Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

ŽÁBA V ZÓNĚ KOMFORTU

JAK TO BYLO V BAJCE?

Žába ze známé bajky si myslela, že její kaluž je největší vodní hladina na světě. Když uviděla moře, nezvládla skutečný rozměr reality a… praskla. Tak, jako praská ego (střední vědomí ahamkára), když se střetne s realitou skutečné důležitosti své kaluže, svého světa. V Astrální Arkáně (na kartě Svět, Universum) znamená pojem Absolutní vědomí přepnutí do vyššího vědomí (buddhi a výš), které nám z úrovně hrotu Stromu života umožňuje vidět svět z vyšší perspektivy. Z té perspektivy, která způsobila prasknutí žáby v bajce.

 

MAJÍ ŽÁBA A ČLOVĚK OBČAS NĚCO SPOLEČNÉHO?

Člověk, který se statečně po staletích tvrdé práce vypracoval k výletu na Měsíc, (který je jen několik set kilometrů vzdálený od světa pozemského), odvažuje se popisovat vesmír, v němž nejbližší hvězda je i pro světlo roky vzdálená, odvažuje se vysvětlovat, co se dělo před miliardami let, tuše, že mimo náš vesmír jsou další vesmíry…

Připomíná tak žábu z bajky u kaluže nebo kazatele doby temna, sebejistě tvrdícího, že Země je placatá a lékařství je hřích, poněvadž se vzpírá Boží vůli.   Abyste ego rozpoznali vždy, když se vám zdá něco strašně důležité, ptejte se sami sebe, zda by to pro vás bylo nadále důležité, kdyby se to odehrávalo v Uruguayi nebo na Novém Zélandu. A pakliže NE, jste v kaluži ega žáby z bajky. A k Absolutnímu vědomí máte právě teď přes moře daleko.

 

EGO, EGO, GO GO GO…!

Ego – střední vědomí nezvládá pojmout více než kaluž. A když se doslechne o moři, jediné, co zmůže, je ptát se, tak jak to dělala žába v bajce: “Takže to moře je veliké jako dvě moje kaluže? Tři? Čtyři? Větší než pět kaluží? A když žába vyšla ze zóny komfortu, vystavěné egem, uviděla moře a celý žebříček hodnot, systém programů se z probuzení rozbil a ona se nafoukla a praskla. Kdyby někdo posbíral střepy, které po rozbití ega – žebříčku hodnot, programů (Manter Myšlenek) škatulek a zóny komfortu po žábě zbyly, získal by tarotové karty jejího světa! „ Jak na to“? Odpověď naleznete v knize Astrální arkána na straně 463.

Doporučujeme dočíst, je to napínavé…;-)

Knihu si můžete objednat zde: Astrální arkána

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top