Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

TOULÁNÍ PO HVĚZDÁCH

DOTEKY NEBES

 

Velký sál zdobily ratanové paravány a na nich připevněné obrazy umělecky ztvárněných astrologických znamení od Berana po Ryby. Veselé, líbezné i rozpustilé obrázky jako kulisy doprovázely seminář Guru Járy nazvaný Toulání po hvězdách. Tehdy jsem ještě netušila, že se tento seminář stane legendou a „Best of“ Guru Járy, na který se bude vzpomínat i po dvaceti letech… lidé se scházeli a Guru Jára vyprávěl o astrologii, prokládal program prožitkovými sekvencemi a čas plynul v příjemné zábavě. Blížil se večer a já se těšila na „astrální“ výlet ke hvězdám.

 

 

Rozložili jsme si karimatky a spacáky. Při hluboké relaxaci je příjemné být v teple, přikrytý dekou nebo zalezlý ve spacáku. Při „snových výletech“ mi často bylo zima i v přetopené místnosti. „Pocity chladu se mohou objevovat u někoho jako průvodní jev léčení jeho jemných těl a fyzického těla“, vysvětloval jednou Guru Jára. Zatáhla jsem zip na spacáku a ponořila se do hudby, kterou Guru Jára pustil. Vždycky jsem obdivovala jeho výběr a mix originálních sestřihů částí skladeb, které si vozil ze zahraničí. Hudba dokonale pomáhala. Jako žebřík, po kterém člověk mohl vylézt o patro výš. Jári nás začal vést svým hlasem. Vnímala jsem každé slovo, přesvědčená, že si všechno budu pamatovat i po skončení relaxace. Stále jsem slyšela jeho hlas a vnímala každé slovo i jeho význam.

 

 

Jen mne v určitou chvíli přelil pocit, že jsem se ponořila pod nějakou zvláštní hladinu vědomí. Do nádherného světa, jiného, než ten běžný a známý kolem mne. Pak už jsem jen slyšela pokyn, který měl odstartovat let. Start do vesmíru. Hudba zaburácela jako motory raketoplánu a moje vědomí chtělo vystřelit vzhůru, nad tělo. Ve zlomku vteřiny jsem zadoufala, že skutečně zažiju vytoužený pocit odpoutání od těla a poletím vesmírem mezi hvězdami jako London v Tulákovi po hvězdách. Moc moc moc jsem toužila to zažít. Opustit tělo a vznášet se na stříbrné šňůrce někde daleko, daleko.

 

 

Náraz, jak sebou moje vědomí trhlo nahoru a chtělo z těla ven, bohužel hned zase zmizel a já spadla dolů. Byla jsem nešťastná. Ostatní už určitě letí do neznáma a já tu zůstala ležet na zemi, ve spacáku. Zaplavil mne pocit lítosti a přerušil tak moje úpěnlivé snažení o výlet z těla ven. V tu chvíli se zvedla druhá vlna hudby a Járův hlas mne něžně zvedl nad tělo. Žádný náraz, nic rychlého, jen jemné levitování nad tělem. Další vlna slov a tónů „otevřela“ strop nade mnou a já se cítila lehounká jako pára. Stoupala jsem výš a výš a výš… a najednou nebyla kolem Země, jen neuvěřitelnou rychlostí míhající se tečky hvězd. Letěla jsem ne rychlostí světla, ale rychlostí myšlenky. Vím, kam jsem mířila, ale už se nepamatuji, jestli jsem se dostala tam, kam jsem si myslela, že letím.

 

 

Po návratu z určené hvězdy a přistání znovu v těle, spacáku a sále, jsem si uvědomila, že moje vědomí znovu překročilo tu zvláštní hladinu. Bylo to, jako bych vyplavala z rybníka na hladinu. Vynoření nad hladinu ale znamenalo zapomnění toho, co bylo pod hladinou. Obrazy vzpomínek zmizely. Zůstal jen překrásný pocit. Pocit, že jsem prožila něco, co se nevejde do slov… Další „zapomenuté“ vzpomínky z tohoto astrálního toulání po hvězdách zůstaly schované v hloubce mojí paměti. Na Toulání po hvězdách se vzpomíná dodnes. Po pár letech dokonce na naše neustálé naléhání Guru Jára tento program zopakoval. No, slovo zopakoval není to přesné. Bylo to podobné, ale přesto úplně jiné. Toulání po hvězdách II…. výlet do v jiném čase do jiného časoprostoru, jiný dotek hvězd. A jako vzpomínku na tuto legendu si i dnes po letech čas od času pouštím legendární nahrávku Guru Járy Slunce a Měsíc.

 

 

V době, kdy jsem prožívala extrémně náročné životní období, mi tyto dvě nahrávky s hlasem Guru Járy zachránily zdraví a zřejmě i osud. Ta nahrávka je už dávno, dávno vyprodaná, stejně jako první knihy Poetrie Talent srdce, Poutník k nesmrtelnosti a další. Nevyjdou dotisky. Guru Jára to nechce, aby se zachovalo kouzlo jedinečnosti okamžiku vzniku díla a doby jeho prodeje. Knihy Guru Járy se vždycky rychle vyprodaly. A ty, které ještě ve skladu zůstaly v pár kouscích, možná zmizí už zítra.

 

 

 

Dílo Guru Járy je vzácné a jedinečné.                    

 

 

 

Jednou za pár měsíců někde náhodně zaslechnu pár taktů jedné skladby, kterou Guru Jára použil v nahrávce k Toulání po hvězdách. Malý kousek skladby, kterou jsem roky hledala, abych si ji mohla koupit a skrze její tóny se vracet do toho tajemného večera a prvního výletu ke hvězdám. Až po letech, když jsem hledala v jednom pražském obchodě novou hudbu pro své meditace a pouštěla si ukázky z různých CD, jsem najednou zaslechla ty tóny. Byla jsem jako v nebi. Nemohla jsem uvěřit, že jsem tu skladbu našla. Pouštím si ji pokaždé, když potřebuji dotek nebe po náročném dni. Skrze tóny zase slyším Járův sametový hlas a všechna tíha v mém nitru se začne rozpouštět a mizet a nebe otvírat své brány.    

                                                                                         

  

 

Ukázka je z knihy Evangelium podle Daore

 

 

 

Sama autorka, mimochodem dlouholetá osobní žačka Guru Járy, o této své knize píše:

„Prožitky s Guru Járou mi pomohly odhalit smysl mého života. A to je veliké štěstí. Štěstí, které dává Guru Jára všem, kteří jsou ochotni na sobě pracovat a hledat odpovědi na otázky, kdo jsou, odkud a kam jdou, jak objevit a naplnit jejich smysl života.“

                                                                                                      S úctou tým Nirvana Tree    

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top