Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

O VĚDOMÍ

Vědomí Manas

U vědomí Manas přemýšlíme skrze aktuální smyslové vjemy. To znamená máme hlad – jíme, cítíme smrad – zacpáváme si nos apod. Přemýšlení nižším vědomím Manas má význam v okamžicích, kdy ruka ucukne od kamen dříve, než si vyšší vědomí uvědomí, že jsou rozpálená. Ale v jakékoliv kreativně – intelektuální činnosti Manas vědomí nemůže přinést kýžené výsledky, nápady, řešení. Myšlení v Manas vědomí je častým důvodem nečekaných nevěr, zbytečných nákupů a nevýhodných kontraktů.

 

Proč?

 

Myšlení se v tomto stupni vědomí restartuje cca do 24 hodin. To znamená, jestliže jste udělali nějaké Manas rozhodnutí, později často nechápete, co vás k takovému rozhodnutí vůbec vedlo. Příkladem je příběh muže, jenž v zoufalé, marné snaze najít partnerku a založit s ní rodinu, nakoupil drahé hrnce v ceně svého ročního příjmu, na které nebyla záruka nebo možnost je vrátit, a on pak několik let splácel úvěr na hrnce a neměl ani peníze, aby mohl nějakou ženu aspoň pozvat na večeři.

 

 

Když se tento muž, bohužel až po nákupu hrnců přepnul do středního vědomí Ahamkára, v němž běžně prožíváme život svého Ega, nechápal, že to mohl udělat. „Vždyť ani neumím vařit“, vysvětloval sám sobě nevědouc, že spílá svému nižšímu vědomí Manas, které mu jen chtělo nákupem hrnců dopřát sex a radost z potomků,

 

Vědomí Ahamkára

 

 

Ve středním vědomí Ahamkára většinou neděláme špatná rozhodnutí, protože máme tendenci držet se zajetých kolejí. Problém je, že střední vědomí nevidí za roh a kvůli zabezpečování před selhání, které může způsobit zbrklé rozhodnutí nižšího vědomí, vždy upřednostňuje jen statická řešení. Od tohoto středního vědomí Ahamkára nemůžeme očekávat revoluční dynamický skok v našem životě nebo projektu. Navíc je totálně svázáno programy našeho mozku, včetně negativních Manter Myšlenek. K jeho restartování dochází zhruba dvakrát do roka – letní dovolená, vánoční svátky apod.

 

 

Malým testem, zda častěji myslíte v nižším nebo středním vědomí, jsou média, která upřednostňujete. Čtete raději denní tisk, jenž je spíše orientovaný na rytmus restartů vědomí Manas? Nebo časopisy, týdeník, měsíčník, které mají cyklus restartů vědomí Ahamkára?

 

 

Pro životní revoluce, tvůrčí období, zásadní nápady v byznysu, pro kreativní inspirace potřebujete přepnout svou mysl do vyššího vědomí Buddhi.

 

 

Právě ono je nejméně závislé na Mantrách Myšlenek a nemá pravidelný restart, takže kontinuálně dokáže navazovat na věci věci dávno minulé, stejně jako dokáže smysluplně směřovat váš život, firmu, vztah… do daleké budoucnosti. Tím však nemyslím mechanické plánování nebo nostalgické vzpomínání, jež jsou doménou středního vědomí.

 

 

Lidé, kteří do vyššího vědomí přepínat umí, se drží osvědčených technik, mezi něž patří meditace, tanec, modlitba, sex, cvičení bojových umění, skákání s padákem nebo bungee, hudba, relaxace, golf, opera, surrealistické rozpracování snů (bdělé snění, lucidní snění), gastronomické vychutnávání života, sbírání hub, rybolov, jízda na koni nebo motorce, „medicína“, keramická nebo sochařská tvorba, rituály, vířivka, ceremonie, masáž…

 

 

Buddhi je naše vědomí, takže cokoliv, co děláme, nás může přepnout do tohoto vyššího vědomí – stejně jako většina cvičení, rituálů Talentu srdce.

 

                                                 Ukázka textu  je z knihy Talent srdce, kapitola věnovaná 6. čakře.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top