Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

STŘÍPKY Z VIRTUÁLNÍ KORESPONDENCE II.

SPIRITUÁLNÍ CESTA

 

Je možné dojít dnes k duchovní realizaci? Stále mi v srdci leží příběh Milarepy.

Život Milarepy jako co? Poutavý příběh?

 

 

 

Život Milarepy cítím jako něco z nitra, moc mě motivuje k cestě k věčnosti. Je něco takového možno dosáhnout i dnes?

Možné je dnes dosáhnout čehokoli, za čím se celá lidská bytost vydá… ale život Milarepy tu už byl… co takhle naplnit život, který tu ještě nikdo nežil… tvůj život.

 

 

 

Mne by zajímalo v souvislosti s Milarepou, jestli lze jít opravdovou duchovní cestou i bez života v jeskyních, bezdomoví…

Opravdu duchovní cesta je každý lidský nádech… opilcův, boháčův, modelky i hospodyně…jeskyně, kláštery, bezdomoví poutníkům jen pomáhá vytáhnout hlavu z písku, kam ji zabořila část rozumu  a ego, aby mohlo tvrdit, že duchovní cestu nevidí = důkaz neexistuje.

 

 

 

Stále víc mám pocit, že to, co žiju, má cesta rozhodně není, ale ta, která je, ještě na povrch nevyplula. Jak zatím žít, abych na ni co nejdříve přišel?

Svůj směr, svou cestu najít není dnes snadné… často stačí povzpomínat na dobu našeho dětství. Co jsme chtěli, jací jsme byli … a mimochodem, kdyby nepomohlo hloubání v naší minulosti, pak je tu osa od jižního k severnímu lunárnímu uzlu v našem horoskopu, která cestu ukazuje… a nebo to chce dva roky na pustém ostrově a tam si to bez cizích vlivů promyslet.

 

 

 

Jak se prosím vyrovnat s tím, co vyplavuje nitro člověka?

Jak? Asi nasadit očistné techniky… tekoucí vodu, studené sprchy, plavání, příměsi do lázně atd. pak není špatná zvýšená fyzická aktivita, bylinky a tak dále … je to dost individuální záležitost.

 

 

 

Ještě bych se zeptala, jak hledat sílu v sobě; nevím, jestli mám techniku meditace tak dobře zvládnutou, aby to šlo tudy.

Sílu v sobě nejlépe prověřují odvážné a na vůli závislé kroky, rozhodnutí a jejich úspěšné završení… zvládnutí meditace v prvních letech dává spíš klid než sílu… k té jsou lepší dechové techniky (např. nádech pravou nosní dírkou, výdech levou nosní dírkou), nebo koncentrace na svíčku, nebo zrcadlo… taky existuje cvičení pro sílu v sobě, kdy jen pomalu zatínáš a otevíráš pěst v natažené ruce a prociťuješ sílu a pevnost. Ať už cvičíš cokoliv, je potřeba čas a pravidelnost.

 

 

 

Výše uvedený text se v plném znění dočtete v Poetrii IDEÁLNÍ POCIT.

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top