Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

STIGMATA KARMY, specialita na literárním menu zasvěcovacích románů

Román, který vás svleče ze starých osudových hader!

Unikátní poselství knihy obohacené o tři speciální, samostatně tištěné přílohy má schopnost plně zaujmout každého moderního hledače smyslu a tajemství života. Dokáže oslovit všechny lidi každého věku od těch, kteří svoje uplatnění a životní směr teprve hledají, až po nejúspěšnější podnikatele, sportovce, umělce apod. tím, že otevírá brány ke zcela novému, pravdivějšímu a svobodnějšímu prožívání tohoto světa a vlastního života.

Bude vás odkrývat a leštit vaši karmu jako brusič diamantů.

Hlavní postavou příběhu je autor Guru Jára samotný a tak tento autobiografický román rozhodně bude stát za to!

„Neber sebe a život moc vážně. Věř si. Nikdy nekritizuj to, cos udělal, a získáš chuť žít a z ní sílu jednat.“   Guru Jára

O knize Stigmata karmy

Neosurrealistický román o tom, jak Jara v 18 letech emigroval ze socialistického bloku přes Julské Alpy do Itálie, kde v neuvěřitelných podmínkách “jiné planety” a krásných i absurdních setkáních zažívá sám sebe, svoje spirituální a lidské zrání a především zázrak své vlastní výjimečné autenticity, která v kombinaci vytržení ze sociálních vazeb společnosti, bolestné izolace a nekonečných a vyčerpávajících dobrodružství emigrace, vytryskla jako paprsek osvobozený z temnoty krabice.

„Za to, čím jsem, vděčím Itálii, jejím lidem, její kráse, mystice a štědrosti.”

Ve 22 kartách tarotové karmické arkány prožíváme s autorem zasvěcení do těchto vzácných 22 schodů do nebe, schodů k zasvěcení do našich vlastních životních příběhů.

Zajímavá linie doprovázející hlavní osu hrdiny v italské emigraci, je osa ženské hrdinky Ješe Li hledající Absolutní lásku, bez bolesti závislosti, žárlivosti a opotřebování a… Tato linie se odehrává v Japonsku a na ostrovech Mikronésie, kde se s Ješe Li, která vybojovává na hranici života a smrti nejen Absolutní lásku, ale také pomáhá Pinocchiovi stát se “skutečným člověkem” vysvobozeným z dřevěné loutky, stane součástí velkého světového Turnaje mágů.

Obě linie se v závěru propojí a odhalí pro vás krásu a sílu lidského Bytí, osudovosti a princip mechaniky hry Váš Život.

O autorovi

Guru Jara

Kozoroh narozený 1971 v Československu u Svaté hory, v Příbrami. Od 4 let začal sbírat jeden metafyzický zážitek za druhým, kdy vidění duchů a komunikace s nimi patřila mezi každodenní zkušenost; konstantní vědomí přítomnosti druhého břehu u něj vyvrcholila v 11 letech, kdy tři dny v kómatu vědomě zažíval klinickou smrt. Tento prožitek změnil Jaru v aktivního hledače životního smyslu. Rozhodl se, že jeho život po setkání s břehem smrti, je dar, kdy nesmí být promarněn ani jeden den.

Motto „Každý den udělej něco smysluplného, a Tvůj život bude naplněný smyslem” najdete v různých formách a levelech ve všech jeho knihách a v jeho životních postojích.

Ovšem tento smysl je potřeba objevit, a tak poté, co tento vášnivý skálolezec a hledač něčeho, co v tehdejším Československu nebylo k nalezení, v 18 letech emigruje do Itálie.

Itálie otevřela Járovi celý svět a tak od 22 let objevuje Asii, hlavně Indii, kam pravidelně stopuje, aby tam nacházel další cesty vedoucí k nejvyšším duchovním metám, kdy na první z nich dosáhl již v Itálii, ve 21 letech. Poté, co žil na skalách v jeskyních, a po vzoru oblíbeného Františka z Asissi a dalších poustevníků, nacházel zázrak svého života uvnitř ve spojení s nejvyššími silami Universa, dosáhl Nirvány suché cesty.

