Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

VÍTEJTE V DOBRÉ SPOLEČNOSTI

 

aneb ŽEBŘÍČEK NEJLEPŠÍCH UZDRAVOVATELŮ SVĚTA

 

ELEUTERIO TERTE (1900 – 1979) – zakladatel psychické „chirurgie“.

První filipínský léčitel, který prokazatelně vkládal holé ruce do těla pacientů… první cizinec, jemuž vložil ruce do těla, za ním přišel v roce 1948.  Nepatřil k těm nejslavnějším jen proto, že když přišel celosvětový „boom filipínských léčitelů“, byl už velmi starým pánem.

 

SÍLA PODVĚDOMÍ – v podstatě jde o léčbu emocionálně zabarvenými informacemi.

Francouzský lékař Emile Coue na konci 19.století jako první léčil pacienty informacemi vkládanými do mozku pacienta – ten si stále opakoval formulky typu: „Každý den se cítím lépe a lépe…“

Pokud může nemoc na psychosomatickém základu vzniknout, proč by nešlo skrze mysl i uzdravovat? Někteří považují takové léčivé „energoinformace“ za pouhé placebo. Jiní, například L. Klíma (okultista z kafkovské Prahy) věří, že síla mysli rozhoduje o našich životech. Pro zajímavost – pil vodu použitou k omývání pacientů nakažených smrtelnou chorobou aby dokázal, že nechce-li mysl, tělo nemůže onemocnět! Ve světě existuje dostatek případů spontánního uzdravení v situacích, kdy se měl člověk nakazit i u těch nejhorších nemocí… léčí zde Bůh, náhoda či podvědomí?

 

LURDY ( Lourdes, Francie u hranic se Španělskem)

Místo, kde během 140 let (1858 – 1998) dokázalo zázračně uzdravit 6 tisíc těžce nemocných pacientů a pravděpodobně mnoho dalších, kteří nejsou v záznamech lurdských lékařů statistiků. Duchovnost místa, kde se zjevila krásná paní, která se později představila jako Panna Marie mladé dívce Bernadettě a léčivé prameny vyhloubené na pokyn Zjevení vizionářkou, která později zemřela mladá po dlouhodobé nemoci… co rozhoduje o tom, koho zázračné místo uzdraví a koho ne?  

 

 

DASKALOS Z KYPRU – Stylianos Atteshlis (1912 – 1995)  uzdravoval tisíce nemocných z celého světa jménem Kristovým a Duchem svatým. Křesťanství propojoval s léčitelstvím, starým Egyptem, antikou. Jeho malá církev byla nezávislá na velkých církvích (Vatikánu, Ortodoxní církvi apod.) – což mu umožňovalo hlubší doteky s mystikou a léčitelstvím apoštolů a prvotních křesťanů.

 

 

OFICIÁLNÍ MEDICÍNA – se svými chirurgy, penicilinem, aspirinem, antimalariky apod. – patří určitě k jednomu z největších uzdravovatelů za poslední staletí. Na druhé straně věda, se kterou je úzce spjata, zavraždila ve válkách posledních staletí možná víc lidí, než chirurgové a další kdy vyléčili. Kdyby tak bylo tolik Lurd a Varanásí jako je nemocnic, tolik škol pro léčitele jako je pro lékaře a do nich by šlo tolik kvalitních lidí a peněz…

 

 

UNAVA – obec blízko hlavního města indického státu Gujarat. Jedná se o slavné místo pro uzdravování z psychických nemocí, posedlostí, depresí a mentálních postižení. Léčba probíhá v sufíjském chrámu Mira Datar. Tato svatyně ze 14. století přitahuje pacienty ze všech náboženství.

 

 

PACHITA – ovládla umění „psychické chirurgie“. Vstupovala do těl velkým loveckým nožem – a to téměř celý život v utajení. Teprve poslední roky života se stala hvězdou. „Pachita je jediná skutečná léčitelka, schopná provozovat psychickou chirurgii, jediná na světě…“, říkal o ní spisovatel Carlos Castaneda.

 

 

BIOENERGETICKÉ LÉČENÍ – je, pokud vám léčitel „mává“ rukama před tělem, nad fotkou, vaší představou.

Nebo vám ruce na tělo přikládá, popřípadě k těmto úkonům používá nějakou pomůcku – třeba krystal, kyvadlo, pružinu, spirálu. Ruce zde na rozdíl od psychické chirurgie nepronikají tělem. Za oficiální počátek této metody se považuje evropské „boom“ kolem doktora Messmera a jeho živočišného magnetismu. V poslední době patří k nejznámějšímu „dítku“ této léčby tzv. reiki. 

Léčení bioenergií nemá prokazatelně měřitelný důkaz, např. působení skrze známé projevy buněk, polí, částic… možná spočívá v působení skrze dnes ještě neznámé, neměřitelné materiální nosiče, částice a energetická pole… zatím se lze opřít především o nehmotnou představu, že léčitel skrze bioenergii vám předává (například pohybem ve směru hodinových ručiček) dobrou energii  a nebo z vás špatnou energii vytahuje (například pohybem proti směru hodinových ručiček) nebo se můžeme opřít o představu, že léčitel je jen „propojovací kabel“ mezi pacientem a „vyšší mocností“.

 

 

VARANÁSÍ – je indické velkoměsto vesnického rázu „uprostřed“ toku Gangy, „nedaleko“ hranic s Nepálem. Je to nejsvatější místo hinduismu na planetě… Na břehu Gangy je komplex chrámů, přístavů, schodů a jsou zde otevřená krematoria (jedno pro chudé a druhé pro bohaté).

Dalším pohřebištěm je i řeka sama, tam se pohřbívají mrtvá těla některých zvláštních zesnulých (svatých mužů, lidí kousnutých hadem) v látce, obtěžkaná kameny, jsou vezena doprostřed řeky, kam jsou vhozena. Občas uplavou, což se bere za zlé karmické znamení. Lidé věří, že Varanásí je místo, které uzdraví tělo od budoucího života.

 

 

ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA – neuvěřitelné množství metod lidové tvořivosti a novinek, které někomu zázračně pomohly, jiné nechaly umřít… od pití vlastní moči (urinoterapie), přes akupunkturu, reflexní terapii, akupresuru, homeopatii, bylinky, aromaterapii, regrese – návratu do minulosti, etikoterapie – „duchovní psychoterapie“, relaxace, autosugesce, bioenergetické programování, léčba modlitbou… až po pozitivní myšlení.

 

Každá z těchto metod by si zasloužila stejnou pozornost a podporu, jako obory oficiální medicíny.

Třeba by se zjistilo, že na některé nemoci má relaxace „Odpuštění všem , co mi ublížili“, větší uzdravující vliv, než léky… jen se musí zjistit, jak tuto relaxaci „namíchat“, jak ji dávkovat, jak dlouho ji užívat…

 

 

HORA KAILAS – leží nedaleko hranic Indie, Nepálu a Číny. Tato tibetská hora je mystický střed vesmíru a putují sem poutníci ze všech tří zemí, aby horu obešli (nejlépe 108 x)…, ale i turisté z celého světa. Na nejvyšším místě okruhu kolem hory je „bod“, ve kterém se vaše tělo uzdraví od hříchů…

 

Ukázka z Poetrie Laskání hvězd.

 

 

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top