Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

MINULOST OPOUŠTÍ

SMRT

 

V době, kdy vznikl Tarot, smrt pro lidi nebyla konečná, nýbrž přestup k životu po životě, k pekelnému zatracení, očistci, k nebeskému spasení nebo k dalšímu z řetězce vtělení…

 

Naštěstí, jak naznačuje hlavní afirmace karty Smrt v Astrální Arkáně Minulost opouští, karta Smrt v moderních výkladech jen zcela výjimečně znamená „exitus“, tedy konečnou fyzického těla. Spíše jde o konec různých projektů, vztahů a etap v trampotách našeho nadále pokračujícího žití.

 

Čím rychleji se pohneme skrze konec, změnu, „smrt“ či „Smrt“, čím dříve poté, co ztratíme vše, vstaneme z kolenou a přestaneme se otáčet, tím dříve v módu Minulost opouští projdeme transformací na nový stupeň existence, žití či bytí, a umožníme tak, aby se zrodilo něco nového.

 

Karta Smrt spojuje Múladharu (živel Země, 1. Čakra) se Svádhištánou (živel voda, 2. Čakra), v mikrokosmu těla rozkrok se spodní částí zad a podbřišku, tedy oblastí, ve které většina lidí vyplýtvá nejvíce vrozené energie-síly „vystříkáním“ do zbytečných činností tohoto světa.

 

Energie je hmota a hmota je energie, učí nás Einstein a moderní fyzika. Tantrik dodá: jestliže vyplýtváte energii, zmizí vaše hmota, nastane její smrt. Einstein a moderní fyzika učí, že existence času a prostoru je vzájemně podmíněná, tantrici dodávají, že při vstupu do Hrotu života nejdříve zmizí prostor a teprve o něco později čas.

 

Tento rozestup mezi zmizením prostoru a zmizením času dává možnost čas, včetně lidských dějin nebo osobní historie, vnímat jako řeku, do níž lze libovolně vstupovat, tak jako cestujeme prostorem (pěšky, autem, letecky), tedy dle naší libovolně zvolené destinace. Čím by pak byla smrt?

 

Rozhodně ne konečnou. V Astrální Arkáně je karta Smrt vyobrazena sarkofágem pro mumii faraona, právě pro úchvatné hrátky starých Egypťanů s časem a věčností, s prostorem a vesmírem, jejichž hlavním aktérem byl právě zesnulý, jeho vědomí, tělo i duše.

 

Kvantová fyzika prokázala, že mysl člověka ovlivňuje hmotu a tím pádem energii. Ve vesmíru časoprostoru, který je zakřivený vlivem gravitace hmotných těles, s tím, že čím větší je hmota tělesa, tím větší je gravitace a zakřivení časoprostoru, lze smrt přirovnat ke zrušení gravitace, po níž zmizí také zakřivení časoprostoru. Zatímco lidské tělo je hmotou, pak gravitace jest egem, proto transformace hlubokou krizí s pocitem – Konec konečná nebo duchovně známá „mystická smrt“ mohou míst stejný efekt jako smrt fyzická, pakliže zruší (byť dočasně) ego – gravitaci, aby se řeka časoprostoru mohla rozvinout bez nepřirozených zakřivení.

 

Jediná skutečná obrana před důsledky karty Smrt je na ničem nelpět, neotáčet se a transformací vstoupit do jiné fáze časoprostoru řeky času

 

 

Celý výklad karty Smrt se dočtete v knize Astrální Arkána.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top