Indie a Egypt mu v následujících letech přinesly další vrcholné mety mystiky realizovatelné v tomto světě, Nirvánu mokré cesty, a Staroegypské zasvěcení v Mykerínově pyramidě.

GJ je jedním z nejzkušenějších žijících mistrů meditace na světě, kdy tím, že suchou cestu realizoval bez žijících mistrů, jeho zkušenost s jejím završením je intenzívní a krok za krokem ryzí. Je rozenou veličinou tantry pravé i levé ruky, jeho zkušenosti v tantrické sféře jsou nesrovnatelné, a ač on sám preferuje k nirváně cestu suchou, svěřil se, že souhlasí s texty upanišád, které sdělují, že cestou k osvícení pro hledače v době dnešní kaliyugy, je cesta tantry.

Jako tantrik Staré školy je také jedním z největších specialistů na záhrobí, je často vyhledáván, aby pomohl bloudícím duším najít klid.

Je jedním z nejlepších astrologů a tarotářů, které můžete na této zemi potkat; velká praxe a úspěšnost se jistě opírá i o jeho schopnost jasnozřivosti a obrovskou zkušenost s lidmi doslova z celého světa, kdy vidí budoucnost i bez karet či vašeho horoskopu.

Co o knize říkají čtenáři?

„Celý text má tak mocnou působnost a je vystavěn s natolik neobyčejným důvtipem, že se čtenář v mžiku stává jeho aktivním účastníkem. Užívejte si inspirujících filosofických úvah a vzrušujících popisů erotických a tantrických. Autor čtenáře opakovaně pouští za oponu tohoto hmotného světa, neustále očišťuje stigmata jeho karmy, aby duch nesmrtelný mohl být po této alchymistické terapii poznán,“ říká o knize doc. PhDr. Pavel Hlavinka, Ph.D., přední odborník v oborech filosofie a psychologie přednášející na Univerzitě Palackého v Olomouci.

„Kniha mě okamžitě vtáhla nejen do děje, ale i do mého nitra. Pomohla mi uvědomit si, kdo jsem, a navrátila mi ztracenou část mě samotné, což se projevilo i v mém osobním životě, zejména v partnerství a životě milostném,“ říká slavná jasnovidka a tarotářka Nechbet. „Po dvacetileté práci s tarotem mi Stigmata karmy otevřely zcela nový rozměr čtení z karet, kdy se svého osudu dotýkám téměř fyzicky.“

„I’m in love. Jako editor jsem knihu četla mnohokrát, a spíše než ke čtení, bych prožitky přirovnala k setkání s milovanou bytostí, s překrásným rande, kde tou milovanou bytostí jste vy samotní a s láskou a nadšením se objevujete, slzu za slzou, úsměv za úsměvem, pochopení za pochopením.” Mgr. Barbora Plášková

 

 

Objednat  Stigmata Karmy

 

37 komentářů k zobrazení

 1. Čtu tuto neobyčejnou knihu už pár týdnů. Častokrát se vracím k již přečtenému a znovu objevuji další významy a poselství. Směji se a dojímám, dumám a mám „aha“ efekty. Propojení mystiky, filozofie a poutavého příběhu je úchvatné. Velmi čtivé.

 2. Autor této knihy již napsal mnoho knih, prostřednictvím nichž předává zájemcům kousek svého vědění, které načerpal během svého života. 800 stránek má zavést čtenáře nejen k počátkům osvícení autora a cesty k němu, ale i aplikace na život čtenářův. Znáte ten pocit, že si přečtete knihu jednou, podruhé a pokaždé v ní najdete něco nového, co jste před tím přehlédli? A potřetí a po čtvrté… ? Tak to jste u toho správného autora. Proto je třeba knihu číst pozorně a třeba i několikrát. Tak si ji užijme…

 3. Z mého pohledu převratná kniha, která velice zábavnou a čtivou formou odhaluje nejhlubší pravdy nejen o principu karmy jako takové, ale především pravdu o nás samotných. Její příběh, který je zcela originálním pojetím klasické tarotové Bláznovy cesty, naprosto vtahuje do děje a pomáhá proniknout k jádru vlastní bytosti. Každá kapitola loupala slupky mých vlastní představ o sobě až na dřeň, abych se na jejím konci cítila mnohem více sama sebou… Více než románem je pro mě vedenou meditací, která přibližuje k sobě, dává sílu být sama sebou a ke které se člověk chce vracet znovu a znovu.

