Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

TALENT SRDCE

„ZKUŠENOSTI JSOU ZASE JEN POČÁTKY NOVÝCH OTÁZEK. VYJMA ZKUŠENOSTI NEJVYŠŠÍ.“

 

 

Která to je?

 

 

Adrenalinový prožitek? Láska? Úspěch? Extáze? Výhra? Rodinná večeře, gurmánský zážitek? Dokončení cesty kolem světa? Život je to jediné, co skutečně máme. Prchavá, v čase hořící hodnota s otazníkem, která jeho zkušenost je ta nejvyšší?

 

 

Největším talentem lidského srdce je schopnost tuto originální, jedinečnou, pro vesmír zásadní zkušenost individuální osobnosti nalézt a odnavigovat nás k naplnění našeho smyslu života.

 

 

Pojďme spolu tento Talent vašeho srdce, jako skrytý poklad, nalézt ve vašem nitru, ve vašem životě. Na vás pak bude, jak jej použijete k prožití nejvyšší zkušenosti vašeho života.

 

 

  1. května 1337 v New Jersey explodovala vzducholoď Hindenburg. Katastrofa dodnes nemá jasné zdůvodnění. Novináři, zaměstnanci letiště a příbuzní pasažérů přilétajících z Německa popsali oheň, který při přistání požíral vzducholoď. To vylučuje původní znění katastrofy, totiž, že vzplál hořlavý plyn, který vzducholoď nesl. Kdyby vzplál vodík, lidé by oheň neviděli. Vodík totiž hoří plamenem, který je lidskému oku neviditelný.

 

 

Moderně vzdělaným lidem se vše, co naše smysly a přístroje „nevidí“, zdá býti neexistující. Talent srdce funguje zcela naopak. Tak třeba láska, pro smysly a přístroje neexistující entita, je pro realitu života jeden z nejmocnějších hybatelů.

 

 

I řekl Bůh: „Budiž světlo.“ Praví se v Genesis (1:3). Mnozí světci, jako Tereza z Avily, ortodoxní chiliasté, jogíni a taoisté potvrzují, že prvotní světlo je jiné než to, které vnímají naše oči, a také se shodují, že toto nehmotné světlo je podstatou naší duše.

„Budiž světlo. A bylo světlo.“ Kratičkou citaci z Bible rozepsal slavný kabalista Cordovero v knize Shiur Komah a Pardes Rimonim takto:

 

 

 

Bůh září v deseti sefirách světa duchovního, dále září v deseti sefirách světa stvoření a v deseti nebeských sférách. Nehmotný a nekonečný Bůh stvořil konečný a hmotný svět koncentrace božského světla.

 

 

Představené nehmotné světlo může posílit, očistit Talent srdce natolik, aby měl sílu nás inspirovat a vést naše kroky ke zkušenosti nejvyšší…

 

 

Celé znění textu naleznete v knize TALENT SRDCE na straně 12.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top