Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

PROČ ODOLAT POKUŠENÍ?

NEZAPRODAT SEBE

 

Většina lidí pracuje nebo sní o něčem s vírou, že až toho dosáhnou, tak“ budou za vodou“ a jejich život se promění v dokonalou oslavu bytí, zachycenou výrokem „žiju si jak v pohádce“. Mnozí tuto rajskou proměnu svého života očekávají od peněz, které přijdou třeba ve formě výhry v loterii. Jak velká by tato výhra měla být, abyste žili vysněný život „jako v pohádce“?

 

Tento princip je skvěle vyobrazen ve filmu Neslušný návrh, kde Ďábel ve formě staršího boháče nabídl obrovskou sumu peněz mladému páru, který byl zrovna „švorc“. A to za noc strávenou s dívkou. Brzy však mladý pár zjistil, že peníze, původně tolik potřebné, jsou k ničemu, protože se v nich usadila karta Ďábel v módu 2, Liber  102, tedy – Pijavice smrtelná. 

 

Věhlasný Faust zase pro lásku k mladé dívce zaprodal Ďáblu svou nesmrtelnou duši, za niž získal vzhled mladíka. Získal srdce milované a prožil s ní mnoho šťastných let. „Budeme nejúspěšnější kapela světa, upsal jsem pro to duši Ďáblu“, hřímal John Lennon v dobách, kdy The Beatles hráli noc co noc po klubech v německém Hamburku, aby se hudbou vůbec dokázali uživit. Tisíce talentovaných muzikantů po celém světě se z této klubové fáze kariéry nikdy nevzmůžou, ale The Beatles to závratně rychle a velkolepě dokázali. Nedlouho poté, co se (již jako slavná legenda) J. Lennon po narození syna stáhl k rodinnému životu, jej zastřelil šílenec.

 

Jestliže aspoň trochu věříte na magii, nemůže vás nenapadnout, že si Ďábel přišel pro duši poté, co v předchozích 20 letech  splnil svou část úmluvy – SLÁVU. Upsat duši krví na pergamen, jako to udělal Faust, v této moderní době není běžné, ale upsání, zaprodání sebe sama, svých blízkých, svého talentu za požitky, kariéru, peníze nebo drogy, je nadále každodenní záležitostí hmotného světa.

 

Název Pijavice smrtelná (kde jsem původně uvažovat o termínu Tasemnice, protože je vnitřní) vyjadřuje skutečnost, kdy jakmile „upíšeme duši“, jakmile se zaprodáme, nevratně se změníme a kdesi v sobě navždy nosíme nesplacený účet, jejž zde náš čin karty Ďábel zanechal s vnitřním pocitem, že dříve či později zaplatíme.

 

Ne nadarmo kolo života v buddhistických vyobrazeních drží ve spárech monstrum, jež si v ničem nezadá s vyobrazením Ďábla na tarotové kartě. Nejtěžší na lidském životě je odolávat pokušením, v nichž zaprodáváme sebe sama. Náročné je to proto, že tyto nabídky nepřicházejí v podobě monstrózního Ďábla, nýbrž nenápadně, často od skvělých lidí nebo institucí. Navíc zaprodání sebe sama Ďáblu nemá nic společného s morálkou, etikou a zákony lidí, takže se jim nelze vyhnout dodržováním nějakých lidských pravidel.

 

Ukázka jez knihy Astrální Arkána, karta Ďábel.

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top