Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

MOUDROST VELEKNĚZŮ

USTÁT SI SVOU PRAVDU

 

Pád do hmoty je totálně naplněn ve chvíli, kdy člověk ztratí i poslední kontakt s metafyzičnem a přestane vnímat i Anděla svědomí, nebo si maximálně myslí, že informace, jež od Anděla svědomí zachytí, jsou některé z našich názorů a myšlenek. Od tohoto okamžiku pak člověk nadobro ztrácí schopnost přepínat své myšlení do vyššího vědomí (buddhi), což se projevuje také ztrátou kreativity a úzkoprsou suchopárností. Takový člověk může být nesmírně chytrý a vzdělaný, přesto z něj sálá jakási tupost mrtvé encyklopedie, která se již nedokáže upgradovat. Biflování informací tento proces urychluje, jakoby mozek přetížený neživými informacemi začal zpomalovat jako starý přetížený počítač.

 

 

 

Takové přímé uzemnění Moudrosti, není-li načechrávané novými dobrodružstvími, výzvami a impulsy, končí zúženým vědomím (zaslepenost) a všemi těmi poruchami mozku, které dnes nosí různá jména jako skleróza, Alzheimer, přestože duchovně mají tutéž příčinu ucpání cesty Velekněze mrtvými informacemi. K prevenci tohoto zkamenění je třeba si připomínat, že nestačí jenom studium a sběr informací, ale že je potřeba vždy dojít až do momentu, kdy se informace mění v poznání, nástroj vůle, čin nebo emotivní citové pochopení podstaty něčeho, co se týká našeho života nebo naší autenticity.

 

 

Kdykoliv přebíráte informaci, měla by být podrobena cenzuře otázkou, zda se nějak týká vašeho bytí, života nebo jinak rozvíjí vaši autenticitu.

 

 

Jinak skončíme ztraceni v mrtvých informacích, jež do nás druzí ládují tak dlouho, až se cesta Velekněze totálně ucpe a začnou již zmíněné problémy. Většinou v tomto okamžiku, poté, co jsme již ztratili kontakt s Andělem svědomí, ztratíme kontakt také se svou vlastní kundalini, sexuální energií, protože mrtvé informace zároveň znamenají, že se náš mozek stal obětí cizí agendy, a naše pravá hemisféra je navždy, nadosmrti, tedy až do výměny nového počítače – mozku, něčí kolonií.

 

 

 

ZVĚD ČLOVĚKA

 

 

Před 500 lety Comenius (J. A. Komenský) řekl: „Svět je školou Boží moudrosti. Svět nebyl stvořen k jinému účelu, než aby byl člověku předehrou k samotné věčnosti, to jest svět je nižší školou, do níž jsme posláni dříve, než postoupíme do Nebeské akademie. Člověk je posílán na svět proto, aby se učil hledat Boha a poznávat Stvořitele podle skutků, dokud nepřijde čas, kdy se Bohu samému uzná za vhodné ukázat se člověku nezastřenou tváří v tvář. Abychom se ve škole života mohli učit, Bůh nám dal tři knihy, ukazující jeho vůli, co chce, abychom dělali, a co uložil, aby se s námi stalo, jestliže tak jednáme nebo nejednáme…“

 

 

Bližší informace o všech třech knihách se dočtete v knize Astrální Arkána na straně 158 – 159.

 

 

Pojímáme-li s Comeniem svět jako Božskou školu nebo se Šakti jako Boží hru, vidíme, že interakce s druhými je žádoucí, ať už ve formě sdílení, učení, následování, avšak u vnitřní části moudrosti karty Velekněze se musíte učit odlišovat svůj názor od názorů jiných a neměli byste se ho vzdávat, jestliže vám právě teď karta Velekněz nebo vaše nitro říká: „Musíš za svou pravdou stát.“

 

 

Další informace ke kartě Velekněz se dočtete v knize Astrální Arkána.

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top