Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

SNY A REALITA

MĚSÍC

 

A kdo by našel v ubývajícím měsíci svou stárnoucí matku, a kdo by hledal v zádech spálených od slunečních paprsků otcovské rozhořčení, a kdo by věřil, že Saturn, zakladatel vaší kariéry, vám nikdy nedovolí jej přerůst, vystoupit z jeho stínu. Jedině tulák po hvězdách.

 

Každý má svou rodinu ve hvězdách, každý má svou duši ve své hvězdě, ale každý se má chovat a žít ve shodě s hvězdou jinou, s hvězdou zvanou Slunce, vždy podle znamení, v němž stálo v okamžiku narození. Namísto toho většina z nás žije a chová se podle nálad a fází Luny.

 

Existuje legenda faraónů o Toulání po hvězdách, která odhaluje vše podstatné v lidském životě skrze 22 archetypálních klíčů obrazů velké arkány. Legenda faraonů o hvězdách praví, že vůbec první velkou arkánu, kterou pozemšťané spatřili, ukrývali zasvěcenci v Memfidském chrámu.

 

Od Karty Blázen/Poutník, přes Mága až po kartu Velekněz/Papež, jde o obrazy osob. S Milenci, kartou VI počínaje a kartou XVI Věž konče, jsme byli na Zemi, kde si každý pozemšťan může vybrat, odkud jeho nitro, karma, autenticita pramení a kam chce cestou řeky času dojít. Zde se zrcadlí Láska, Umění, Bádání, Samota, Bol, Ztráta, Entusiasmus a vzdušné zámky karty Věž. Člověk si zde může vybrat, zda mu jde o cestu, nebo nafukování Ega. To je důležité pro pochopení pěti prvních karet osob, jež symbolizují to nejvyšší, co v lidské duši, vtělené na hmotné zemi, je k nalezení – prvotní princip, motor, palivo, talent srdce, tantrické transformace, podstatu všeho na zemi a prozření duality života a smrti.

 

 

Na druhé straně memfidského chrámu za zlatým závěsem, pod nebem miliard hvězd, jako je Aldebaran, Sírius, Albotajim, Regulus, je svobodná společnost Ducha Svatého, v níž každý má přímý kontakt s Bohem a skrze lásku je součástí božství už v těle fyzickém. Každý vesmířan je poutníkem k nekonečnu, ale nejdříve se jeho animální magnetismus musí odpoutat od přitažlivosti zemské a jeho mysl/emoce se musí odpoutat od přílivů a odlivů gravitace Měsíce. Teprve až překoná sílu Měsíce ve stínu mrtvých bolestí minulosti a stopy živých nadějí na měsíčním povrchu, může vyrazit k planetám a ke hvězdám

 

 

Pokračování výkladu ke kartě Měsíc se dočtete v knize ASTRÁLNÍ ARKÁNA.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top