Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

SURFING ŽIVOTA

NEJJEDNODUŠÍM ZPŮSOBEM, JAK STUDOVAT JEŽDĚNÍ PO VLNÁCH „DAŘÍ SE“,  JE SURFING

Laird Hamilton změnil lidské ježdění na vlnách. Havajan bez otce, (který si hrával na vlnách s vyhlášeným mistrem surfingu, kterého jednoho dne přivedl mámě s tím, že má pro ni tátu a ona souhlasila), vyrostl v legendu megavln.

V devadesátých letech objevil v Pacifiku monstrum neuvěřitelné velikosti, čelisti „Peahi“, které explodují jen párkrát do roka. Jen skutečně připravení se mohou odvážit postavit se na surf, když se láme dnes už legendární vlna Peahi. Protože jediná chybička znamená Hrátky se smrtí… (film o klinické smrti).

 

STEJNÉ JE TO V ŽIVOTĚ

Čím větší a mohutnější je vlna „daří se…“, tím fatálnější jsou následky pádu. Malé vlny jsou o tom, jak vám věci jdou, když jste ve formě a když se vám chce. Když tuto vlnu osedláte, vše vám vychází snadno, lehce a nad očekávání dobře. Ježdění po obřích vlnách života je o tom, jaký výkon dokážete podat, když se proti vám vše spiklo a vy jste absolutně z formy.

Když však z prkna spadnete, nastává období, kdy lidově řečeno „na posraného i h… spadne“. Nevychází nic, ani to, co vychází vždy. Není-li vaše odolnost na takové momenty, kdy nic nevychází připravena, raději vlnu „daří se“ zmenšujte a protahujte a vyhněte se jejímu zvedání na maximum až do doby, kdy sami sebe připravíte na cokoliv.

 

JAK NA TO?

Toto umění protahování vln namísto jejich strmého zvedání není těžké, ale umí jej málokdo, protože: “Málokdo má sílu přiznat si, že na tak velkou vlnu a její zběsilou rychlost nemá,“ říká Laird Hamilton, který 17. 8. 2000 na tahitském korálovém útesu znovu posunul hranice možností surfingu, když sjel vlnu Teahupoo, o níž pro její divokost i ti nejlepší surfeři říkali, že je nepřežitelná.

Základní strategií karty Vůz (z tarotu Astrální arkány) je protahovat a užívat si jízdu tak, jak to jde.

Vyžaduje to léta cviku, ježdění nekonečných vln, jak v surfingu, tak na vlnách „daří se“, ale stojí to za to, protože jen tak se dočkáte dokonalého naplnění svého osudu a maximálního využití své dobré karmy. Vrcholným zvládnutím karty Vůz je však přesedání z vlny na vlnu.

 

O umění prodlužovaní vln v životě se dočtete více na straně 204 v knize ASTRÁLNÍ ARKÁNA.

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top