Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

NEMUSÍŠ PĚŠKY

KARTA VŮZ

 

Jednou jsme v poli na dálnici mezi Milánem a Janovem nemohli chytit stopa ani večer, ani ráno. Zabalili jsme to a trmáceli jsme se k malé polňačce, jež v dáli na obzoru měla přípojku k dálnici. „Tam nestopujte, tam jezdí jedno auto denně, odrazoval nás z naší cesty dobromyslný zemědělec pracující na poli.

 

 

 

Jedno auto je přesně to, co potřebujeme, siňore.“ Z polňačky v beznadějné liduprázdné díře, varováni, že jezdí jedno auto denně, zažili jsme nejparádnější cestu do Francie, a to jsme na polňačce stopovali deset, maximálně patnáct minut, než „naše jedno auto“ přijelo. Zatímco předtím jsme marně patnáct hodin mávali na tisíce aut valících se po dálnici.

 

 

 

Naše dálniční marnost je jako karta Vůz otočená vzhůru nohama, kdy vás varuje, že příliš nasloucháte druhým, přizpůsobujete se většině, nevynakládáte dostatek vůle a síly na podřízení si proudu řeky života, nebo prostě že jste na špatné cestě. A tak jsme vyrazili na cestu jinou, byť na pohled o moc horší a lidmi důrazně nedoporučenou, a tím jsme kartu Vůz obrátili, aby už více nebyla vzhůru nohama.

 

 

 

Zastavit nekonečný řetězec myšlenek, přerušit vnitřní dialog, hodnocení sebe i světa kolem spolu se zastavením vnitřních projekcí vzpomínek i budoucnosti v levé hemisféře spolu s uzdravením Ohně všeobepínající lásky vedou do stavů, v nichž zapomínáme na sebe i celý hmotný svět, a v prožitku nirvikalpa samádhi takto Vozem dosahujeme duchovní úrovně Hrotu Stromu života. Nad spojením jóni s lingamem, Kolosea s Eiffelovkou, leží absolutní duchovnost, Světlo Stvoření, dveře věčnosti a karta zde znamená, že je v plánu vesmírném, v Boží vůli, v buddhovské podstatě bódhisattvy…

 

 

 

(Zvolil jsem příměr penetrace nehybné Eiffelovky-lingamu s Koloseem-jóny, protože spousta čtenářů a čtenářek si při slovech lingam a jóny představuje „lidské rozměry“, zatímco Koloseum jakožto symbol vesmírné jóny a Eiffelovka v roli lingamu všemu dávají správné proporce). Tantrické spojení milenců je tedy jako Vůz, který je dokáže vynést až do nebe, na vrchol Stromu života.

 

 

 

Vrcholným zvládnutím karty Vůz je „přesedání na vlnu“. Když jsem poprvé viděl surfera, jak přesedáním z vlny na vlnu nonstop urazil téměř kilometrovou cestu z mořského brejku k pláži, byl jsem fascinován, protože jsem právě ve hmotě viděl to, co pro lidi hledám v jejich horoskopech a tarotových výkladech. Jak někdo plynule letí s větrem štěstí, aby, když se ocitne na konci vlny „daří se“, s lehkostí přesedlal na další vlnu „daří se“, aniž by se „namočil“.

 

 

 

Základní strategie Vozu je protahovat a užívat si jízdu tak, jak to jde, tak jako z vteřinového milování, kopulace medvídka koaly, člověk svým tantrickým spojením dokáže udělat mnohahodinovou vzrušující jízdu. Surfer i Poutník, který +Nemusí pěšky, se samozřejmě nejvíc nadře, než na vlnu nasedne. Když už jste na spotu, musíte si svou vlnu rychlým, silným pádlováním chytit, s tím, že platí, že větší vlna vyžaduje kvalitnější pádlování, abyste se na ni vůbec byli schopni svézt.

 

 

 

A pak je třeba si pamatovat, že v životě, čím větší a mohutnější vlna „daří se“ je, tím fatálnější jsou následky pádu, protože zatímco malé vlny jsou o tom, jak vám věci jdou, když jste ve formě a když se vám chce, pak ježdění na obřích vlnách je o tom, jaký výkon dokážete podat, když se proti vám všechno spiklo a vy jste absolutně z formy. Není-li vaše odolnost na takové momenty, kdy nic nevychází, připravena, raději vlnu „daří se“ zmenšujte a protahujte a vyhněte se jejímu zvedání na maximum až do doby, kdy sami sebe připravíte na cokoliv

 

 

 

Další význam a podrobnější výklad karty Vůz se dozvíte v knize Astrální Arkána. 

 

Společně s knihou si můžete objednat také Tarotové karty (22 karet s výkladovou knížkou).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top