Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

VÁNOČNÍ SPECIÁL III.

O VÍŘE

NENÍ  ŠŤASTNĚJŠÍHO ČLOVĚKA NEŽ TOHO, CO MÁ VÍRU.

 

Každý v něco věří. Co je to za život, když nemáte v co věřit? My si myslíme, že je to něco malomyslného se modlit. Kdyby se lidé naučili modlit, tak už nic nepotřebují. Je pak jedno, co se děje ve vašem životě, je tam bůh a to vám dává radost ze života.

 

Súfijec řekl to, co Ježíš: „Já jsem cesta, já jsem ON.“ Oni ho pak za to zabíjeli, krájeli a házeli po něm kamení. On je prosil, ať se může ještě modlit: „Bože, já vím, že jsi to TY. Já jsem tě poznal, protože jsem tě poznal v sobě.“ Dnes vás nebude nikdo krájet pro vaši VÍRU, ale bude vás přinejmenším likvidovat cynickým jazykem. Doporučuji vám věřit v nějakého boha, v nějaký princip… a odevzdat se. Jinak budete příliš zahleděni do sebe. Nebo osamoceni.

 

Největší síla se střetává ve dvou bodech. Ten první je nejnutnější… rozpusť mračna svých minulých prožitků a názorů, dnes už patří na smetiště času. Věříš-li, pak konej nutné. To je druhý bod největší síly. Pokud hluboce věříš své hvězdě, staneš se pánem vesmíru, můžeš změnit svůj život, přírodní i karmické zákony…

 

Skočíš do toho? Pak už nikdy nenechej za sebe rozhodovat hlasy druhých, už nikdy neklesej do bažin veřejného mínění!

 

TRVALÁ SPOKOJENOST JE DOSAŽITELNÁ

Pomoc druhým není umělé hraní, že jsem dobrým. Je to spíše to, že neustále vysíláte lásku a klid, žijete v soucitu a dobrotě… duchovní bytosti to zachytí a vytáhnou vás výš… a už ve vás protéká paprsek světla. Když duchovní bytosti políbí astrální tělo, hezčí emoce nemůžou existovat. Anděl vám totiž očistil astrální tělo…

 

Vy musíte především vědět, kdo jste. A pak, co s tím chcete dělat. Vy nejste to, co žijete každý den. Je to jako když si člověk v kině na chvíli myslí, že je agent 007.

 

Proč máte tak dobrý pocit, když někomu pomůžete? Protože vy máte takové dluhy, že se vám uleví, když můžete část zaplatit. Každý je na Zemi na karmický dluh.

 

Vy můžete dát lidem světlo. Cestu. Nazpět od lidí dostáváte něco, co vás povznese. Je to možnost „zaplatit“ si cestu vpřed. Získat energii, abyste mohli jít vpřed. Konat dobro, soucit a lásku. Předat radost.

 

Život je tak krátký, že bych každému doporučoval se rozmazlovat. Ovšem nemělo by to přejít v jeho rozklad. Jenom ten člověk, který se má rád, má potřebný vnitřní klid a přitom dokáže být na sebe i přísný. Protože ví, že to v konečném důsledku je pro něho dobré. Člověk, který ještě neměl dítě, tak by si měl představovat, že se mu dítě narodilo a chovat se k sobě jako k němu – shovívavě a laskavě. A ti, co měli dítě, by si měli představovat ideálního partnera a chovat se k sobě jako k němu.

 

***

MEDITACE BÍLÉHO A ČERNÉHO SLONA

 

Deset minut v klidu sedíte. S otevřenýma očima postupně projděte své tělo. Měli byste vidět nějaké ruce, nějaký nos, nějaké nohy. Hlavu vynechejte.

 

Další minuty se zabývejte dechem. Nějaký vzduch protéká nějakou nádobou. Právě ten vzduch uvolní hlavu. Pozorujte, jak vniká do nosu, čela a klesá k plícím, břichu. Krátký nádech, pak střední zádrž dechu a dlouhý výdech, až se hlava uvolní. Zavřete oči a jděte po prameni vzduchu. Budete skoro nedýchat (ne, nebudete se dusit) jen bez myšlenek budete tančit s neslyšným vánkem dechu…

 

Pak si představte v kině svého čela obrovský sloní chobot. Visí směrem dolů a je černý. Neviditelnou, ale cítitelnou silou (tlakem) v čele a na srdci zvedněte sloní chobot nahoru, jakoby troubil. Vidíte, je bílý. Pak čelo i srdce uvolněte , jakoby nebyly… chobot klesá a černá… pak jej zase zvedejte. Bílá a černá. To jsou zákony dobrých i zlých.

 

Cvičte pravidelně a po skončení meditace vždy nechejte kamínek u místa vašeho posezení. Až utvoří kruh, něco se změní…

 

 

***

 

Drazí čtenáři, výše uvedené texty uveřejňujeme v tuto dobu pro potěšení vaší duše a inspiraci v novém roce. Jedná se o Mistrovi citace z Poetrie Medicinman Nirvány (rok vydání 2002), která je nyní již sběratelským unikátem.

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top