Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

TAJNÁ KLÁŠTERNÍ ŠKOLA 2

(Článek z časopisu POETRIE 405 Laskání hvězd)

Duchovní cvičení

To, co teď žiješ, neovlivníš odříkáváním otčenáše, meditací nebo „festišny“. To, co teď studuješ, kde pracuješ, jaké máš zdraví a s jakým partnerem žiješ, se kdesi v minulosti připravovalo hodně dlouho. To by bylo snadné odříkat tisíckrát otčenáš, strávit víkend v meditačním sedu a přes týden udělat 8000 „festišnů“ a hned poté čekat nejlepší práci na světě a úžasného partnera.

Co žijeme, je umění života a odvaha žít.

Jsou lidé, kteří dokázali, že dobrý život nezávisí na štěstí, požehnání a dobré karmě. Poprali se s nepřízní nebes, osudu a zvůlí lidí, aby dosáhli odříkaného snu. A zároveň jsou lidé, kteří dokázali a stále dokazují, že lze žít prázdný, chladně nešťastný život, i když nám osud, karma a nebesa nadělí vše, po čem obyčejný člověk marně sní.

Zopakujme proto:

Duchovní cvičení mění a mají změnit Tebe, ale svět kolem Tebe může změnit pouze umění či neumění žít.

Duchovní cvičení tu nejsou proto, aby za nás řešila naše civilní srabařiny. Pravdou ovšem je, že po dobrých duchovních cvičeních nasává naše nitro čistou sílu a Ty můžeš dělat věci, které bys předtím neměl odvahu a sílu udělat.

Duchovní cvičení pracují s daleko neviditelnějšími záležitostmi, než jsou starosti všedního dne. Z takových neviditelných záležitostí je složena čistá láska, dětská radost, pravý soucit… Z našich viditelných činů je zase složen náš všední den a Tobě nic na světě nebrání změnit svůj život, jen vnitřní zábrana z výchovy (a již prožitých zkušeností), kterou nazýváme „neschopnost představit si život jinak“.

Ani milióny „ festišnů“, otčenášů, ásan nedokážou toto změnit, ovšem mohou změnit Tebe. Pokud všední den nezměníme sami, nezbývá nám, než bláhové doufání, že nějaké duchovní kliky a dřepy „Ti pomáhají mít kliku“.

Ovšem je dobré tyto duchovní kliky a dřepy dělat pro jejich výše zmíněný vliv na „daleko neviditelnější záležitosti“. A protože nás učí pokoře a vnitřně nás očišťují, dělají nás lepšími bytostmi, které mohou  všední den udělat lepším.

 

(pokračování v knize Laskání hvězd)

Objednat  Laskání Hvězd 405

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top