Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

POD OBLOUKY HVĚZD

 

 POVÍDÁNÍ POD SOUHVĚZDÍM RAKA

 

Lidé se často vymlouvají, že nemůžou něco změnit. Není to však pravda. Je to jen o rozhodnutí, že se s určitými věcmi, myšlenkami rozloučíte. Můžete začít třeba s tím, že se rozloučíte s každodenním sledováním negativních informací ze všech médií.

 

 

Mysl je přijímač a je potřeba dát jí nějaký filtr! Všechny informace, které se k vám dostanou, se „přerovnávají“ ve vašem myšlení a dříve či později se projeví i ve vašem chování. Proto je důležité nenechat se stáhnout tím, co se kolem vás děje. Nečekejte, až bude doba bez problémů, protože vždycky nějaké budou.

 

 

Lidský osud bývá zapletený a vaše bolest je tím větší, čím víc dovolíte mysli, aby vás týrala. Pokud myslíte na svůj světský problém dvacet hodin, nevymyslíte nic víc, než co byste vymysleli za dvě hodiny. Pak je to týrání mysli, těch zbylých osmnáct…

 

 

Když se procházíte parkem, tak se procházejte… zapomeňte, že máte jméno, že máte starosti. Až se doprocházíte, tak teprve starosti řešte… Uvědomte si však, že i toto pomine. Pokaždé, když jste šťastní, uvnitř tušíte, že vás ten život zase donutí plakat. Ale vy víte, že pak zase přijde smích.

 

 

Nejodvážnější změna je, když si přiznáte, ale i prožijete, že to všechno dobré i špatné co prožíváte, jste si jednou přáli. A hned vzápětí, když si uvědomíte, že můžete změnit i to, co máte teď. I když to nejde hned. Ti, co to dokáží hned zase vidí, že ani to není „ono“.

 

 

Vždycky chcete to, co nemáte. Vždycky můžete i sebe těžko uspokojit. Proto v duchovnu má takový smysl najít to trvalé uspokojení, i když to vypadá jako sen. Tak jak Honza v pohádce hledal princeznu a mnozí se mu smáli.

 

 

Každý najde to, co hledá.

 

A tak hledejte to, co chcete VY.

 

 

 

Výběr nádherného, laskavého a neustále aktuálního poselství Guru NagaJahra, směřující lačným uším i srdcím svých žáků a následovníků…

 

Pochází z knihy Pod oblouky hvězd, vydané v roce 2001.

 

A jelikož je tento duchovní skvost již dávno vyprodán, je nám ctí se s Vámi podělit v tomto prázdninovém čase o střípky z něj… 

   

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top