Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

STVOŘENÍ SEBE

MUKA SEBEZROZENÍ

Tarot je jednou z metod, jak porozumět životu, sobě a smyslu bytí sebe sama. Každá z karet zastupuje jednu část existence. Kdykoliv mícháme balíček karet, držíme vesmír, časoprostor, všechny bytosti. A když pak vyložíme kartu z tohoto zamíchaného balíčku vesmíru, koukáme na tu jeho část, která má pro tento přítomný okamžik v našem vědomí největší důležitost, nejsilnější vibraci, nejaktuálnější poselství.

 

UMÍRNĚNOST, EQUILIBRIUM, UMĚNÍ

Je-li touto kartou Umírněnost, již přezdívám Eguilibrium a Crowley Umění, pak nejaktuálnějším poselstvím vesmíru pro přítomnost vašeho vědomí je „Umírněné umění harmonie“. Porozumět životu pod povrchem našich všedních činů, myšlenek a pocitů můžeme právě jen ve stavu umírněného umění harmonie. Co vás uvádí do takového stavu, je pro vás dobré, ať už jde o kulečník, vaření, tanec, zahradničení nebo meditaci. Protože jen ve stavu „umírněného umění harmonie“ můžeme stvořit sebe, dát prostor své autenticitě, vrozené jedinečnosti, vyplavat na povrch do sféry života, tedy do oblasti, kterou sada Astrální Arkány mapuje nejvíce.

 

BAREVNÉ POSELSTVÍ

Karta XIV Umírněnost, podobně jako IX Poustevník, odhaluje ve výkladech čas. Zatímco u Poustevníka se čeká, pak u Umírněnosti je vesmírné uzdravení našich bolístek „na spadnutí“. Proto jsem pro Umírněnost vybral fotografii hinduistického svátku Holi, který se tak jako Nový rok, narozeniny nebo Vánoce opakuje rok co rok a začátkem března zalije ulice Indie a Nepálu barvami. Holi festival je oslavou vítězství dobra nad démonem, což anděl na kartě Umírněnost v pozici mezi Smrtí a Ďáblem dle mého ocení víc než další personifikaci jeho bytosti. A tak jsem na kartu dal fotografii, kterou jsem vyfotil v Dillí během Holi festivalu v roce 1996. Manželé, sedící před domem na ulici byli mými anděly, když mě ochránili před totálním zmalováním, které cizince v ulicích hlavního města Indie potkává.

Holi je charakteristické právě všemi barvami, které v obarvené vodě a v prášku lidé „nanášejí“ na lidi. Růžové vlasy, žluté, modré, zelené oblečení i tvář. Barvy dokážou v „umělecké“ tvorbě mladistvých part obzvláště cizince proměnit v sochu, která stojí nehybně, protože pod vrstvami barev jeho oblečení ztuhlo jako sádra. Jste-li součástí indické komunity, je vše umírněnější a vy se pak můžete těšit z barevné oslavy existence, kterou po obědě završují čisté bílé oděvy, do nichž se všichni převléknou. Cesta roku 1996 po zemi z Evropy do Indie, z níž fotka pochází, pro můj život znamenala totální Stvoření sebe, včetně toho, že jsem během ní přestal vzdorovat svému poslání duchovního učitele, Gurua.           

 

UMÍRNĚNOST UMĚLCOVA

„Když sprejer maluje na vlak, je to pro něj totéž jako Boží zjevení pro věřícího. Trmácíte se temnou nocí, riskujete střet s gangy, nočními hlídači, policií a pak máte minutu na umění, kvůli němuž všechny útrapy a veliké riziko podstupujete,“ vypráví anonymně o realizaci své karty Umírněnost v obráceném módu (Muka sebezrození) jeden známý umělec. A pak dodává: „Pak si sednete na nádraží a čekáte, až přijede vlak s vaším graffiti, které vyfotíte než vlak odjede do dáli s vědomím, že jej už nikdy nespatříte. Je to stejný rituál jako pískové mandaly tibetských mnichů…

 

Pokračování tohoto inspirativního příběhu najdete v knize Astrální Arkána na straně 313.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top