 4. Stigmata Karmy mě vtáhly do příběhů neobyčejných zážitků inspirovaných životem samotného autora.Je to kniha plná humoru,inspirace,učení a poznání,které byste sami dávali dohromady třeba i několik životů.Kniha samotná léčí vaši duši už během čtení a doufám,že mi bude po ruce zbytek života.

 5. Při čtení knížek mám ráda ten stav, kdy jsem vtažena do děje a jsem v jiném světě. Stigmata karmy mě naprosto pohltily, protože díky nim jsem doma, uvnitř sebe, šťastná, že jsem součástí něčeho krásného. Také se mi ještě nestalo, že bych se tolikrát vracela na začátek knihy a začínala číst znovu. A pořád je to nové, pokaždé si u toho uvědomím něco jiného. Baví mě různé linie příběhu, těším se, jak to dopadne a přitom stále začínám znovu…

 6. Kniha „Stigmata karmy“ je super kniha… moc doporučuji přečtení. Čtu ji sice pomalu, ale za to o to intenzivněji vnímám energii a mystično, které skrze ni k nám, čtenářům, proudí… Děkuji za to, že máme možnost být čerstvě u jejího vydání a ne až za mnoho let po jejím vzniku. Těším se na další stránky, které mě ještě čekají. 🙂

 7. Podivná kniha. Kdy naposled jsem se chtěla začíst do osmi set stránkové knihy? … a teď jsem se přistihla, že někde uprostřed jsem, vtažená do děje, prožila čtyřista stran vlastně ani nevím jak. Mám ráda příběhy s jasným dějem a strukturou, teď jsem se stejnou lehkostí a zaujetím prožívala i abstraktní dějovou linku. Podivuhodná kniha. Mám ráda informace a ona jich nabízí obrovskou spoustu. Historických, kulturních, zeměpisných,….ale snad proto,že strýček gůgl a teta wiki ponoření se do příběhu příliš nepřispívají, jsou fakta od příběhu oddělená tak, aby se k nim čtenář snadno mohl vrátit ve chvílích, kdy hledá tento druh podnětů. Magická kniha. Návody k rituálům, cvičením, meditacím, které je možné vyzkoušet…a věřit, že dosáhnu na zázrak. Kouzelná kniha. Mnoho knih v jedné. Možnost číst mnohokrát, a pokaždé znovu něco úplně jiného.
  Jen těch 800 stran v kabelce znamená už žádné místo pro svačinu. Naštěstí, kromě kousíčku místa ke čtení a rozhodnutí číst, k silným a magickým a veselým a chytrým a strhujícím prožitkům s touto knihou už nic víc není potřeba.

 8. Tato kniha je velmi vzácným darem, který jsme dostali. V dnešním světě plným prapodivných situací vás tato kniha dovede k podtatě samotného já a to velmi krásnou s zábavnou formou, protože život sám pokud jej žijete s radostí, tak je velmi zábavný a to KAŽDÝ JEDEN DEN !!!

 9. zajímavé propojení autobiografického příběhu s filozofií. Nauka jako životní cesta, která je vhnodná pro každého.
  Je málo podobných knih, které mají v sobě příběh a mystiku. Velmi pěkné

 10. Přenádherná a úchvatná kniha, která mne svým živým dějem vtáhla do nitra Mystiky, Meditace, Tantry, Tarotu a mnoha dalších. Bere až do samé hlubin oceánů, vynáší až k výšinám hvězd. Tam, kde se člověk stává Synem Božím. Tam kde se člověku tají dech a v živém prožitku si uvědomuje, co vše je na světě možné.

