Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

TAJNÁ KLÁŠTERNÍ ŠKOLA 1

(Článek z časopisu POETRIE 405 Laskání hvězd)

Špetka jangu

Rigidní člověk je zatvrdnutý jang. Jeho jang energie byla tak silná, že její průtok, oběh „života“, dostal zácpu. „Nevěř lidem nad třicet,“ říkal Lennon. Einstein udělal největší objevy mladý, dál už pouze rozvíjel (myšlenkovou evolucí). Ježíš učil rabíny ve dvanácti a v devětadvaceti letech začal svou misi, která dodnes ovládá životy miliardy lidí.

 

Další miliardou lidí hýbe mise člověka, který se těsně před třicítkou probral ze sna spokojeného života a řekl si něco na tento způsob: „Zkusil jsem leccos – sex, drogy, životní styl princů, ale už je to nuda. Jsem teď čerstvě ženatý, mám malého syna, krásnou ženu a jsem boháč, ale pořád to nedává smysl. Dny života mého plynou jako voda. Ještě jsem mladý, ale míň mladý než před pár lety. K čemu toto přežívání ze dne na den, ke stáří, ke smrti, které navíc může urychleně přiblížit nemoc, je? No přeci tu my, lidé a hvězdy, nejsme jen tak…Pro pár hostin, pro pár doteků…“ A odešel hledat smysl.

Dnes ho nejvíce lidí zná jako Buddhu.

Jen Mohamed byl starší chlapík, hodně přes třicet, když začal svou mimořádnou misi. U hinduismu už nikdo neví, jak to začalo, a u judaismu také není jasné, zda to začal mladý nebo přes třicet starý pan Adam.

Evoluce, to je vylepšení toho, co známe, což staří, jangově rigidní, dokážou výborně. Ovšem převratná změna, převratný pokrok, se nenazývá evoluce, ale revoluce.

A té se rigidní jang (starý člověk) bojí jako čert kříže. To proto se životy dospělých lidí nemění, i když všichni vědí, že stojí za prd. Drží se ho, jak pes čabajky. Změny u rigidního jangu přicházejí jedině nešťastnou náhodou (někdo umře, opustí, propustí…). Zeptejte se astrologa, kartáře, personálního poradce – jistě to potvrdí.

To proto ženy zůstávají s muži, kteří pijí a bijí je, to proto muži zůstávají v mizerně placené práci a nechají se ponižovat úchylným šéfem… Všichni sní o evoluci (že se to zlepší), než aby bouchli do stolu a zahájili revoluci, změnili způsob obživy, odešli od zlého partnera… To rigidní jang – starý člověk – energie v zácpě – nedokáže…

(pokračování v knize Laskání hvězd)

Objednat  Laskání Hvězd 405

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top