Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

OCEÁN BLAŽENOSTI

ŠESTÁ ČAKRA ADŽŇÁ

Šestá čakra je centrem všech uvědomovacích procesů, stejně jako všech druhů intelektu, paměti a vůle. Nikoliv vůle přežít (která je spojována s 1. čakrou), vůle sportovní (3. čakra) nebo vůle vyjadřovat se a žít svůj život (5. čakra). 6. čakra je sídlem vůle, cílevědomosti a dlouhodobé strategičnosti („plánování a dosahování cílů).

 

Adžňá (6. čakra) má dvě nejčastější umístění:

 

  • Uprostřed čela, samozřejmě uvnitř hlavy. Tato moderní poloha bývá spojena s fialovou barvou.
  • Starší poloha je přímo na třetím oku mezi obočím, ve výšce obočí.

Zkuste si na obě pozice 6. čakry dát prst nebo „bindu“ s prstem a chvíli vnímejte, co cítíte silněji. Starší poloha Adžni mezi obočím je spojována s ozařujícím bílým zábleskem. Obě pozice 6. čakry užívají semenné mantry ÓM. Vzhledem k pozici uprostřed hlavy bývá dnes Adžňá spojována s intelektem a myšlením.

 

Kdykoliv vás bude tížit mysl z práce na počítači, s knihami a přemýšlením, dejte si prst na 6. čakru a opakujte mantru:

ÓM ADŽŇÁ AUM.

 

OTEVŘENÍ TŘETÍHO OKA

Jedno z tantrických cvičení, jak získání, respektive otevření „mimosmyslových schopností“ podpořit, obzvláště otevření třetího oka, což mimo jiné umožňuje vidět aury a pránu (energie ki alias čchi), je „urnanjása metlička“.

 

Potřebujeme vlasy nebo vousy, které sahají alespoň do půle krku, tím se stávají mostem mezi 5. čakrou a 6. čakrou. Vlasy by měly být vaše nebo někoho, s kým sdílíte hlubokou lásku lidskou, tantrickou nebo duchovní. Vlasy nebo vousy nejsou jenom fyzická hmota, ale symbolická a energetická kronika vašich radostí, bolestí, modliteb, situací, milování, meditací.

 

Jestliže někdo řekne, že se tři měsíce neholil, znamená to, že v jeho vousech jsou „letokruhy“ života za posledních 90 dní

Přesný popis tantrického rituálu naleznete na straně 75 v knize Talent srdce. Knihu můžete výhodně získat také ve speciálním Balíčku pro osobnostní rozvoj.

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top