Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

TAROT STROMU ŽIVOTA

PoeTree TAROT

 

Sada karet nesoucí název PoeTree Tarot Tarot Stromu života (Paradise of Etz Tree Tarot) představuje cestu sebepoznání obsaženou i v mystickém kabalistickém Stromu života, jeho sefirot a propojení mezi nimi. Je to cesta dobrodružná, hluboká, je to cesta iniciace zasvěcení.

 

Velmi důležitým aspektem práce s tímto tarotem je objevování podvědomí a jeho transformace do vědomí. Už surrealisté se snažili ve snech vyplavené obrazy podvědomí zachytit ve svých malbách a obrazech, a tak poselství svého podvědomí rozumět. Stejně tak fascinovalo objevování hlubin podvědomí Freuda, převážně ve spojení s naším libidem, či Junga ve spojení s archetypy a možností existence kolektivního nevědomí.

 

Guru Jára posunul tyto snahy o přesun informací z podvědomí do vědomí o další krok. Jeho PoeTree Tarot má schopnost zprostředkovávat tento přenos informací mezi vědomím a podvědomím, a to nejen v oblasti věštecké, ale především tantrické a energetické, kdy karty vytvářejí aktivní proud komunikace mezi tím, co o sobě a svém životě víme, a tím, co o svém životě nevíme a o čem bychom ani nesnili.

 

A my pak díky velmi originálně volené symbolice nejen komunikujeme, ale také rozumíme.

 

Jsme propojeni s energií, s Bohem.

 

Kde se toto propojení odehrává? Právě v řece vašeho podvědomí, která nás spojuje i s myslí všech lidí historie. Někdo tomuto proudu říká kronika Akáša. Tato řeka nás neustále ovlivňuje, jen my si toho buď nejsme vědomi, a nebo tomuto vlivu nerozumíme. Nevíme, čím vším a jak přesně se v našich životech projevuje.  Nevíme, jak tento vliv kontrolovat, ovládat, jak ho použít.

 

Jung a další se pokoušeli vytvořit jakousi „abecedu“, skrze kterou by šlo řece podvědomí porozumět. A jednou z částí této abecedy porozumění jsou archetypy, a tím pádem také tarot, nesoucí archetypální symboliku.

 

„Komunikace tarotu skrze archetypy je pro mne nejdůležitější,“ říká Guru Jára o svém Poetree Tarotu. „Vytvořil jsem tři levely. Astrální Arkána je pro život vezdejší, nejpraktičtější. Karmická Arkána je léčivá, pomáhá uvolňovat vnitřní tenze a pochopit jejich původ. Samádhi Arkána slouží k hledání Boha, je čistě duchovní. Ač velmi respektuji klasické zobrazení tradičních tarotových archetypů, manifestace, tj. vnější projevy těchto archetypů, se během doby změnily. Dnes je pro nás důležitější šéf než vzdálený císař. V hlavách a životech moderních lidí došlo k mnoha změnám, a tak i tradiční archetypy a jejich zobrazení se proměnily.

Měnit klasický archetyp je velmi nesnadné a složité. Je to dlouhá cesta. Použil jsem proto k této transformaci to, co jsem měl intenzivně prozkoušené v každodenním praktikování a žití mé duchovní a osobní cesty, mé mnohaleté poutě. Mnohé z výjimečných míst a hlubokých momentů, které jsem na této pouti zažil od roku 1989, kdy jsem emigroval do Itálie, jsem zakomponoval do svého tarotu tak, abyste je mohli prožít také.

Tyto osobní zkušenosti jsem spojil s poznatky mé mnohaleté práce s myslí moderního člověka, a s respektem ke klasické tarotové symbolice jsem pak vytvořil systém archetypů, skrze které každý moderní člověk může dojít k maximálnímu poznání sebe sama a svého místa ve vesmírném plánu. Vytvořil jsem podobu nových archetypů, a tím i nový tarot.

PoeTree Tarot byl poprvé vydán v roce 2001.

Čekal jsem na zpětnou vazbu. Za více než 10 let jsem dostal spousty skvělých reakcí a konkrétních zkušeností, jak se mým studentům dařilo skrze něj spojovat s řekou podvědomí. Rozhodl jsem se proto, že dokončím tento PoeTree Tarot, aby mohl vám, moderním lidem, sloužit a provázet vás všude tam, kde bude potřeba.

Především, aby vám zprostředkoval úchvatnou a důležitou komunikaci mezi vámi, vaším vědomím, a mocnou řekou vašeho podvědomí. A tak je tady v celé kráse práce, která trvala více než 20 let.“

 

Předmluva ke knize ASTRÁLNÍ ARKÁNA TAROT.

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top