Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

VELEKNĚŽKA

CO JE TANTRA?

 

„Tantra znamená vlákno, touhu, vzrušení, které v Universu vše spojuje jako nitky jemných sil světla.

 

 

Tantra znamená vlákno, pojící jako pupeční šnůra všechno se vším, neznající na svém kosmickém všudypřítomném pronikání žádnou překážku.

 

 

Tantra znamená vlákno. Tato jemná vlákna se spojují v silné provazce energie zvláště tehdy, je-li mysl soustředěná na přítomný okamžik, což se nejsnáze člověku stává při milostném aktu, kdy se cítíme unášeni proudem síly, která je tak mocná jako naše touha. Přírodní touha má svůj zdroj v nekonečné tvořivosti Matky Vesmíru, z jejíhož lůna vzešly všechny světy a bytosti“

 

 

Velekněžka souvisí s tím, co vzešlo z Matky Vesmíru jako nitky jemných sil světla, jež spojují všechno se vším. V tantře se tato vlákna jmenují mája-šakty a v Astrální Arkáně Velekněžka, jejíž nejnižší, nejhmotnější formou je kundalini – šakti, spící v rozkroku těla, tedy v 1. čakře Múladháře.

 

 

Pro člověka platí, že pokud neovládne živlové podstaty Země, Vody, Ohně, Vzduchu, Éteru, z nichž je složeno také jeho tělo, zůstane mu po milování už jen úbytek blaženost a energie. Naopak každým tantrickým spojením s kontrolou pěti živlů se milování mění v proces sebeiniciace, protože takovou tantrou se blaženost z tělesného mění ve věčnou energii návratu ke Světlu Stvoření.

 

Archandělé z Rituálu Hrot stromu života

 

Archanděl Michael stanul v čele andělů hájících Boha. Jeho jméno se překládá „ten, který je jako Bůh“ nebo také „odraz Stvořitele“. Michael je spojovaný s živlem Ohně a bývá v modlitbách oslovován, aby vnesl do života požehnání, slávu, štěstí, zázrak.

 

Rafael je další z archandělů, jež během vzpoury andělů stáli na straně Boha, protože jeho jméno znamená „Bůh léčí“. Lidé se k němu modlí za zázračné uzdravení a také za moudrost. Tak jako se u archanděla Metatrona traduje, že se jedná o člověka Enocha, tak se u Rafaela hovoří, že je duchem krále Šalamouna. Rafael je spojován s elementem Vzduchu.

 

Archanděl spasení Uriel, jehož jméno se překládá „Oheň Boží“, vládne elementu Země, tudíž i majetku a penězům, za něž se vedle spasení lidé k Urielovi modlí.

 

Archanděl Gabriel, jehož jméno se překládá „Boží síla“ nebo „ Bůh je má síla“, se v Bibli zjevoval ženám, aby jim řekl, že jsou těhotné. Je spojovaný s láskou, plodností, Boží silou, elementem Vody a oznamováním překvapivých početí.

 

 

 

Více informací ke kartě Velekněžka se dočtete v knize Astrání Arkána.

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top