Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

RITUÁL ODLOŽENÍ STARÉHO OSUDU

JAK ZMĚNIT SVŮJ STEREOTYP VŠEDNOSTI?

 

Takešiho pokyn číslo jedna nebyl snadno proveditelný, protože Jonášův bratranec se nechtěl za žádnou cenu vzdát svých hader. Takové komplikace, jako je můj společník podivín, asi Takeši při psaní pokynů nemohl předpokládat. Navíc Jonášův bratranec vůbec netušil, kdy se narodil. Jeho: „Máma říkala, že ten rok bylo strašné horko a sucho zničilo celou úrodu,“ nebyla astrologicky hodnotná informace. Tak jsem mu na internetu poté, co jsem vytiskla svůj horoskop narození, vytvořila horární horoskop k času a datu, kdy jsem se ho na datum narození zeptala. Do místa narození jsem vložila Kamakura, protože právě zde se zrodila otázka astrologa, kdy jste se narodil.

 

Nakupovat hadry s kámoškama je zábava, ale nakupovat hadry s poblázněným dědkem, který nechce z ruky dát obří loutku, je k nepřežití. Obzvláště, když u toho musíte dodržet instrukce nějakého Guru Járy, vysvětlené v Průvodci k osvícení od Tekešiho jen velmi letmě. Cituji: „Vysvleč své staré šaty a odnes je do kláštera Tosho-ji oblečená do nových šatů v souladu se svým horoskopem podle pravidel Astromódy Guru Járy.“

 

Dobré, ne?

 

Jistě se ptáte, proč.

 

Já se tedy ptala. Několikrát. Svoje staré hadry mám ráda a peněz na rozhazování není.

 

Takešiho Průvodce k osvícení říká dál: „Odloženým starým šatstvem odkládáš svůj stereotyp všednosti, dosavadní život vedený dle programů Manter Myšlenek k již předurčenému osudu.

 

Odloženým šatstvem měníš osud a dáváš druhou možnost své karmě projevit svou nejlepší variantu, protože skutky i myšlenky, touhy i bolesti slova i rozhodnutí, která jsme v životě prožili a udělali, jak pavučina na kolovratu našich programů, Manter Myšlenek, zvyků, stereotypů, spřádají vlákna hedvábí zítřejšího osudu, kdy už jen bezmocně hledíme na šaty následků, které nám z této látky ušil život.

 

Protože čas je krejčí, změnou, jako je odložení svého starého oděvu, můžeš ovlivnit, jaké šaty osudu budeš v budoucnosti nosit.

 

 

Važ si této příležitosti, protože ovlivnit svůj osud mohou jen vyvolení, kteří v jeskyni třetího srdce objevili Absolutní lásku. Tilopa se zaručil, že ty k těmto vyvoleným patříš, proto tě naučím, jak ušít šaty osudu úplně jinak, než jak by ti je ušil kolovrat stereotypu všednosti. Šaty ušiješ svobodně, podle tvého autentického vkusu, na míru tvé ryzí individualitě…“

 

Trochu jsem se zastyděla při vzpomínce na scénu zhrzenky, co dostala kopačky krátce poté, co mi Tilopa ukázal Absolutní lásku. Abych na ten trapas nemyslela, pořád dokola jsem zaměstnávala myšlenky krejčím šatů následků našich činů, slov, myšlenek, pocitů, a rozhodnutí.

 

Čas tady v Japonsku je ve srovnání s ostatním světem přesný. Zatímco v Indii jsem zažila osmihodinové zpoždění vlaku, který mě měl převézt z Váránasí do Bódhgaje, což byla přepočteno na hodiny cesta kratší než samotné zpoždění vlaku, pak zde vše funguje na minutu přesně.

 

Jak jsem tak šla do obchoďáku, přemýšlela jsem, jestli mě do obchodu spíše dostává čas, který touto cestou uplyne, a nebo je to pohyb?

 

Pán z Indie v čajovně řekl: „Pohyb, který vnímáme ve svém žití, je iluze. Jediné, co plyne, jest čas.“

 

Pán z Číny, co všechny popudil klepáním popela na Buddhu a Šivu, jako vždy zaprotestoval: „Pohyb je život. Jakmile pohyb neexistuje, zmizí i život, i čas.“

 

„Jo, změna je život, co říkáš Jonášův bratranče? Co kdybychom ti místo trenek koupili slipy?“

 

„Co?“

 

„No tohle,“ ukazuji mu, co myslím.

 

„Fuj. Hříšný nástroj satana.“

 

Vyprskla jsem smíchy. Ne kvůli konzervativnímu lpění na trenkách, ale proto, že nás ta hrozná bába na recepci považovala za milence.

 

Cílenými změnami našeho šatníku a stylu oblékání, lze posilovat životní oblasti, domy, v nichž nemáme dostatek energie, příležitostí a štěstí.

 

Případně zeslabovat průtrže energie během nezvladatelných událostí v domech, v životních oblastech, tak jak jsem to právě udělala v případě starcova přechodu z obřích trenek na slipy.

 

Nakupování by mě za normálních okolností bavilo, možná i vzrušovalo. Ale s dědou na krku a s nutností ještě dnes staré šaty zakopat v areálu kláštera Tosho-ji, aby rituál odložení starého osudu fungoval, mě nakupování stresovalo.

 

 

 

                Pokračování příběhu najdete v knize Stigmata Karmy, karta KOLO ŠTĚSTÍ na straně 310.

 

 

Knihu si můžete nyní výhodně objednat společně s požehnaným medailonkem ve Vánočním balíčku s názvem UVOLNĚNÍ Z KARMY.

 

 

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top