Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

ROZJÍMÁNÍ S ASTRÁLNÍ ARKÁNOU

POVÍDÁNÍ KE KARTĚ KOLO ŠTĚSTÍ

 

„Vše kolem nás je obklopeno posvátným kruhem. Je to kruh našeho obzoru a obsahuje všechno, s čím se setkáváme. Tantrici jej znázorňují jako jantru, Tibeťané jako mandalu a indiánští šamani mu říkají „kruh síly“. Když jsem v srpnu 1995 zůstal uvnitř Mykerínovy pyramidy sám, první věc, kterou jsem před celonočním zasvěcovacím rituálem udělal, bylo nakreslení ochranného magického kruhu. Měl mne nejen ochránit před „astrálními“ bytostmi, které Paul Brunton, Napoleon a další popsali ve svých dojmech z noci v pyramidě, ale také vydělil prostor mého vědomí na můj prostor uvnitř kruhu (má síla, můj osud, mé útočiště) a na oceán univerzálního vědomí, událostí a času. Aniž bychom si to uvědomovali, děláme ve svém každodenním životě totéž a zónu uvnitř kruhu nazýváme zónou komfortu.

 

 

Takto uvnitř kruhu jsem byl připraven na otevření dimenzí a sfér, jež během noci rozehrály Einsteinovy rovnice v lejzršou rychlostí světla. Mezi studenty, které jsem o čtyři roky později vzal na Velkou pouť do Egypta, abych jim zprostředkoval podobné vibrace a seznámil je se strážci pyramid, kteří mě ráno po zasvěcení uvnitř pyramidy zatkli, byla má dlouholetá studentka Daiana, jež se toho roku stala po mystickém zážitku v pyramidě za Sfingou Poutnicí roku.“                                                                                                                                                                          NagaJahra

 

 

Daiana navázala na téma šamanů původních obyvatel Ameriky během Letní klášterní školy Guru Járy takto:

 

 

„Umění čaroděje je uměním proměny. Všichni toto umění nosíme v sobě. Někdo hodně hluboko, zasunuté pod prachem tisíců let, jiný na dosah ruky. Co se děje, když čaroděj prožívá proměnu v havrana a létá? Cítí, že letí, cítí se havranem a svět vidí a prožívá jako havran. Dokázal opustit břeh zažité individuality, zanechal na něm významy, jež dával věcem i událostem a vstoupil do vody oceánu světa ducha, kde byl schopen změnit své vnímání natolik, že se naprosto ztotožnilo s vnímáním havrana.

 

Na klášterní škole v Tatrách jsme se s Guru Járou takto proměňovali ve vlky a orly, kteří dodnes v těchto malebných horách žijí a nad námi se přitom tyčil úplněk a zasněžené svahy hory Havran.

 

Smyslem prožitku proměny, které zde dříve či později dosáhl každý, bylo realizování skutečnosti, že každý může být tím, čím se rozhodne být, havranem, orlem, vlkem. Ale také třeba pianistkou, malířem, podnikatelem…

 

Důležité je opustit břeh dosavadního vnímání sebe a světa a překonat zábrany programů a Manter Myšlenek, které nás nutí vidět realitu světa a sebe sama jistým způsobem, na který jsme uvyklí.

Dokážeme-li to, pak změníme zítřek, ale u

dělat to můžete jen vy, nikdo jiný za vás z kruhu vědomí individua do oceánu vědomí universa vkročit nemůže.“

 

Povídání ke kartě Vůz

 

Astrální tělo není jen o astrálním cestování, ale o schopnosti vozataje (vaše vědomí či duše) vést Vůz – astrální tělo tam, kam jste předurčeni dorazit navzdory nesnázím a odporu makrokosmu, prostředí, v němž žijete, lidí a svých hmotných limitací.

 

Léčitelé vědí, že nemoc těla nebo závažná životní krize se na astrálním těle a v „astrálním světě“ projeví nejčastěji o dva měsíce dříve, než propukne v těle a světě hmotném. Celou tuto dobu 2 měsíců můžete vypuknutí nemoci nebo krize zvrátit svou vůlí a pozorností. V tarotovém výkladu je potřeba naučit se rozpoznat, kdy je karta Vůz v módu Před odjezdem, což znamená, že se týká astrálního těla, a my tedy máme vůlí a pozorností zásadně ovlivnit blízkou budoucnost, a kdy už je karta Vůz ve fázích hmotně projevených:

 

+ Nemusíš pěšky (radžas a mód 1 Liber 102)

 

–  Můžeš bourat (tamas a mód 2 Liber 102)

 

Toto rozlišení „astrální vůz“ nebo „hmotný vůz“ je snadné. Stačí vnímat své pocity, intuici, myšlení. Jste ve své kůži? Necítíte se z něčeho otrávení a vyhořelí? Děláte to z vnitřní chuti a s nadšením? Naneštěstí toto rozpoznání komplikují přemrštěné ambice, depresivní lenost, výmluvy a tlaky okolí…

 

 

Další texty nejen o tarotových kartách se dočtete v nádherné knize ASTRÁLNÍ ARKÁNA

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top