetržitého lomcování ho nechal zběsile nekonečně řvát: “Fuck! Fuck! Fuuuuck!“. Což jsme často v noci slyšeli všichni.

Carlův subjektivní život několika osob v jedné hlavě se lidově nazývá schíza a velmi „obrazně“ byl zachycen ve filmu Beautiful Mind s Russellem Crowem. Základní problém je, že osoba své subjektivní obrazy, včetně osob, považuje za skutečné objekty.

 

CO NA TO METAFYZIKA?

V metafyzických naukách se naopak skutečné objekty našeho světa považují za neskutečné „představy“, za subjektivní obsah našeho vědomí. Je kámen, na který se díváte , objektem mimo vaší mysl? A nebo subjektem uvnitř vaší mysli?“    

Yogačarový mnich odpověděl: “Buddhismus vnímá vše jako zpředmětnění mysli, proto kámen musí být uvnitř mé mysli.“

Zenový mnich Hogen namítnul: “V tom případě tvá hlava musí být velmi těžká.“

Carl a všichni, jež nosí v hlavě těžké starosti vnějšího světa, by mnichu Hogenovi přitakali. “Ano, má hlava je těžká…“

 

EXISTUJE VŠAK JEDNODUCHÁ ROVNICE

Starosti, které nemáme v hlavě, nás netíží! Byť tyto starosti, ve srovnání s těmi našimi, mohou být daleko většími balvany.

Například splátka hypotéky pro člověka, který ji platí, je prostě větší kámen, než hladomor ve vzdálené zemi. „Sejde z očí, sejde z mysli,“ říká staré přísloví. A částečně má pravdu.

V tantře máme opačný postup na likvidaci balvanů zatěžujících naši hlavu. Technika se jmenuje „Bhava“ rituál.

(Vše o rituálu Bhava se dočtete na str. 18 knihy Metafyzické mříže.)

 

A JAK DÁL?

Můžete dosáhnout sandhi (bhava) a osvícení. Případně můžete takto skrze Astrofocus (s vaším portrétem) měnit vlivy horoskopu.

Také můžete dokázat měnit své starosti a negativní emoce. A možná roztavíte mříže vašeho vězení a utečete na svobodu…

 

Knihu Metafyzické mříže si můžete objednat zde: METAFYZICKÉ MŘÍŽE

Komentáře

This Post Has One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top

Při nákupu nad 1 000 Kč kniha Casanova sútra ZDARMA