Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

TAROT, NEJLEPŠÍ PŘÍTEL ČLOVĚKA II.

JAK VYKLÁDAT OBRÁCENÉ KARTY

Po dlouhých prázdninách, které jste mohli využít ke každodennímu nebo občasnému výkladu jedné tarotové karty, přichází slíbená druhá lekce tarotového minikurzu. Dnes se zaměříme na tématiku tak trochu obávaných – obrácených karet. Pokud karty vykládáte někomu druhému, platí jednoduché pravidlo: „Nevyděsit, poradit.“ Člověk si z tarotového výkladu odnáší jen pár nejsilnějších vjemů, proto važte každé slovo. Když ve výkladu vidíte obrácenou kartu, jde o varování, že tudy cesta nevede. Je tedy potřeba něco změnit, proto se hned karet ptejte, jak takovou situaci řešit. Pokud člověku okamžitě nabídnete východisko, negativní informace nevytvoří blok.

Astrální i Karmická arkána nás chrání před alibismem (sklonem považovat oblíbené karty pouze za pozitivní) díky výstižným heslům označeným plus a mínus. V případě obrácené karty platí minusová hodnota, proto se především vyvarujte chování a myšlení, které toto mínus podporují a zvolte přístup naznačující heslo plusové.

Obě hodnoty jednotlivých karet jsou skvěle popsány v průvodcích k tarotovým balíčkům Karmické a Astrální arkány, a velmi podrobně v knize Astrální Arkána a Stigmata Karmy (formou příběhu), k dostání zde: ASTRÁLNÍ ARKÁNA, STIGMATA KARMY

 

PADAJÍ VÁM TAROTOVÉ KARTY OBRÁCENĚ – HLAVOU DOLŮ – ČASTO?

Pokud se někomu objevují ve výkladu obrácené karty hodně často, může to znamenat, že je dlouhodobě „mimo“. Tedy zacyklený ve stereotypech chování, které mu nesvědčí a komplikují život. Je třeba zapátrat, kde s nápravou začít. Třeba právě pomocí tarotových karet. Všímejte si, na co se tento člověk nejčastěji ptá. Obrácené karty často naznačují špatně položenou otázku nebo to, že se ptáme na téma, které aktuálně není důležité a na úkor něj možná opomíjíme mnohem potřebnější oblasti života. Pokud se to děje přímo vám, nezoufejte a poproste o pomoc zkušenějšího tarotáře, který bude mít od vašeho života odstup a v kartách se mu neobjeví to, co si do nich projektujete svými přesvědčeními nebo strachy.

 

CO S TÍM, KDYŽ PADNOU OBRÁCENÉ KARTY PŘI ROZHODOVÁNÍ?

Někdy se stane, že otočíte dvě obrácené karty ve výkladu volby, tedy na otázku typu: „ Co mi přinese, když udělám to, a co když udělám ono?“ Moje tarotová praxe mě naučila, že v takovém případě cesta nevede ani jedním směrem a je třeba hledat jinou, třetí variantu. A na závěr ještě připomínám, nechtějte od karet pouhé „ano/ne“, připravili byste se o možnost svobodné volby.

 

V příštím díle si vyzkoušíme už tarotový výklad „jak se patří“, který je navíc vhodný právě v případě rozhodování.

Do té doby trénujte výklady typu:

  • „Co mi přinese když, to udělám či nedělám.“
  • „Co mi přinese, když půjdu do kina nebo do divadla.“
  • „Co mi přinese, když pojedu tam či onam nebo úplně jinam.“

 

„Říká se, že tarot je kniha Thovtova, ve které staří Egypťané zachránili a zachovali nejvyšší Poznání a tajemství lidstva. Tarot učí člověka vnímat, kdy je správný čas, kde je správné místo, kdo je vám příznivá osoba a také, jak se nesprávnému času, místu či osobě vyhnout. A nemyslím tím jen tradiční věštění budoucnosti, nýbrž umění života.“    Guru Jára

                                                                                                                                                                                                                              

1 komentář k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top