Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

TELEPATIE V MODERNÍM SVĚTĚ

MAGNETISMUS, SÍLA VŮLE NEBO JASNOZŘIVOST?

 

Prošli jsme si spolu prvních sto let od zrodu slova telepatie a dostali se tak do doby, kdy se začaly mezi lidmi rozšiřovat platební karty, mobilní telefony, navigační systémy typu GPS a internet. Zakladatel firmy prodávající počítače Michael Dell řekl: „Internet překoná jedině telepatie.“

 

V této době moderní techniky potřebujeme telepatii méně než dříve. Zatímco kdysi vysílala ustrašená matka starostlivé signály k dítěti, které se zapomnělo při hraní, dnes mu prostě pošle smsku s obsahem svých starostí: „Hned se ozvi. Už je moc hodin.“

 

V době internetové komunikace se zdá, že více než telepatii oceníme další obory ESP, třeba jako jasnovidnost – vidění budoucnosti, a jasnozřivost – vidění věcí, na které nemyslí jiná lidská mysl.

 

Tak třeba přečte-li si pokerový hráč, jaké karty drží jeho soupeř, je to telepatie v použití, které má opodstatnění i v moderní době. Stejně tak, jako když si skrze jasnozřivost přečte, jaká karta bude vytažena jako další v pořadí. Získá tedy informaci, kterou zatím neví žádný lidský mozek, teda pokud nehraje poker s falešnými hráči. A nebo dá na intuici – jasnovidectví, a tipne si, jak to za pár vteřin dopadne.

 

V mnoha oborech lidské činnosti jsme telepatii skrze moderní komunikační technologie v podstatě přestali potřebovat. Na rozdíl od jasnozřivosti a předpovídání budoucnosti. Vrátili jsme se tím na začátek historie slova telepatie? Do doby, kdy celosvětová móda vyvolávání duchů a hypnotizování potřebovala vysvětlit přesun informací jiným způsobem než skrze běžně užívané smysly fyzického těla?

 

Spiritismus spustily v polovině 19. století chudé americké puberťačky, sestry Foxovy. Vyťukáváním komunikovaly s duchem zavražděného obchodníka. Dvě ťuknutí znamenalo ano, jedno ťuknutí znamenalo ne. Počítače, jako základní kámen internetu, fungují rovněž v jazyce dvou čísel. Nul a jedniček. I když budete s duchem komunikovat ťukáním dva-jedna, než se dostavil, museli jste ho zkontaktovat podivnou mocí.

 

Byl to universální jazyk telepatie a nebo síla magnetického rituálu? Nebo šlo o magnetismus, přitažlivou sílu zkoncentrované vůle?

 

Ještě před prvním vyvoláváním duchů holkama Foxovýma se celosvětově proslavil jistý Franz Mesmer. Tato výjimečná osobnost byla zvláštní, že byla vykázána, podobně jako hlavní hrdina „duchařského“ filmu Iluzionista, z Vídně. To Mesmerovi pomohlo k proslavení se ve světě natolik, že jeho jméno se stalo součástí angličtiny. Pokud budete něco magnetizovat, přitahovat, můžete to prostě „mesmerizovat“.

 

Magickým magnetismem se tento pán asi proslavil nejvíce, přestože podrobnější četba jeho nauky ukáže, že pracoval i s pojmem telepatie, jen tomu říkal jinak, protože, jak víme, slovo telepatie se zrodilo až na konci IXX. století. Tento mesmerismus (magnetismus) nás ale teď bude zajímat více, než telepatie. Proč?

 

Více se dozvíte v knize DEJÁ VU VÚDÚ v kapitole Telepatie 4 na straně 296.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top