Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

MAHÁMUDRA

KDO?

 

Ty, Óm nadsamče, co je to mahámudra?

 

Materializováno do surftantry – je to žena, která tě ohromí tak, že nechápeš  ani sebe, ani ji.

 

Problém je, že náš zrak začal hodnotit krásu normovaně, a tak mu nelze věřit, protože zde je ideálem Victoria´s Secret modelka. A tak muž nejde balit někoho, kdo se mu líbí, nýbrž někoho, koho mu pochválí okolí a okolím přeprogramovaný autocenzor.

 

Óm nadsamec pokračuje: Kdysi mi jeden hezoun, který pak neprošel prvním svěcením tantrické cesty, řekl: Óm nadsamče, tys mě naučil, aby se mi líbily škaredé holky! … svou větou vystihl podstatu japonského wabi-sabi, nacházení krásy v nedokonalém, škaredém.

 

No tak to je jediné, co mě určitě nikdy nenaučíš! … ozval se Kelly rázně.

 

Kelly, nechci, abys randil s holkama, které se ti nelíbí, ale pokud chceš najít mahámudru, musíš zabránit tomu, aby tě oslepovala společenská reklama na krásu.

 

Slavný mistr cesty čaje Sen no Rikyu byl pozván na čajový obřad, kde jej měla překvapit nejdražší, nejkrásnější čajová konvice, jaká kdy byla vyrobena. Mistr Rikyu si jí během čajového obřadu ani jednou nevšimnul, a tak když odešel, naštvaný majitel šlehnul konvicí o zem.

 

Střepy posbíral chudý zahradník a slepil z nich opět konvičku na čaj. A ta se jednoho dne ocitla na čajovém posezení, jehož se účastnil i slavný mistr Rikyu. Ten si konvičky okamžitě všimnul a řekl: „Tuhle nádhernou konvičku jsem již někde viděl.“

 

Škaredá, ze střepů slepená konvička s vlastním příběhem vyzařovala energii, zatímco nový luxusní výrobek k pití čaje nikoli. A to je umění wabi-sabi, které funguje i u lidí.

 

Nikdy sis nevšimnul párů, kdy výjimečný muž má „podprůměrnou“ partnerku?

 

Jo, protože je dobrá v posteli! To je stejné, jako když podprůměrný muž má skvělou partnerku, protože má peníze nebo moc.

 

Óm nadsamec se zarazil a řekl: Aha, takže takto si vysvětluješ na první pohled nevyrovnané páry – penězi, sexem a mocí. Hm, řekněme, že máš pravdu, ovšem peníze, moc i sex jsou materializované projevy tantrické energie, což znamená, že pokud ovládáš tantru, ovládáš i je. A naopak.

 

 Pokud svou tantrickou energii neovládáš, jsi ztracen a v naději, že nalezneš sám sebe či pocit smyslu svého života, což je totéž, se honíš za mocí a nebo penězi a nebo sexem.

 

 

Celý text naleznete v knize CASANOVA SÚTRA na straně 218.

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top