Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

UNIVERSUM

PROTI SVĚTU ŽAB

 

Ego (střední vědomí Ahamkára) každého z nás si počíná jako žába z bajky o kaluži. Abychom ho rozpoznali od vědomí buddhi, vyššího vědomí, vždy, když se vám zdá něco strašně důležité, ptejte se sami sebe, zda by to pro vás bylo důležité i tehdy, kdyby se to odehrávalo v Uruquai nebo na Novém Zélandu… či zda to bude důležité i za sto let. Pakliže ne, jste v kaluži ega žáby z bajky a k Absolutnímu vědomí máte právě teď přes moře daleko.

 

Ego – střední vědomí – nezvládá pojmout víc než kaluž, a když se doslechne o moři, jediné, co zmůžete, je ptát se jako ta žába v bajce: „Takže to moře je velké jako dvě moje kaluže? Tři? Čtyři? Větší než pět kaluží?“ A když žába vyšla ze zóny komfortu, vystavěné egem (střední vědomí Ahamkára), a uviděla moře, celý její žebříček hodnot, systém programů se z probuzení rozbil a ona se nafoukla a praskla.

 

Když někdo posbírá střepy, které po rozbití ega, žebříčků hodnot, programů – Manter Myšlenek, stereotypů, škatulek a zóny komfortu po žábě zbyly, získal by tarotové karty jejího světa.

 

VESMÍRNÉ MOŽNOSTI

Tvoje poznání toho, že vše pochází ze stejného zdroje, že vše je Šakti, tančící bohyně na mandale, mapě Vesmíru, zde vrcholí a činí tě svobodným. Nic není ani dobré ani špatné, vše je manifestace Šakti, vše pochází ze stejného zdroje. A Šakti proudí tvým tělem, tvým životem jako božská část tebe, jako tvoje hadí síla, kundalini, skrze kterou ty realizuješ svůj život, svůj vesmír, a tak i svůj paprsek božského zde na Zemi.

Zjišťuješ, že toto tvé uvědomění Tat Tvam Asi (You are It) znamená, že možnosti tvého života jsou neomezené, že „tak jako nahoře, je i dole“, a ty jsi paprsek toho nahoře a můžeš zde dole zrealizovat fenomenální unikátní autenticitu svého bytí. A kdykoliv toto uvědomění prožiješ, zjišťuješ, že:

Hranice Universa neexistují. Jsou jen hranice naší mysli…

 

Výkladový text ke kartě Universum je z Tarotu ASTRÁLNÍ ARKÁNA.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top