 11. Páni! Tak autor mne zas jednou dostal! 🙂

  První kniha „karetní trilogie“ – Astrální arkána – byla neuvěřitelná především množstvím konkrétních faktografických údajů, uváděných do souvislostí, tady mne nadchla nová forma: příběh s autobiografickými prvky, kde jsou jednotlivé karty vysvětlovány jednak na příběhu samotném – tam člověk získá „pocit“, což je v tarotu velice důležité, pak jsou u nich vytčeny jednotlivé body s konkrétním doporučením, jak by si člověk měl u tohoto tématu počínat, aby se sám zorientoval a co je zde klíčové. Rozhodně to není jen na jedno přečtení.

  A začínám být hodně zvědavá a natěšená, jak asi bude vypadat ta třetí do třetice! 🙂

 12. Magická kniha, pro mne bible, kterou nečtu, ale přímo studuji. Knihu jsem dostala darem a v době, kdy jsem řešila velké profesní a osobní problémy . Pro mne je kniha návodem či průvodcem pro život, jak žít a přežít , jak získat sílu žít a z ní sílu jednat a vše zvládat , věřit si. Děkuji za ní, mistře.

 13. „Neber sebe a život moc vážně. Věř si. Nikdy nekritizuj to, cos udělal, a získáš chuť žít a z ní sílu jednat“. Přečíst si tato slova ve chvíli, kdy děláte pravý opak, je jako napít se živé vody ve chvíli, kdy vám dochází dech. Kniha Stigmata Karmy je pramenem informací, který pomáhá nadechnout se, a spatřit souvislosti svého života v nadhledu, s humorem a s pocitem, že život je největší dar a má smysl jej skutečně žít. Nikoliv pouze přežívat v módu stereotypů a schémat, které společnost „lákavě“ nabízí. Kniha, která mění pohled na život každou větou, kterou si přečtete a procítíte. Děkuji za požehnání a možnost být díky tomuto knižnímu skvostu u skutečného pramene moudrosti, pravdy a lásky.

 14. Zajímalo mě, kdo je a o čem píše medializovaný Guru Jára, tak jsem si koupil knihu Stigmata Karmy! 800 stran??? To snad nemůžu přečíst? Jsem v polovině, dobrodružnou cestu do Itálie dáváme s kámošema dohromady podle této knihy. I přesto, že nejsem žádný duchovní znalec, tahle kniha je fakt SUPER čtením!!!

 15. Úchvatná, magická kniha, která léčí už při pouhém čtení stigmata karmy. Výjimečně nečtu toto knihu podle kapitol tak, jak byly napsané za sebou, ale vytahuji si tarotové karty z přináležející Karmické arkány po dočtení kapitoly, aby mi karty ukázaly cestu, kudy dál touto nevšední krajinou podivuhodného života neobyčejného muže, který dosáhl plného osvícení už ve svých 21 letech.

 16. Literárně skvostný text knihy mě nenechal jenom si tak pasivně užívat nádherné obrazy a moudrost prožívanou každým momentem, ale bez skrupulí mě nastavil zrcadlo mého vlastního osudu.
  Je to výzva drahý čtenáři, protože tato kniha je fakt magicky léčivá a člověku mění život….
  Stigmata karmy jsou kouzelná kniha, kterou už teď vidím zfilmovanou…

 17. Knihu Stigmata Karmy jsem dostal darem, detailně jsem si ji prohlédl a velmi mě zaujal její koncept, kombinace románu, cestopisu, konkrétních map. Už se opravdu těším, až si ji přečtu.

 18. Ešte sa do tejto knižky len začítavam, ale už úvod je napísaný tak podmanivým spôsobom, že ma okamžite vtiahol do deja a dychtím po tajomstvách ukrytých na nasledujúcich stránkach.
  Hoci ma táto kniha skutočne úctihodný počet strán, už tuším, že rovnako ako pri knihách, ktoré tento zasväcovací roman predchádzali, budem ju mať po dočítaní uloženú na dobre dostupnou mieste, aby som do nej mohla ešte veľa, veľakrát nahliadnuť. Juuuuj, teším sa… 🙂

 19. Samotný název románu „Stigmata Karmy“.. karma, slovo, které nás tolik obklopuje. Nedalo mi a knihu jsem si pořídil.
  Děkuji za možnost číst tak výjimečnou knihu, ke které se budu v průběhu celého života vracet.

