Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

ROZJÍMÁNÍ S ORIGINAL ASTROMÓDOU

ASTROMÓDNÍ HOROSKOP

 

Čekám na Alfonsa a bavím se horoskopem Elsy „Schiap“ Schiaparelli, který překresluji do těla astromódního horoskopu. Nejdřív v pravidelném uspořádání SCH 1. Hmmm, tak už je zřejmé, že podobně jako u Christiana Diora, budu kvůli mnoha disharmonickým aspektům v horoskopu narození potřebovat také tělo astromódního horoskopu nepravidelného uspořádání planet SCH 2.

 

 

Mám Schiap ráda. Neměla svou módní genialitu zadarmo… A tak hned tělo astromódního horoskopu oblékám do „hojivého“ modelu, který by řešil a harmonizoval všechny negativní aspekty jejího horoskopu narození. Můj návrh by ovšem v její době nebyl realizovatelný. Vlasy na zrzavo, výrazná rudá rtěnka, punkersky razící zipy, to by pro Schiap problém být nemusel, ale bunda i kalhoty, jež jsou vizuální kombinací lyžařské kombinézy, motorkářského kompletu a potápěčského neoprenu, jsou z moderních umělých vláken, která se, podobně jako elegantní varianta trekingových, horolezeckých bot s vysokými podpatky, z extrémních sportů dostala do ulic měst teprve po roce 2000.

 

 

Proč chci královnu elegantních šatů sešněrovat jako motorkářku, lyžaře nebo horolezce? Zavření jejího salonu v roce 1954 jí totiž zlomilo srdce. Většinou se to vysvětluje nestíháním novým trendům doby. Možné to je, protože s tím měla v roce 1954, kdy znovu otevřela svůj salón, problémy také Coco Chanel. Francouzský tisk její kolekci, s níž se vracela do módy, rozstřílel kritikou na padrť.

 

 

Jenomže, na rozdíl od Schiap, Coco podrželi její přátelé a partneři, a když nakonec Marylin Monroe řekla, že si místo noční košile na noc obléká parfém Chanel 5, uslyšela aplaus nejen ve světě, ale také v původně kritické Francii. U Schiap podobná podpora v období krize chyběla.

 

 

Vzhledem k tomu, kolik a jakých známých, vlivných přátel a obdivovatelů měla, tento propad bez stébla, kterého by se zachytila, musí souviset s její „karmou“, respektive s osudovými prvky jejího horoskopu, kdy většinu objektů má mezi srdcem a stehnem, tedy v části těla, která se nejvíce „vyčerpává“ citovými zklamáními, erotikou a emotivními prožitky.

 

 

Valentina, kterou teď učím Astromódu by řekla, že právě v těchto částech těla buďto do vyčerpání ztrácíme energii, a nebo v přepjetí tuto energii v blocích kumulujeme jako nezdravé hráze bránící regeneraci těla, pocitů a lymfatického systému, což druhotně ovlivňuje vůli a radost ze života.

 

 

Proto Schiap beze zbytku „vypevňuji“ všechny zóny ztrácející se energie „lyžařsko-motorkářskou kombinézou“. To, o čem teď mluvím, není jednoduché popsat slovy, ale psychologicky a sociologicky to v různé míře zažil každý. Připravíte večírek do posledního detailu, avšak nikdo vám nevyjádří ani trochu vděku a ráno se všichni vypaří, aby nemuseli pomáhat s úklidem. Jakási smutně vyhořelá prázdnota zkombinovaná s přirozenou kocovinou večírkem unaveného těla je to, co míním tímto úbytkem energie.

 

 

 

A když to takto jde celé roky, projeví se to na životě…

 

 

 

Celé znění textu naleznete v úžasné knize ORIGINAL ASTROMÓDA.

 

 

 

 

 

  

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top