Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

MELODIE EXISTENCE

Tarotová karta SOUD/AEON

 

„Osud máme ve svých rukou a měníme ho rozhodnutími, činy a změnou sebe sama,“ opakuji pořád dokola větu, kterou mě naučil Amore, s vědomím, že tu v horní jeskyni nemůžu čekat věčně a že přede mnou stojí rozhodnutí, kdy vyrazit k úprku kolem dvou albanesi, kteří tu zůstali, kdybych se „vrátil“. Čin je rozhodnut, nemůžu v horní jeskyni jen čekat, až mě najdou. Na změnu sebe sama už je rovněž pozdě. Budu muset vystačit s tím, co mám. Což není špatné, jsem dobrý běžec uvyklý na špatný horský terén a napomádovaní mafiáni v teplákách Adidas mají na nohách naleštěné lakýrky, ve kterých, jestli se za mnou rozběhnou z kopce do nejbližší civilizace, což je Portovenere, si zlámou hnáty. Jediné, co potřebuju, je vyčíhnout správný okamžik, kdy kolem nich proběhnu nepozorovaně nebo tak překvapivě, že se dostanu za křoví u věže rychleji, než mě chytí nebo postřelí. Život nebo mučení a smrt.

 

Mám osud ve svých rukou. Mé příští rozhodnutí ho změní navždy.

 

Na pěšině života nastal čas obejmout totální minulost a najít v ní řešení, radu, inspiraci pro kritickou situaci přítomnosti. K tomuto obejmutí moudrosti minulosti zvu všechny bytosti, které jsem doposud poznal, přátele i nepřátele, hosty i nečekané vetřelce, všechny lidi současného lidstva, i ty, co žili na planetě před námi, protože všichni lidé jsou sourozenci pupečních šňůr, DNA, karmy a toho, čemu Ryunosuke Satoro říká oceán v citátu: „Jako jednotlivec jsme jedna kapka, společně jsme oceán.“

 

Intenzivně hledám ve své minulosti, objímajíc svůj osud, nápad, který rozhodne o životě a smrti, zatímco gli albanesi dole střílí z nudy do mých hader, ze kterých si udělali terče rozvěšené všude dokola.

 

Wakan Tanka, dávný bůh Siouxů a bůh skála Inyan, mi radí nebát se  a bojovat, zatímco jeho kolega Manitou kmene Cheyenů mě vyzývá k opatrnosti a nenápadnému vyplížení se z poustevny Ležící Saturn, v srdci s vědomím, že vše živé i neživé pochází od Stvořitele, a že my jsme jen v nájmu, proto nemá cenu lpět a přemýšlet nad životem a smrtí, nýbrž se svěřit do rukou náhody a přírody, protože vše je nakonec v rukách Manitoua.

 

Amore mi říká: „ Zbav se stále opakujících se schémat, podle kterých posuzuješ události a lidi, které jsou zrcadly tebe samotného v karmických stereotypech. Nahraď tato stále se opakující schémata hledáním vyššího slunce hloub a hloub ve svém třetím srdci Guha a to nižší slunce i srdce pozemské pomalu nechá všechny problémy tvého života zmizet skrze jejich transformaci vyšším srdcem v tobě.“

 

Úryvek je z knihy STIGMATA KARMY, strana 627.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top