Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

STŘÍPKY STIGMAT KARMY

OHROŽENÝ BLÁZEN

 

A tak tu tak žijeme, já, Gabriela a náš mentor Ambrosio, který, ač vlastní pozemek na pláži s několika obytnými přívěsy a loďkou, je absolutně švorc a nesmírně si tuto svobodu tady a teď užívá. My jsme také švorc, protože jeden z pokynů Cagliostra zněl: „Během kúry se musíte vyvarovat peněz, které jsou, stejně jako rodinné vztahy, pouty svazujícími se systémem. Při této kúře musíte žít v izolaci od vesmírů jiných“, zdůraznil, a protože dodal: „Ambrosio se o vaše potřeby postará“ , nelámal jsem si s tím hlavu, vycházeje ze zkušenosti s hraběnkou Clotildou a jejím manželem chirurgem. Ale samozřejmě všechno tady bylo na hony vzdáleno pohodlí jejich světa. „Ambrosio se postará“ znamenalo pitnou vodu, olivový olej a červené a bílé víno, což všechno byly kapaliny, jichž měl neomezené množství. Pak už nic. Tedy kromě rybářské sítě, kterou jsme každý večer všichni tři s drkotajícíma zubama roztáhli v moři. Přestože i teď v zimě za svitu slunce je přes den příjemné teplo, voda a noci jsou chladné.

 

 

 

Gabriella i já jsme se zasunuli do spacáků a posloucháme mořský příboj. Uplynulo teprve několik dní, ale cítím, že se uvnitř mne začíná cosi měnit, přichází větší klid a má mysl se ukotvuje čím dál víc ve vědomé přítomnosti, na kterou jsem uvykl na poustevnách v minulosti. I Gabriella vypadá klidněji, její energie jakoby plynula kolem mne více než ve mně. Podíval jsem se na ni v měsíčním světle. Otočila hlavu, naklonila se ke mně a políbila mě na tvář: „Buona notte, caro.“ Zachumlala se do mého péřového spacáku od Gagina a za chvíli jsem slyšel, jak klidně oddychuje.

 

 

 

Ležím a pozoruji, jak pobřeží neustále oplodňuje moře, které po výstřicích rodí další a další pěnu, v níž hledám Šakti-Venuši, dynamický aspekt oplodnění, a pak, uvědoměním si Saturna-Šivy, svou Božskou-Uranskou existenci. Po dlouhých týdnech ucítím znovu příval silné energie. Sedám do meditace, zavírám oči a začínám se modlit k Šivovi, Šakti i slovu Óm, aby mi pomohli proniknout ke zdroji jejich vědomí. Světelná záře, jak létající talíř, se přibližovala a přibližovala z velké dáli, a když byla nade mnou, proklála mi čelo a já měl pocit hořícího keře. Záře netrvala dlouho, přesto se mi během ní promítl celý dosavadní život. Na to jsem byl z lezení zvyklý.

 

 

 

Nikdy jsem to nestopoval, ale vím, že mozek stihne z archívu paměti vyštrachat výběr vzpomínek z celé vaší minulosti v naprosto nelogické kompilaci a v plné vypravěčské hloubce a během vteřiny volného pádu je dokáže promítnout tak efektivně, že dopadáte, doufejme bezpečně, do lana s pocitem, že jste shlédli hodinový dokument s názvem „Já“. Tedy pokud za „Já“ považujete své fyzické tělo a jeho příběhy. V mém „filmu“ této noci na pobřeží Sperlongy ze všeho nevíce vynikal pocit, že jsem ve svém životě nebyl nic jiného než loutka v rukou lidí kolem mne, včetně společnosti… Viděl jsem, že můj život doposud ze všeho nejméně byl o mně samotném…

 

 

 

Pokračování tohoto autentického příběhu se dočtete v knize STIGMATA KARMY na straně 710.

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top