Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

SOUBOJ MÁGŮ

DRUHÝ DECH

 

Prskal na nás už notnou chvíli. Loď kapitána O´Keefeho se mezitím vzdálila natolik, že vypadala jako lodička, model, který si kluci vyřezávají ze dřeva, aby ho pouštěli v potoku nebo v kaluži.

 

O´Keefe poté, co neobdržel povolení přistát na zakázaném ostrově, nám přiznal, že si přezdívku půjčil od slavného trosečníka, který je možná jeho prapředek, chvatně vyložil Fona s jeho týmem, tělo Ješe-li a mě s Pinocchiem v náručí a zmizel tak rychle, jak jen to šlo. Byli jsme z toho poněkud vykulení.

 

 

Nyní i Fon, jenž kapitána neustále uklidňoval slovy jako „nač ten spěch, vždyť jsme v ráji, kde se čas zastavil,“ chápal, nač ten spěch, při pohledu na prskajícího náčelníka ostrova a hroty oštěpů v rukách jeho lidí, otiskující do našich šatů důlky: “Taková potupa! Znesvěcujete naši půdu! Jediný způsob, jak porušení tabu napravit, je vaše smrt!“

 

 

„Ale my jsme přijeli na finále turnaje mágů. Budeme ctít vaše zvyky, vaši kulturu. Už jsme byli poučeni, že musíme ctít hierarchii vesnic, které jsou vystavěny podle kast,“ uklidňoval náčelníka Fon ve chvíli, kdy se ten z hrozného řvaní rozkašlal. „Jedna vesnice jedna kasta, druhá vesnice druhá kasta, třetí vesnice další kasta a tak dál, je systém, který má zajišťovat, aby si „lepší lidé“ nešpinili osud karmou „horších lidí.“

 

 

Tak nám to kapitán vysvětloval s tím, že ostrované mají pro osud a karmu trochu jiné významy, ale v principu platí, že se ze všeho nejvíce bojí ukradení štěstí jiným, horším člověkem. Vedle tohoto karmického vampýrismu je ze všeho nejvíce děsí, že jim někdo předá jeho vlastní smůlu, nemoci a budoucí neštěstí. Proto všechny návštěvníky ostrova zabijí a vracejí do oceánu…

 

 

(…situace s náčelníkem ostrova se v tomto napínavém příběhu ještě více přiostřila a vy, milí čtenáři, ji najdete v knize Stigmata karmy na straně 444.)

 

 

„Pánové, opravdu jsme přijeli na turnaj mágů, který hostíte. Jsem jedním z finalistů.“ Náčelník, celý bez sebe, ztuhnul. Ještě víc než zlého osudu, který by mohli zavléci do jeho těla, což v jeho pojetí byl celý ostrov, tito karmičtí vampýři, cizí hovada, se bál magie. Vždyť organizátorům turnaje dal svolení až poté, co Farmadi Ali zvukem své modlitby pozvedl desítky kamenů ve vesnici, aby následně Ficino Marsilio svou holí Ducha, obtočenou hadem alterega a hadem ega, ťukl do létajících kamenů a ty jak kobylky skákaly po vesnici tak dlouho, až si jich všimli malé děti, které za létajícími kameny běhaly a svými doteky zjistily, že kameny jsou lehčí než peříčko.

 

 

„Tak nějak faraóni stavěli pyramidy,“ ukončil Ficino Marsilio prezentaci turnaje mágů před zírajícím náčelníkem, který v obavách před hněvem čarodějů hrajících si s kameny souhlasil s hoštěním finálových kol turnaje. Náčelníkův strach byl tak velký, že duel Ficina Marsilia s Farmadim Alim, který právě probíhal, ho vyhnal z vesnice.

 

 

Tento zápas začal vcelku nudnou debatou, v níž Ficino tvrdil: „Člověk je nehmotná duchovní bytost, jejíž nesmrtelná duše je středem vesmíru.“ Farmadi reagoval: „Člověk není ryze duchovní, stejně jako není ryze hmotný, protože je průsečíkem obou těchto světů, jimiž je rovněž ovlivňován.“ S tím nesouhlasil Ficino: „Člověk do hmoty vůbec nepatří a je ve hmotě, tělu a pudech uvězněn. Odkud, chce-li naplnit smysl svého života, je povinen utéct a navrátit se domů do duchovních božích sfér.“ „Ne, ne, ne protestoval Farmadi…

 

 

( … následuje velice zajímavá diskuze obou mágů, kterou najdete v knize na straně 446. My se nyní přesuneme dějem blíže do finále příběhu….)

