Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

LIDSKÉ POVOZY

KARTA VŮZ

 

Tento „vůz“ skončil mezi Sfingou a Velkou pyramidou v egyptské Gíze. Symbolizuje kontrast mezi pohybem života lidského plahočení a nehybností věčného monumentu faraonů, jako tenze mezi vodou mokrých duchovních cest v barelech lidských těl a suchými duchovními cestami pouště, ve které vznikly první křesťanské poustevny.

 

Snímek jsem vyfotil krátce před tím, než byla kolem pyramid postavena obludná betonová zeď, jejíž feng šuej ovlivnilo úpadek do té doby prosperující země. Kontrast vznešené stavby starých Egypťanů a rezavé cisterny moderního světa zaparkované opodál jako vizuální kóan vyzýval mou mysl k zamyšlení, zda všechen ten technický pokrok je pokrokem skutečně vpřed.

 

***

 

Vrcholným zvládnutím karty Vůz je „přesedání na vlnu“. Když jsem poprvé viděl surfera, jak přesedáním z vlny na vlnu nonstop urazil téměř kilometrovou cestu z mořského brejku k pláži, byl jsem fascinován, protože jsem právě ve hmotě viděl to, co lidem hledám v jejich horoskopech a tarotových výkladech, jak někdo plynule letí s větrem štěstí, aby když se ocitne na konci vlny „daří se“, s lehkostí přesedal na další vlnu „daří se“, aniž by se „namočil“.

 

Základní strategie Vozu je protahovat a užívat si jízdu tak, jak to jde

 

A pak je třeba si zapamatovat, že čím větší a mohutnější vlna „daří se“ v životě je, tím fatálnější jsou následky pádu, protože zatímco malé vlny jsou o tom, jak vám věci jdou, když jste ve formě a když se vám chce, pak ježdění po obřích vlnách je o tom, jaký výkon dokážete podat, když se proti vám všechno spiklo a vy jste absolutně z formy. Patříte-li k těm, co s vlnami většinou bojují zemdlení v mrazivé vodě životních trampot, zamyslete se, proč…

 

***

 

…lidská těla nejsou nic víc než lidské povozy, auta poháněná motorem stigmat karmy a palivem bohyně kundalini-Šakti.

 

„Srabe. Prostě skoč dolů!“ přidal se totálně opilý Etore a v pauze mezi zvracením mi dával kázání o tom, že člověk musí prostě věřit své cestě, svému osudu a nikdy nezpochybňovat, co dělá, bez ohledu na názor druhých, včetně našich myšlenek, které nám podsouvají skrze svědomí, rozum a jiné společenské nesmysly.

„I kdyby ses rozhodl pro sebevětší pitomost, je to tvá cesta, a tak prostě vylez na zábradlí“, vysvětluje Etore a názorně leze na zábradlí jako opilý kovboj na býka. „No a pak prostě skoč.“

 

Další informace k této kartě se dočtete v knize STIGMATA KARMY.

 

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top