 20. Kniha stigmata karmy je pro mě skutečnou moderní biblí. Dozvídám se o spoustě nových zajímavých míst světa, čechrám svoji duši nad skvělým humorem a především se obohacuji cennými informacemi týkající se mistrovy geniální nauky. Každá věta v knize mě fascinuje.
  Ještě stále se nacházím ve fázi čtení a především velkého vděku za to, že mohu jedny Stigmata karmy mít doma ve své blízkosti každý den.

 21. Soňa Vidličková

  Pecka!Už jsem knihu i „znesvětila“ zvýrazňovačem…tolik super tipů, jak zatočit s karmou! Skrze neuvěřitelné příběhy tolik cenných zkušeností – návodů – na pochopení karmických souvislostí v životě a zároveň principů tarotových karet…Vřele doporučuji!

 22. Měla jsem možnost na vlastní oči shlédnout tuto knihu,její titulní stránka je překrásná,tak jak zcela určitě její obsah…moc se těším…

 23. Život mě naučil, že kterékoliv univerzální výrobky nefungují lépe, než ty profesionální úzce zaměřené na jediný účel. Zkrátka univerzální lepidlo nebude nikdy lepit namáhané spoje tak jako to na namáhané spoje. Mýlil jsem se… Začal jsem číst knihu nauk o karmě a po pár stránkách zjistím, že čtu: Knihu osobního rozvoje, fantastický průvodce po itálii, napínavý a velmi vtipný román, tantrickou příručku, zasvěcovací učebnici pro výklad tarotu a nejlepší na tom všem je, že kniha je i biografií podle skutečných událostí, které autor zažil.

  Život člověka stále učí, že zarytá zkušenoust nemusí být vždy absolutní pravda. Tato kniha je skutečné univerzální lepidlo.

  …Třeba i na prasklou Karmu 🙂

 24. Kniha mě okamžitě zaujala svojí grafikou, která je naprosto cool, což je u duchovní literatury unikátní. Hned první kapitola mě uvedla do příběhu, který je napsán s lehkostí a humorem a přitom obsahuje neuvěřitelně hluboké duchovní nauky. Tarot mě zajímá už delší dobu a propojení karet s dějem knihy mi přijde velmi originální. Při četbě každé karty, jako bych ji žila i ve svém životě a hned jsem nauky aplikovala na situace, které se mi děly. Pomáhaly mi překonávat různé překážky a cítíla jsem, že četbou knihy měním svůj osud a čistím svoji karmu. Román byl tak struhující, že jsem ho přečetla za několik dní a budu se k němu stále vracet.

 25. Knihu právě čtu. Jde o fascinující čtení, kde Vám nejen pod prahem dobrodružného „Italského“ příběhu sepne a zacvakne spousta zodpovězených otazníků, které v životě máte. Mohu vřele doporučit! Kniha je pro všechny zkoumavé jedince, hledače odpovědí, pro všechny dobrodruhy, kteří se snaží nahlédnout „za zrcadlo“. Žádné podobné dílo s tak obrovským přesahem jsem ještě nečetl.

 26. Každým dnem očekávám doručení této vzácné knihy . Těším se na první voňavé zalistování a dlouhé zimní večery, kde budu jen Já & Stigmata karmy.

