Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

MEDITACE UVNITŘ PYRAMIDY

Z DENÍKU POUTNÍKA SPIRITUAL TREKKINGU

 

Už nemůžu spát, jsem ohromený, potřebuji uzemnit. A tak jdu pěšky přes celý Jeruzalém. Pomalu se probouzející město opouštím až na kopci, odkud se nechávám odvézt na autobusák. Právě včas. Ranní autobus do Káhiry se už připravuje k odjezdu, pojede celý den a na jeho sklonku nás vysadí ve velkoměstě uprostřed pouště. Pouště, na jejímž okraji, tam, kde ji přetínal starý Nil, se nalézá svět pyramid.

 

 

Sleduji nekonečnou poušť egyptské Sinaje a přemýšlím nad nočním zjevením a taky tím, jestli se dá ráj vybojovat tělem, tak jak v to věřili křižáci, postící se mniši, hatha jogíni, a také tantrici. Sinaj má své kouzlo. Právě zde dostal Mojžíš Desatero, jež uložené do Archy úmluvy s sebou lidstvo židovské, křesťanské, muslimské a ateistické stále nese časem, otisknuté do zákonů, etiky, pravidel, morálky a také do vnitřních bloků, rebelií a zábran. Ale už se těším na Saharu. Do země faraonů.

 

 

Zařídit si noční meditaci v egyptské pyramidě není nic jednoduchého, ale od magické noci v Jeruzalémě cítím, že je mi to předurčeno. Meditovat přes noc uvnitř pyramidy, sám, podle přesně připravených cvičení, která před dvanácti lety během svého zasvěcení v egyptské pyramidě použil Óm Nadsamec, to je můj cíl. Akorát že nevím, jak to udělat. Nevím, jak naplním vrchol cesty, která započala před čtyřiceti měsíci mým běháním po ladackých kopcích s toaleťákem v ruce. A tak otevřu deník poutníka Spiritual Trekkingu a hledám v něm inspiraci, nápad, tok příbuzné energie, tedy to, co Óm Nadsamec nazývá postupová lana vzorů. Postupová lana, která jsem si připravil, čtu na přeskáčku a cítím se skvěle. Jako by zmatený, pomíjivý svět kolem mne přestal existovat.

 

 

Paul Brunton, 1935, Tajnosti Egyptské:    

Vcelku dlouho trvalo vyřizování povolení k přenocování uvnitř Velké pyramidy… Uprostřed noci se mému duchovnímu zraku zjevují vysoké postavy mudrců v opánkách, oděni jsou do bílých rouch se symboly zasvěcených staroegyptských veleknězů. Pak jsem si povšimnul, že z mého znovuzrozeného Já vytrysklo stříbrné světlo, paprsek, jež mě spojoval s mým starým Já, ležícím dole na kameni. Stříbrná pupeční šňůra zářící jako úplněk osvěcovala Královskou komoru a já viděl, jak se ve znovuzrozeném Já vznáším nad svým fyzickým tělem. Pochopil jsem, proč Egypťané v době pyramid zobrazovali lidskou duši hieroglyfem ptáka. Vznáším se, jako bych pár křídel měl také, sleduji své opuštěné tělo ležící dole.      

 

 

Napoleon 1798:

Byl uvnitř Velké pyramidy sám. Když vylezl zpět do temné noci, důstojníci viděli, že Napoleon je bílý jako stěna a třásl se. Napoleon věřil, že skrze magii v egyptské pyramidě dosáhne zázraku a povznese svou kariéru tak, že na jeho jméno historie nikdy nezapomene. Inspirací mu bylo egyptské zasvěcení slavného Alexandra Velikého. Všichni víme, že se Napoleonovi jeho pyramidový sen naplnil. Ale nikdo neví, co se vlastně tu noc v egyptské pyramidě stalo. Zvědavé dotazy přátel na noc strávenou v pyramidě odbýval větou: „Tomu byste stejně nevěřili…“ 

 

 

