Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

STŘÍPKY POZNÁNÍ

ŠIVOVA ATLANTIDA

 

„Když si antičtí bohové rozdělili svět, Atlantida (známá jako Atlantis) připadla Neptunovi (známému též jako Poseidon), jehož deset dětí založilo dynastii vládců, která vedla Atlantidu k neuvěřitelně pokročilé civilizaci. Technologie Atlantidy použité ve válce způsobily potopu a zánik Atlantidy, jen jedna jediná loď se zachránila.“

 

… napsal Platón (nejdůležitější filosof antiky, viz. kniha Talent Srdce) před tisíci lety, bájný kontinent antiky, podobně jako tibetská Šambala, doposud nebyl nalezen.

 

 

 

„Uprostřed ostrova stála nejvyšší hora Země,“ říká Platón, a protože se o něm traduje, že ve stopách Pythagora, v jehož škole studoval, navštívil také Indii, je možné, že Šambala jako Atlantida jsou himálajskými orákly. Po Atlantidě nám zbyl název Atlantiku (oceán mezi Evropou a Amerikou) a legendy. Jedna z nich praví, že loď nebo lodě, jež zkázu přežily, založily nové říše po celém světě, včetně faraónského Egypta. A v těchto říších zakonzervovaly střepy Vázy nejvyššího poznání lidstva, střepy, které hledám, sbírám po celém světě ve starých druzích víry a kulturách, abych je znovu spojil dohromady.

 

 

 

Neptun (řecky Poseidon), který je vládcem vod a oceánů, vládl také Atlantidě. Nebyl v Platónově době znám jako planeta, protože nejvzdálenější planetou od Slunce viditelnou pouhým okem je bledá zlatá koule s prstencem – Saturn, a protože každá planeta je nositelem nějakého principu v nás a Saturn je smutek („domnělé přítomné utrpení“), na „neviditelný“ Neptun zbyly principy toho, co je pod hladinou. Neptun je vládce světa za viditelným a vědomým, vítejte v oceánu nepoznaného tajemství uvnitř sebe, v hlubině podvědomí a snů, kam jsme již nakoukli s psychoterapeutem Freudem a gestaltterapeutem Perlsem. Oceán zabírá většinu povrchu planety, stejně jako Neptunova říše v tobě zabírá většinu tvého těla, psychiky i duchovna, to je těch 80 % mozku, které nevyužíváme, protože je nedokážeme vědomě uchopit.

 

 

 

Každý oceán má ostrovy, i ve tvém nitru je Tahiti, Austrálie, Kjúšú, Portoriko… a Atlantida. Stejně tak jako ničivé tsunami, bouře, zemětřesení a záplavy vyvolané Neptunovým trojzubcem vypukávají na oceánech planety Země, tak stejně vypukávají uvnitř tvé nekontrolované, nevědomé části osobnosti. Pro tento trojzubec Neptunův a Šivův – zvaný trishul – se někdy Neptunovi říká Šiva před potopou Atlantidy sedící a meditující na himálajské hoře Kailáš. Meditace je de facto uchopení, ovládnutí neuchopitelného v nás.

 

 

 

Pokračování tohoto inspirativního textu najdete v knize TANTRICKÉ TRANSFORMACE, na straně 108.

 

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top