Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

O ŘÍŠI SNŮ

PŘEMŮŽEŠ SVŮJ SEN?

 

 

Sny jsou spolu s fantazií posledním královstvím, kde nám zůstala dávná svoboda duše. Nejkrásnější mystické sny jsou o překonávání gravitace. Sny, ve kterých se učíme vzlétnout a sny, které směřují k opuštění spícího těla. Naropa ve své nauce o snech radí: Dokážeš proměnit obsah snu. Zdá-li se ti o ohni, snaž se držet myšlenky Bojím se ohně? a pak se bdělým sněním vrať do snu s odvahou nebát se ohně. Klidně si v tomto bdělém snění šlápni do toho ohně. Takto překonej všechny symboly snu.

 

 

 

Máš-li ve snu vizi zubů, pak jsou-li zdravé, znamená to sebevědomí, ale jsi-li ve snu ošetřován zubařem nebo tě zuby bolí, vypadávají, drolí se (většinou se jedná o obavu odevzdat svou sebekontrolu, vůli do rukou osudu, odborníkům, blízké osobě), pak vyzkoušej Naropovu techniku s ohněm. V bdělém snění vytrhej a vydrol všechny své zuby bez pocitů strachu a bolesti a pak si vysni zuby nové… a znova je vytrhej a poté si vysni další krásné zuby…

 

 

 

Nebo pokud se ti zdálo o zkoušce, konkursu, testu (takové sny většinou předznamenávají změnu), které tě stresovaly nebo jsi v nich neuspěl, pak tutéž zkoušku v bdělém snění opakovaně střídej. Jednou v ní zcela propadni a nes to bez bázně a výčitek s hrdostí člověka, který je v pohodě a nemá zapotřebí se stresovat vnějšími událostmi. Podruhé udělej zkoušku perfektně a chovej se jako by nebylo nic samozřejmějšího. Potřetí propadni a zůstaň v klidu. Počtvrté exceluj na výbornou atd.

 

 

 

Lidé nemají rádi změny. A to i změny možná k lepšímu. Změna nutí vyjít z věže pohodlí stereotypu a začít znova žít. To vyhovuje jen mladým lidem. Navíc změna může ukázat naše karmické zadlužení, ve kterém po nás život chce splátky ve formě větší námahy, činnosti. Někdy chce i zhoršení životních podmínek. Změna přináší strach z úspěchu a strach ze selhání – oba strachy bývají pozůstatkem velkého očekávání dospělých na vás jako dítě.

 

 

 

Vy, pokud máte sny o testech, zkouškách či konkurzech – se s nimi Naropovou technikou nebo technikou bdělého snění právě teď můžete vypořádat a dát tak signál vašemu všemocnému podvědomí, že život je váš a že této vaší „hře“ dáváte pravidla jen vy sami. Pak, až takto rozebereš a přemůžeš svůj sen, pak Naropa ještě radí představu na dokonalost, které můžeme v našem životě dosáhnout. Pro manipulaci s obsahem snů Naropa radí – během usínání si v hrdle představovat rudý bod a v mysli být rozhodnutý dosáhnout při snění „šťastné západní říše“, což je jedno z jeho nebíček. Nám postačí, když naši mysl nastavíme co nejluxusněji, aby Bardo Snu strávilo noc v dobré společnosti.

 

 

 

Říká se, že když strávíte večer v dělnické hospodě, vaše „duše“ se přesune do jejich světa i v noci, když budete spát a dostane tak od vás na cestu jejich starosti, životní úroveň, vzdělání, rozpočet na utrácení… a životní perspektivy těchto lidí vám předá ráno po probuzení. Stejné to bude, když strávíte večer v podnikatelském baru nebo na duchovní slavnosti s mnichy. To, čím přes den a večer žijeme, obtěžkáváme pak duši na noc. A podle toho, jak moc je Bardo Snů zatíženo, dokáže nabrat výšku tak, jako létající balón a podle toho, v jaké se ocitne výšce, získá společnost i náplň životního stylu.

 

 

 

Co vy?

 

 

Koho děláte ze své duše – Barda Snů – v noci nejčastěji? Aristokrata, který se jen baví a nemusí do práce? Anděla v duchovním rozjímání? Boxera v hutnické čtvrti? Šťastnou matku mezi dětmi? Opuštěného a vystrašeného bez peněz a perspektiv? Ve druhé půlce své nauky o snech učí Naropa, jak poznat sen jako iluzi (máju) a jak nalézt ve snu nesmrtelnou složku duše. Ale to zase až příště…

 

 

 

Ukázka z Poetrie Osvobození duše, kapitola Vycházky duše z těla 3.

 

 

 

 

  

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top