Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

POUSTEVNÍK

JEN TY

Poutník v tarotových kartách symbolizuje pohyb a rychlý sled událostí, zatímco Poustevník symbolizuje čekání, klidovou fázi nebo „rest day“. V horách nebo na skalách, kam jsme jezdili lézt, byly nejtěžší právě „rest days“. Nudíte se, ale tělo má konečně prostor vzpamatovat se z předchozích dní. Kdyby to šlo, nikdy bychom odpočinkový den nezařazovali, ale pak by následovalo snížení výkonnosti, zastavení růstu a později též zranění s vyhořením.

 

 

Když jsem tuto sportovní zkušenost převedl na duchovní aktivity a běžný život, vyšlo mi z toho, že pro moderního člověka je „rest day“ půst od druhých, tedy poustevničení. Co je na poustevničení tak unikátní? Příroda, a tak, je-li to možné, samotařte v přírodě. A pak to, že jste nuceni na 100% se věnovat sami sobě. Nejenom těm částem těla, které vám vyhovují, ale celé své osobě…

 

 

 

Karta nás nabádá: Začněte uklízet své nitro! Negativní myšlenky, staré emoce, bolesti i pýchu. Vyžaduje to trpělivost a pokoru.

 

 

Zdraví: Vaše zdraví v současnosti není v nebezpečí ani v ohrožení. Je však ideální doba na revizi, sebe-prověrku. Půst či dieta budou velkým přínosem.

 

Záporem karty: Osamělost, nepochopení okolních principů, izolace, nemůžeme čekat pomoc okolí.

 

Vnitřní osobní růst: Hledání, nalezení, zpracování… dejte si pozor na svých toulkách po vlastním nitru na kritiku a následně na sebekrutost, která se míjí účinkem. Najděte, zpracujte, odložte.

 

 

Rada: Pohodlně usedněte, zavřete oči a s výdechem scházejte po schodech až do svého nitra. Chvíli spočiňte a naslouchejte. Co slyšíte? A až vystoupáte po schodech do přítomného okamžiku, udělejte sami cokoliv, k čemu jste dříve potřebovali druhé.

 

 

„Soustřeď se vždy na jedinou myšlenku.  Nenech se rušit lidmi nebo událostmi.

Získáš energii nejmocnější ze všech bomb a raket.

Největší dvě překážky na duchovní cestě je nedostatek koncentrace a trpělivosti“. GJ

 

 

 

Další informace ke kartě Poustevník se dozvíte v knize ASTRÁLNÍ ARKÁNA TAROT.

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top