Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

MYSTICKÁ SÍLA POTRAVY

JE LIBO KAFÍČKO?

 

Káva podporuje solidnost… pití kávy ( i přes svou případnou škodlivost) může přivést člověka na vyšší úroveň (solidnost). Kávou je éterické tělo člověka nadnášeno z těla fyzického tím způsobem, že člověk cítí fyzické tělo jako oporu těla éterického… vyzařování tvůrčích schopností fyzického těla, působením kávy do těla éterického, se stává „palivem“ prožívání těla éterického…

 

Průvodka éterické tělo

Stárne jen tělo fyzické, éterické tělo mládne, pokud ho hlava krmí dostatkem představ  a duchovní představou; platí, že čím jsme starší, tím mladší je éterické tělo. „Tělo má více těl; fyzické, éterické a astrální…“

 

 

A co horká čokoláda?

Tak ta z vás udělá ještě větší maloměšťáky. (Pro ty, co mají problém usadit se a uznat hodnoty hmotné společnosti. Nebyla by tedy ozdravným lékem?)

 

 

Je libo čajíček?

Čaj svádí k lehkomyslné rozvernosti… Pozor, duchovní úroveň, duchovní stav (pohroužení) zesilují účinky nápojů (kávy i čaje…).

 

 

Kávu, čaj si osladím?

Cukr zvyšuje sebevědomí a pomáhá růst a jít vlastní cestou. Tam, kde se málo sladí, splývají osobnosti v šedi davu, ale v zemích, kde se hodně sladí, je i hodně vyhraněných osobností. Cukrem se přijímá pevnost, sebevědomí a egoismus.

 

…Dovolím si dodateček

 

Z textů R. Kovandy, kde jsem si poznamenal pro nás všechny, že vliv alkoholu se různí podle toho, co pijeme. Rum vede k zamindrákované agresivitě; Pivo vrací do dětské bezstarostnosti, pocitům kamarádství a k nezodpovědnosti; no a Víno (to mě tedy nejvíce zarazilo) nás uzavírá do mnišské osamělosti poustevníka. Whisky vede k aroganci vůči svému okolí. Tequila k nepodloženým snům (jste tak trochu mimo) a Absint nás svádí ý reality našich skutečných schopností, nejlépe z toho vyšlo Martini a pravé Brandy… No nazdraví.

 

 

 

Výše uvedený text si v celém znění přečtete v Poetrii LASKÁNÍ HVĚZD.

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top