Deník mi při jízdě vyletěl z ruky. Autobus zabrzdil na poslední chvíli, nárazník na nárazník. Náš řidič nadává přes otevřené dveře, pak mu bouchnou saze. Řidiči promění dálniční výpadovku v ring papírových boxerů. Všechen ten křik a vášeň neznalci místních poměrů připadají na smrt vážné, ale všechno končí jen neškodným pohlavkováním a škrcením za límec. Zato atmosféra v autobuse houstla, vypadá to, že rvačka řidičů všem připomněla realitu dlouhé cesty. Únava z celodenní jízdy, tréma z nadcházejícího hledání noclehu, přeplněné močáky, otlačené zadky, žaludky na vodě, inhalace pouštního písku, úžeh, úpal a zpocený soused… nesnáším finiše dlouhých cest.

 

 

Závěr cesty, ten vúdú koktejl pocitů otlačené nudy právě končící minulosti promíchaný s nervózními představami nadcházející budoucnosti magicky snadno vyžene okřídlené duše lidí z těl. Spolucestující na konci každé cesty ztrácejí smysl pro humor. A tak si hledím sám sebe. Odhaduji, že cesta do centra v téhle zácpě ještě chvíli potrvá, proto se znovu začtu do svého deníku Spiritual Trekkera.

 

 

Dr. Zahi Hawass „ředitel pyramid“ pro The independent, 30. 8. 1997

„Všichni duchovní hledači, rozekruciáni, New Age people, The Cayce Foundation a další jsou u pyramid vítáni. Rád říkám, že Cheopsova Velká pyramida je nejlepší psychiatr světa. Kdo má problémy, přijede, zamedituje v pyramidě a je zase v pohodě. Poslední tři roky New Age přívrženců přijíždějících k pyramidám velmi přibylo, jsou jich tisíce, ba miliony, jsou to nádherní lidé, říkám jim paramidioti…“

 

 

Aleister Crowley s manželkou, listopad 1903 z Pamětí

Rose musí vidět, jak velkého mága má za manžela. Hned po večeři bereme svíčky a jdeme do Cheopsovy Velké pyramidy. Zapálenou svíčku postavím na roh sarkofágu a začnu magickou invokaci. Královu komoru osvětluje ultrafialové astrální světlo, najednou je vidět jako při úplňkové noci, špinavé světlo svíčky působí v novém osvětlení směšně, a tak svíčku sfouknu.

 

 

Jaroslav Dobeš, srpen 1995

Z meditací v hlubokých jeskyních jsem uvykl na zvláštní jev vidění ve tmě. Zrak při tomto vidění nahmatává pozorované skrze barvy, nikoliv skrze obrysy, jako to dělá ve světle. Konečně, zhruba po hodině, se efekt vidění ve tmě dostavil i tady, v nitru gizské pyramidy. Teď, když jsem začal vidět, mohu konečně prozkoumat chodbu i všechny komnaty. Než začnu, chci vědět, jaké kde mohu očekávat barvy, energie a astrální vibrace… Hotovo. Tak a teď rozsvítit předem připravené svíce, zatím jen v základním magickém kruhu. Nespěchám, do pravidelné cesty klíčníka pyramidy podél probouzející se Sfingy a prvních natěšených turistů k bráně pyramidy stále ještě zbývá přes 12 hodin. 

 

 

Tak kde jsi? Už na nás čeká taxi!

 

 

Zaklapnu deník. Je to ta holka z autobusu…

 

 

Přemýšlím nad větou Ješe-li, kterou mi dnes před svítáním sdělilo buď její zjevení a nebo moje halucinace… Vstaň a hned teď jeď autobusem do Egypta. Cestou potkáš dvě krásné holky, ty ti pomohou dojít k zasvěcení v pyramidě.

 

 

Co předcházelo Kellymu odjezdu do Egypta a hlavně jak to všechno dopadlo… se dozvíte v poutavém příběhu

v tantrickém románu Casanova sútra v kapitole Šamanská ochrana od strany 80.

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top