Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

MANTRA MYŠLENEK

ENERGIE NÁSLEDUJE MYŠLENKU

 

„Myšlenka – letící neuchopitelné nic, jako mávnutí křídel mouchy, a je pryč. A v ní tvořící či ničící energie, můžete si vybrat.“

Šabda Arta zde připomíná, že energie následuje myšlenku. Když si vzpomenete na člověka, kterého milujete, myšlenku následuje energie a tělo zaplaví úplně jiné pocity, než když si do hlavy dáte ničivou myšlenku pomsty někomu, kdo vám ublížil.

„Žijeme každý se svými návyky myšlenkových stereotypů a opakujících se slov – s mantrami, které tvoří naši budoucnost.“

Naráží Šabda Arta na skutečnost, že 400 slov, jež každý den opakujeme nejčastěji a jež podle odborníků tvoří 60-80% denní slovní zásoby normálního člověka, vytváří vibrace a afirmace, jež utváří to, co jsme a to, co žijeme více, než bychom si dokázali připustit.

Dnes již těžko uvěříme síle mysli v pláni Andžuna, kde stačilo pomyslet si a věc se okamžitě stala.

Co bychom si s takovou silou mysli nebo slova počali, vždyť bychom dopadli jak hladový, znavený poutník, jenž hodiny směřuje spalován indickým sluncem k jedinému stromu daleko široko, aby si dopřál jediný luxus, který si může dovolit. Stín stromu. Jak tak sedí v osvěžujícím chládku, napadne jej, že má popraskané rty a že potřebuje vodu, alespoň do dlaní.

Netuší, že strom je z dimenze Andžuna, v níž se každá myšlenka proměňuje v hmotnou realitu, a voda mu z nepřipravených dlaní steče na zem.

Co voda. Džbán vína. A už popíjí víno ze džbánu. A že by jedl. Pečínka a další dobroty se zjevují pod stromem podle jeho přání. Když je přepit a přejeden, mlaskajíc ulehne a přemýšlí tak, jak přemýšlí lidé s 1. čakrou v nerovnováze:

„To jsou mi ale čáry máry, musím být opatrný, v tom by mohli mít prsty nějací démoni.“ Strom z Andžuna okamžitě zhmotní nejhorší démony z poutníkových myšlenek a toho nenapadne, než si pomyslet: „Rychle utíkej nebo tě zabijou.“

Síla myšlení a slov není v našem světě tak silná jako ve sféře Andžuna, ale protože energie následuje myšlení a slova, je rozumné nejčastěji myslet na to a mluvit o tom, co v budoucnu energie našeho bytí přinese.

Navíc jestliže myšlenku následuje energie, můžeme myšlenkami pomáhat nebo ubližovat druhým.

Jak dodává Šabda Artha:

„Každá naše myšlenka nebo pocit týkající se druhého člověka, se stává formou energie, která tohoto člověka na určité úrovni ovlivňuje.“

Připojím jen, že ovlivňování druhých myšlenkou není dnes příliš úderné ve srovnání s činem nebo slovem, ale po kapkách se tento vliv skladuje, proto mají slavní a úspěšní tolik zbytečných problémů, protože na nich ulpívá příliš mnoho kapek – myšlenek, které v sobě často nesou negaci, závistí počínaje a pomluvami konče.

Jak říká Šabda Arta:

„Co dáváme, dostáváme. Vysílané se k nám vrací zpět. Naštěstí máme možnost volby působit na svůj vlastní život a na svět kolem nás pozitivně nebo negativně, rozhodneme o tom teď v tomto okamžiku tím, na co myslíme, tím, o čem mluvíme, a samozřejmě tím, čemu věříme, protože trojice myslím + mluvím + věřím přinese to, co se stane.

Říká se, že slova úst jsou myšlenkami srdce. Volme proto slova vědomě, pravdivě, odpovědně. Spojujme harmonicky a s láskou naše srdce a jazyk.“

 

 

Úryvek je z knihy TALENT SRDCE, kapitola Mantra myšlenek I.

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top