 27. Zatím jsem v první čtvrtině, kniha má krásnou grafiku a stále zvažuji, zda do ní psát a zvýrazňovat či ne:), na každé straně totiž najdu něco, co jsem nikdy neslyšela (a to nejsem v rozvojové literatuře nováček). Je mi jasné, že 800 stran si nezapamatuji. Co je podle mě další unikum, je to, že jsou tarotové karty vysvětleny a vyprávěny v příběhu, takže je pak snadné si jednotlivé tarotové karty Arkány prožít a zapamatovat „ze života“. Je to taky opravdu sranda:) Pokud chcete zkusit knihu, která vám představí opravdu vysokou školu duchovna (vysvětlené do detailu) a zažít Itálii z úplně jiného úhlu, tak vánoce jsou jasné:)

 28. Když čtu řádky románu Stigmata karmy, dostávám se do jeho časoprostoru… Člověk se dostává do mystického děje, jde to hůře popsat, to se musí zažít. Spousta autorů vtáhne do děje to ano, ale tato kniha začne obnažovat i naši karmu. V tom je Guru Jára jedinečný! Dává životu smysl! Otevře to, co by jinak zůstalo skryto. Po přečtení Stigmat každý člověk začne vnímat svůj život v širších souvislostech, je léčen. Z čeho? Čtěte!

 29. ..právě čtu román Stigmata karmy…autor knihy mi kdysi dávno kladl na srdce:“Neustále se snaž ROZBÍJET svá schémata. Platí jednoduchá rovnice! Pokud budeš pořád dělat jen to, co už jsi někdy dělala = získáš jen to, co už máš.
  Kniha Stigmata karmy nabízí získat něco, co ještě nemáš. CO TO JE PRÁVĚ U TEBE? To samozřejmě nevím!!! Ale moc Ti přeji, příteli, aby jsi to usilovně hledal…a četbou nacházel…
  Inspirující kniha, vitamíny pro duši, kladivo na omezující schémata…chce to duši dobrodruha a odvahu rebela…potkáme se na vlnách energie Stigmat karmy.

 30. Knihu jsem dostala jako dárek a „hltám“ každou její další stránku. Naplňuje každý den, který ji čtu něčím výjimečným. Říká se, pověz mi co čteš a já Ti povím, kdo jsi… a tato kniha je přesně jedna z těch, které váš život ovlivní. Skoro se zdráhám knihu dočíst, abych se nepřipravila o to potěšení z ní. Děkuji

 31. Fascinující román nejen obsahem, ale i formou. Vlastně jsem ještě nikdy nic takového nečetla, tak kompletní a zároveň velmi osvobozujici, plný humoru a ten neskutecný nadhled. Jak ho čtu každou chvíli se rozesměju tak, že až brečím Mluví se o něm jako o parádni tantricke bibli, nedivim se. Už víc jak měsíc s nim chodím a jak mám chvilku tak ho ( opakovaně ) čtu a to má poctivých 800 stran. To není kniha na jedno přečtení, ale budete po ni sahat opakovaně, vždycky při hledání odpivěďi na nějakou svou otázku nebo když budete potřebovat účinné cvičení. Konečné jsem si zase dokázala srovnat svoje názory a myšlenky. 
  A abych nezapomněla, tarot zpracovaný v příbězích a perfektně zpracování karet v jejich plusech i minusech mi velmi usnadňuje jejich chápání. Jsem nadšená a natěšená na každé další čtení a výklad. Díky moc Mistř

 32. Je to boží kniha. Ještě se mi nestalo, že bych přečetla 800-stránkovou knížku a líbila se mi tak moc, že bych ji chtěla hned číst znova. Konečně si člověk dovede v plné šíři představit, jak karma funguje.

 33. Čtu, tečou mi slzy smíchem, srdce buší napětím a mám přezáložkováno. Knihu tohoto formátu jsem dlouho hledala! Vskutku famózní čtení…

 34. Super COOL kniha, kterou jsem přečetla doslova jedním dechem za týden (což jsem od 800 st. knihy opravdu nečekala). Design knihy je naprosto boží. Kniha Stigmata karmy obsahuje konkrétní mapky a popisy jednotlivých pousteven v Itálii, ale také lezecké výstupy a treky. Kniha nabízí originální duchovní zážitky, jen vyrazit praktikovat! Cvičení a situace v knize přesně seděli na můj život a situace právě prožívané. Hrdinové a situace, které jsem již znala z předešlých knih, nebo povídání se propojily a kniha doplnila chybějící střípky do nádherné mozaiky poznání. Doporučuji všem hledačům a cestovatelům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top