Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

POD OBLOUKY HVĚZD III.

DALŠÍ POVÍDÁNÍ POD SOUHVĚZDÍM LVA

 

Která z duchovních činností, jako je třeba meditace, modlitba… atd. je nejúčinnější?

 

Nejnižší úroveň duchovního hledání jsou duchovní cesty. Hledat pokaždé na jiném místě. Druhou nejnižší úrovní hledání jsou rozpravy a mluvení, byť je to o duchovnu. O trochu výš je činnost – lidská práce a stejně vyšly i vnitřní rozpravy. Až za tím je modlitba, která se ukázala daleko účinnější. Nejúčinnější duchovní hledání je však vnitřní samota.

 

 

Vy se vědomě snažíte dojít co nejvyššího duchovního stavu. I myšlenky však tvoří karmu. Myšlenky je třeba zkrotit nebo se od nich distancovat. Život vás vede přímou cestou přes hory, až jednou dosáhnete vrcholu. Jdete, potkáte Mistra… a změníte svůj život. Protože lidský život, který není naplněn duchovnem, je z hlediska realizovaných bytostí život jepičí.

 

 

Duchovní hledání, jež cestu nachází nejsnáze, je:

 

. Být sám sebou – postavit se vnitřním myšlenkám.

 

. Pokorné odevzdání se – modlitba.

 

. Spojení činnosti s duchovní prací.

 

. Duchovní rozpravy a studium.

 

. Duchovní cesty – hledání na každém místě trochu.

 

 

 

Mohu meditací dosáhnout pocitu klidu? A jak?

 

 

Zkuste si meditací navodit pocit radosti nebo smutku.

 

Účelem je hledat a poznat, kde ve vás pramení!

 

Ano, je to tak. Fyzicky je ve vás místo, kde pramení radost či strach.

 

Tréninkem poznáte, odkud konkrétní pocit vychází a posléze si jej budete umět navodit uměle.

 

Každý týden, každý den, každou hodinu. Zjistíte, že je to pocit stejně hodnotný, jako kdybyste se zamilovali. Nebo naopak někoho ztratili.

 

 

A nakonec přijdete na to, že nejste ani ten pocit, ani ta atmosféra. Ale něco za tím.

 

To, že vy se naštvete, není tím, že vás někdo naštve. Když se někdo naštve, vznikne takový lis, jako by vám odtud někdo bral energii, a vy cítíte, jak vám uniká. Pak se vás někdo jiný na něco zeptá a vy se rozčílíte – a tím tu díru zalepíte. Ten člověk za to nemůže, a tak je lepší, když si to umíte zalepit sami.

Je to duchovní magie.

 

V běžném životě pak nemusíte čekat, až se například zamilujete nebo až „něco“ přijde… Tréninkem této meditace si dokážete pocit lásky v sobě kdykoliv vytvořit.

A komu to hned nejde, vzpomeňte si na okamžiky své dřívější zamilovanosti (ke komukoliv či k čemukoliv) a snažte si tu zamilovanost znovu v sobě navodit… účelem je tento nádherný pocit v sobě ukotvit… i bez toho činu.

 

Když budete chodit v pocitu lásky, tak přesně takovou energii přitáhnete!

      

Přesně tak si můžete přitáhnout například dobrodružství, které si přejete… nebo cokoliv jiného, po čem vaše srdce prahne. Vy TO zkrátka musíte mít v sobě a ta hmotná výplň se sama naplní.

 

Ovšem pamatujte, že byste to neměli dělat jen pro ten pocit, ale pro tu SVOBODU.

 

Že nejste závislí na tom, zda je 5. světová válka či jaká je zrovna vláda. Vždycky totiž přijde „něco“, co vás může rozhodit. Nemusíte se obávat do toho jít, protože pokud v sobě probudíte dostatek houževnatosti, jednou to protlačíte a pak už to půjde vždy lehčeji.

    

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top