Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

ROZJÍMÁNÍ S CASANOVA SÚTROU

ZASTAVENÍ PRVNÍ

 

Óm Nadsamec nikdy nechodí do cíle cesty vyčerpaný, řídí se pravidlem putujících sádhuů Guru Anahdána:

 

 

„Cíl cesty je počátkem nové cesty, nových vztahů, nových příběhů a musí být započat s elánem a nadšením.“

 

 

Zatímco jiní cestovatelé někam přijedou – přiletí – doplují a hned spěchají do svého nového domova, on si nejdřív najde pěknou hospůdku, v ní dobře pojí – popije – pokecá, a až když smaže prach z cesty, odpočatý vyráží za místem, kde nově složí hlavu.

 

 

 

 

ZASTAVENÍ DRUHÉ

 

 

Óm Nadsamče, jak může politická atmosféra hromadně změnit jednotlivce? Skrze předprogramovaného autocenzora. Ten, kdo od něj má klíč, dokáže ovládat nálady a pocity všech naprogramovaných.

 

Guru Anahdán tomu říká ETIKA.

 

Koukni, tady v tom přikázání surftantry to je… ukazuje Óm Nadsamec v textu, který Kelly cestou četl:

 

„Nikdy nezahoď to, co chceš, co si myslíš, po čem toužíš jen proto, že se to etice zdá nerozumné, nevhodné, hloupé. Můžeš tak odhodit oheň svého života a nenávratně zaprodat svou duši.“

 

 

 Takže tím, že nás během výchovy předprogramovali, můžou si s námi dělat, co chtějí?

 

 

Ano. S většinou lidí ano. Pro ně je jedinou ochranou útěk z energie a smyslových vjemů „klíčníka“. Tímto útěkem sice nezruší dosavadní programy, ale ochrání se od nových pokynů a manipulací. Ovšem i to se s globalizací ztěžuje. Zatímco dřív stačilo popojet do sousedního státu, dnes, pokud na netu čteme informace z domova, nepomůže ani odjezd na jiný kontinent.

 

 

Takže je to o informačních pokynech?… ujišťuje se Kelly.

 

 

Informace jsou jedním z dopravních prostředků, jimiž do nás putuje energie z makrokosmu. Takže je to i o informacích. Ale nejen o nich. Celé to funguje díky tomu, že naše mikrokosmy jsou propojeny oceánem energie makrokosmu.

 

 

Jak říká klasik:

 

„Žádný člověk by nebyl vlnou, pokud by nebyl oceán lidstva.“

 

Já nevím, jak ty, Óm Nadsamče, ale já si žiju sám pro sebe a ostatní oceán je mi ukradený.

 

Jojo, Kelly, to je jako kdyby ses procházel uličkou autobusu a během chůze jsi nás tu poučoval, že zatímco my se trapně a odevzdaně necháváme unášet autobusem, pak ty si svobodně řídíš své kroky, svůj osud… pokračování tohoto příběhu najdete v knize Casanova sútra na straně 280.

 

 

 

ZASTAVENÍ TŘETÍ

 

 

Během Spiritual Trekkingu neexistuje náhoda.

 

A tak si lámu hlavu nad tím, co spojuje básníka s tantrikem. Nakonec na to přijdu. Je to neoddělování lidského světa od své magie.

 

 

Óm Nadsamec říkal:

 

Duchovní lidé si velice často myslí, že lidé nežijící duchovně nejsou součástí věčné existence. Ano, berou na vědomí jejich hmotnou existenci, ale ze sfér ducha je uvnitř své hlavy vyškrtnuli. Je to naprosté nepochopení artantry, principů ducha a Spiritual Trekkingů. Nejsme to my, naše hlavy naše názory, kdo rozhoduje o tom, co je součástí věčné existence…

 

 

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top