 

 

 Farmadi neodpověděl. Vlastně vůbec na oponenta nereagoval. Namísto toho Ficinovi skrze jeho slova a auru kradl energii tak intenzivně, že během poslední minuty omládl nejméně o deset let. Diváci si toho všimli a stejně tak viděli, jak Ficino stárl. Ten si v zápalu nudné diskuze vůbec nevšiml, že magický duel mágů už započal. Ficino, který podle odhadu diváků již zestárnul nejméně o třicet let, se najednou zarazil. Cítil se tak sláb, unaven a nemocen, že jen stěží dokončil větu.

 

 

Farmadi, jež mu kradl energii rychlostí zhruba dva měsíce života za deset vteřin naopak omládl natolik, že si původně neatraktivního starce začaly všímat mladé dívky. Ficino „nad hrobem“ vyřkl poslední slova: „Já myslel, že energetický souboj začne až po diskuzi“ a padl v mdlobách na zem. „Doraž ho! Doraž ho!“jásali mladí bojovníci. Zatímco rozhodčí krčili rameny, protože, přes námitku Ficina, Farmadi nijak neporušil pravidla turnaje mágů, v nichž odborné diskuze jsou nepovinná složka braná většinou jen jako rozcvička před samotnou akcí.

 

 

Ficino sténajíc na zemi prožíval ve své mysli záblesky momentů z právě končícího života… „Hurá!“ vyskočil do vzduchu s rukama k nebi Farmadi, nyní mladík kolem dvacítky, jenž v aplausu ječících dívek, jejichž obnažená ňadra houpala se k vítězi duelu v rytmu morseovky „já tě chci“ a poskakoval kolem skoleného Ficina jako boxer, který vyhrál titul šampióna. Ficino získal z této oslavy zpátky energii i život na několik minut, což mu stačilo, aby přivolal na pomoc všechny své životy, energii všech vzpomínek ega, nevzpomínek alterega a soudů svědomí. To mu pomohlo ze stále oslavujícího soupeře vysát energii na další týden žití, což mu umožnilo evokovat sílu všech svých snů, strachů a tužeb.

 

 

Teprve pak začala se mu navracet větší kvanta vlastního života, která mu skrze energii vysál Farmadi. Ten přestal oslavovat, zamával dívkám a začal se znovu soustředit, aby dorazil zmrtvýchvstalého Ficina. Bylo pozdě, protože ten mezitím posílen rokem svého života, který právě získal zpět, zmobilizoval membrány všech buněk svého současného těla, stejně jako dech výjimečných bytostí včetně dinosaurů, kteří před ním v minulosti planety Země použili vzduch, který nyní pronikal do jeho plic.

 

 

Souboj se vyrovnal, mladík stárnul a stařec nad hrobem mládl. Farmadi byl sice stále mladší, ale předčasnými oslavami totálně ztratil koncentraci a napojení magických signatur, čehož bravurně využil Ficino. Ve svém „druhém dechu“ dokázal na svou stranu napojit vlny oceánu a pak vlny celého vesmíru, stejně jako víry kvarků a fotonů v atomech a potvrdil tak, že dvě sportovní pravdy platí i v turnaji mágů:

 

 

  1. Bez ohledu na mistrovství našich schopností, v duelu je klíčem k vítězství mentální stav nepřítele.
  2. Lidé přejí vítězi.

 

 

 

Zasvěcovací tarotový román si můžete objednat zde: STIGMATA KARMY. Tuto fenomenální knihu můžete nyní výhodně zakoupit také v některých z našich balíčků: Románový balíček, Tarotový balíček (2 zasvěcovací knihy), Tarotový balíček (kniha Stigmata karmy + tarot Karmická arkána), Velký tarotový balíček (kniha Astrální arkána + tarot AA, kniha Stigmata karmy + tarot KA).

 

 

 

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top