Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

MAGNETISMUS, ŽIVÉ TALISMANY A TAROTY

 

CÍTÍTE LÉČIVOU ENERGII SVÝCH DLANÍ?

 

Síla je tradičně spojována se svaly a výkonem, pak také s mocí, potencí, kupní silou a mediální známostí. Psychická síla (odolnost), síla vůle, síla myšlenky (ideologie), síla víry (ať už v původním slova smyslu nebo jako placebo efekt), stejně jako síla lásky, jsou nejduchovnější projevy síly, které si moderně vzdělaný skeptik dokáže připustit.

 

 

Hoření ohně životní síly v lidském těle můžeme nazvat teplem, energií, se kterou pracují léčitelé, nebo animálním magnetismem (též vitální magnetismus), jak před pěti sty lety učinil legendární lékař T. B. Paracelsus, který za největší dar pro lékaře považoval, když „sám svou silou může léčit“.

 

 

Jeden z mých studentů, „inženýr z Červené poustevny“ na Českobudějovickém duchovním semináři Guru Járy návštěvníkům vysvětlil, proč to, čemu dnes říkáme léčitelská energie, aura či bioenergie, Paracelsus a další nazývali magnetismus: „Pojem vitální či animální magnetismus byl zvolen, neboť určitou sílu – energii člověka je možné přenášet z jednoho člověka na druhého přímo nebo nepřímo, tak jak se vlastnosti magnetovce přenáší na železo a jiné feromagnetické látky.“ To znamená, že z našeho těla vyzařuje síla-energie, která je schopná magnetizovat druhé nebo být magnetizována druhými.

 

 

Ve XX. století nebylo snadné pro moderně vzdělané skeptiky přijmout teorii takovéto léčitelské energie či jejího obalu kolem našeho těla, jemuž se říká aura. Avšak přelom tisíciletí, kdy lidstvo vstupuje do virtuálního světa, a kdy se objevují vědecké teorie jako je teorie memů (kdy myšlenka může být objevena v podobné formě, v jaké byla kdysi objevena buňka), jsme zřejmě na prahu nové doby, v níž síla – energie vyzařující z lidského těla, ovlivňujíc druhé, bude vstřebána a zřejmě i změřena.

 

 

Změřit sílu – energii mohl již slavný Galvani, ale až ruský fyziolog Sečenov a švédský lékař Alrutz dotahují jeho práci a objevují energomyotransfer: „Když se zdravá ruka přiblíží k unavené, začne ji samovolně relaxovat a může v ní vyvolat záchvěvy.“  Bez dotyku samozřejmě.

 

 

Můžete si to vyzkoušet na vlastních dlaních. Nechejte mezi nimi místo, jako byste oběma rukama drželi míč, který pomalu otáčíte tak, aby na sebe dlaně a prsty směřovaly. Cítíte nějaký bezdotykově generovaný přenos síly – energie? Neželte, pokud teď nic necítíte. Určitě máte momenty, kdy jste přenos síly – energie cítili. Obzvláště ve chvílích, kdy jste se v něčí společnosti cítili bezdůvodně vyčerpaně a naopak.

 

 

Osobně věřím, že tyto výměny síly – energie ovlivňují lidský život víc než cokoliv a tím myslím opravdu cokoliv jiného. Králové ve staré Koreji dokonce měli tzv. živé talismany, jejichž jedinou prací bylo sedět v místnosti krále a přetahovat na sebe špatnou sílu – energii, ať už jeho nebo tu, kterou „nasbíral“ z druhých lidí. V téže době bylo oblíbeným atentátem na krále dosadit do jeho blízkosti osobu, která je upírem této síly – energie. Pak už jen stačilo čekat, kdy král přestane být sám sebou („necítím se ve své kůži“), pak zeslábne, onemocní…

 

 

Vcelku výzva pro tarotáře se subtilní citlivou osobností (tělem) –  je větší množství komplikovaných klientů. Rozhodně byste se měli „čistit“ ( například jehličnatý les, sůl, kočky…) a „dobíjet“ (listnatý les, psi…) ve společnosti lidí, ve které se cítíte dobře, protože právě oni jsou pro vaši sílu – energii vašimi „živými talismany“. Nebo nemáte-li štěstí dobré společnosti, můžete zkusit dobíjení jantarem a magnetovcem, o nichž se od antiky věřilo, že mají vlastní duši, tak jako to dělali například osobní lékař anglické královny Alžběty I., dr. Gilbert či augustiánský mnich Hell. Jantar a magnetovec (buď samotný nebo na kovové destičce) přikládali na bolestivá místa (revma, migrény).

 

 

 

Znavení tarokáři, „vycuclí“ lidmi a zbaveni síly – energie  vitálního magnetismu mohou jantar s magnetovcem přikládat na čakry a nejznavenější části těla nebo je mohou držet v dlaních. Dlaně jsou nejcitlivějším a nejaktivnějším vodičem síly – energie. Což je memento pro míchání karet, protože vyvstává otázka, zda přebytek, nedostatek nebo ovlivnění (promíchání) naší síly – energie  neovlivní tarotový výklad. Abychom toto riziko eliminovali, máme Test připravenosti tarotáře.

 

 

Vše o tomto testu se dočtete v knize Astrální Arkána, v kapitole o kartě Síla, na straně 271-273.

 

 

Bez ohledu na úspěšnost testu si zapamatujte nebo zapište své výsledky a od nynějška začínejte tímto Testem připravenosti tarotáře každou důležitou práci s tarotem. Protože se ještě předtím, než začnete s výklady dozvíte, jak na tom jste. Tedy lépe než včera, hůře než obyčejně, normálně… respektive jak na tom jsou vaše dlaně,  síla – energie, váš vitální magnetismus.         

 

 

 Knihu si nyní můžete výhodně zakoupit společně s požehnaným medailonkem v balíčku s názvem Tajemství života.

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top