Skip to content
+420 773 679 374 info@nirvanatree.cz O nás Doprava Tabulka velikostí

LETNÍ SPECIÁL V.

MOZEK A JEHO HRANICE

V tomto období už většinou přepínáme z módu prázdniny, dovolená – do módu jsem zde, odpočinut a připraven myslet. Takže tentokrát něco o mozku. Co jsme schopni dělat a co si myslíme, že můžeme dělat, to jsou dvě rozdílné věci. Co vytváří hranice lidských možností? A co je naopak stírá? Snad nám napoví dva příběhy ze života.

O SÍLE MYSLI

Jeden muž se nešťastnou náhodou zavřel do lednice mrazírenského auta. Pokoušel se dostat ven, ale neuspěl. Zřejmě bouchal na stěnu auta a křičel dost dlouho na to, aby věděl, že už víc dělat nemůže. Tak jen čekal. Pak začal psát vzkazy na stěnu auta. První zápis uváděl, že je mu stále víc zima. Poslední zápis zněl: „Pomalu mrznu. To jsou asi má poslední slova…“

A bylo to skutečně tak. Druhý den našli toho muže mrtvého na podlaze lednice. Zemřel. Ale ne proto, že zmrzl. Ale proto, že věřil, že zmrzne. Věděl, že je v mrazicím boxu, ve kterém bývá normálně teplota pod bodem mrazu. Ovšem nevěděl, že zrovna tu noc bylo mrazící zařízení vypnuté. Teplota v autě byla ve skutečnosti 12 stupňů a i vzduchu tam byl dostatek.

Muž zemřel na iluzi! Iluzi, kterou si sám vytvořil. To je dramatický příklad, jak nás může ovlivnit síla našeho přesvědčení a mysli. Zkrátka naše životy se vyvíjejí podle toho, jak myslíme.

Že byste rádi i příběh s lepším koncem? Tak dobře.

 

JAK ZVEDNOUT 250 kg

Ohromující je příběh ruského vzpěrače V. Alexejeva. Ten byl sice držitelem světového rekordu, ale zatím nebyl schopen prolomit hranici 250 kg. Při jedné významné soutěži v 70. letech mu jeho trenér řekl, že bude zvedat zátěž, kterou již zvládl – tedy 249,25 kg. Rus činku na soutěži zvednul a pak zjistil, že jej trenér podvedl – ve skutečnosti zvedl 250,25 kg. Tedy nový světový rekord. Trenér tak smazal hranici, kterou měl zapsanou v mysli nejen jeho svěřenec, ale i všichni ostatní vzpěrači. Hranice 250 kg byla navždy prolomena.

 

A KDE JSOU VAŠE HRANICE?

Od dětství neustále posloucháme, co máme anebo naopak, co nemáme dělat. Výzkum ukázal, že děti v předškolním věku za svého života slyšeli reakci NE! Více než 40.000 krát! To je obrovský negativní program. Ovšem naštěstí všichni v sobě máme i obrovský zdroj síly a jsme schopni dosáhnout daleko víc, než jsme kdy považovali za možné.

Tajemství spočívá v tom, že se můžeme naučit ovládat sílu své vlastní mysli.

Existuje spousta možností, jak přeprogramovat nebo přemazat programy, které máme nahrané v počítači svého podvědomí. Skvělé tipy jsou v knize Talent srdce pod názvem Mantry Myšlenek.

***

Nirvana tree vám pouze v těchto letních speciálech zprostředkovala unikátní úryvky z již beznadějně vyprodaného časopisu o cestování a duchovnu – Medicinman nirvány. Zakoupit si však ještě můžete Poetrie Ideální pocit, Laskání hvězd a Osvobození duše.

 

 

0 komentářů k zobrazení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top